Як відновити дані на "Андроїд": порядок дій, резервне копіювання, скидання налаштувань

147 0 Новини високих технологій

Ми живемо в епоху електронних носіїв. Всі наші фотографії, музика, важливі документи тепер мають електронний формат і зберігаються в накопичувальної пам'яті. З одного боку, це дуже зручно, з іншого — одне неправильне натискання, і всі файли в мить зникнуть. Хороша новина — відновити дані все-таки можна, погана — доведеться витратити час і нерви, якщо немає бажання витрачати гроші і звертатися до фахівцеві. Складність відновлення файлів залежить від того, де саме вони знаходилися — в пам'яті телефону або на SD-карті. Спробуємо розібратися, як відновити дані на "Андроїд" різними способами.

Як відновити дані на "Андроїд": порядок дій, резервне копіювання, скидання налаштувань

Підготовка

Стерти потрібні файли можна будь-яким випадковим чином, наприклад, якщо, не подумавши, скинути на заводські установки або видалити файли менеджера. Ще один варіант — перепрошивка гаджета.


Неважливо, яким чином сталася проблема, головне - завжди пам'ятати основне правило: якщо випадково пішли файли, перед тим як відновити дані на "Андроїд", намагайтеся якомога менше використовувати апарат. Справа в тому, що, якщо на накопичувачі виявляться інші файли, повернути старі вже не вийде.

Якщо очистилася SD-карта

Отже, якщо втрата даних сталася з флеш-карти, повернути втрачене не складе великої праці. Все, що вам потрібно, - це наявність комп'ютера і, власне, SD-карта. Перше, що потрібно зробити — завантажити спеціальну програму, яких на просторах інтернету безліч. Але краще, якщо це буде безкоштовна утиліта, наприклад Recuva або TestDisk. Залишилося тільки вставити карту пам'яті в комп'ютер і відсканувати її через встановлену програму. Якщо все зроблено правильно, дані повинні відновитися. Не забудьте зберегти врятовані файли після того, як відновити дані на "Андроїд" вдалося.


Як відновити дані на "Андроїд": порядок дій, резервне копіювання, скидання налаштувань

Чи є життя після hard reset?

Часто користувачі, не знайшовши іншого виходу, скидають свій телефон на заводські установки. В даному випадку SD-карта залишається недоторканою, тобто всі файли на карті пам'яті зберігаються, а от пам'ять телефону стирається начисто. Для тих, хто задається питанням про те, як відновити скидання даних на "Андроїд" після hard reset, відповідь проста: допоможуть все ті ж сторонні утиліти. Проблема в тому, що програма для відновлення файлів може не підтримувати конкретну модель телефону. Тому має сенс для початку спробувати безкоштовну версію. Перелік програм, здатних відновити видалені дані на "Андроїд" - як на телефоні, так і на планшеті:
 • EaseUS MobiSaver;
 • iSkySoft Android Data Recovery;
 • Wondershare Dr.Fone;
 • Recovery;
 • 7-Data recovery.
 • Принцип роботи даних утиліт приблизно однаковий. Якщо чітко слідувати всім інструкціям, з вирішенням проблеми впорається навіть людина, що не має жодних навичок у програмуванні.
  Як відновити дані на "Андроїд": порядок дій, резервне копіювання, скидання налаштувань

  Як отримати дані пам'яті телефону за допомогою комп'ютера?

  Так як видалення даних - в основному вина самого користувача, природно, ніяка страховка або гарантійне обслуговування не вирішить вашу проблему. Доведеться самому шукати вихід і витягти з події урок на майбутнє і зберігати всі важливі дані. Отже, порядок виконання дій:
 • Клієнт викачує необхідну утиліту на свій комп'ютер і встановлює її.
 • Смартфон або планшет підключається до ПК за допомогою USB-кабелю.
 • Здійснити глибоке сканування даних.
 • На жаль, якщо ви користуєтеся безкоштовною версією програми, вам буде доступний тільки перегляд файлів, які вдалося знайти. А ось для того, щоб витягнути їх і зберегти, доведеться купувати ліцензійну версію. В принципі, це цілком справедливо, клієнт бачить, на що здатна програма, чи сумісна вона з даним телефоном, і тільки потім оплачує послугу.

  Що таке архівація?

  Якщо у вас на телефоні є файли, які вам дуже потрібні, і ви боїтеся їх втратити, доцільніше буде періодично переносити їх в ПК для збереження. Але погодьтеся, неможливо вручну перенести деякі специфічні налаштування телефону, наприклад СМС-переписку, дані телефонної книги або особливі налаштування смартфона. В цьому випадку допоможе бекап-система. Для початку слід відключити телефон і далі одночасно натискати на кнопки включення і звуку. У вікні інженерного меню потрібно натиснути на вкладку backup and restore і далі - бекап. Скопійовані дані телефону будуть збережені в пам'яті флеш-карти і в будь-який момент можуть бути перенесені на ПК. Тепер, коли ви в черговий раз задастеся питанням про те, як відновити дані з "Андроїда" після випадкової очищення, досить скористатися кнопкою restore в тому ж меню.
  Як відновити дані на "Андроїд": порядок дій, резервне копіювання, скидання налаштувань

  Хай живуть сервіси «Гугл»!

  Зазвичай всі гаджети, будь то телефон або планшет, на базі "Андроїда" синхронізуються з обліковим записом «Гугл». Якщо на апараті був виконаний вхід з облікового запису Google, а в налаштуваннях синхронізуються, відновити "Андроїд" без втрати даних не складе праці.
  Якщо ви раніше включив синхронізацію, все, що потрібно зробити, — увійти в додаток «Гугл Плей», використовуючи свої логін і пароль. Далі автоматично буде завантажено наступне:
 • всі контактні дані (адреси, номери телефонів, імена);
 • дані додатків;
 • фото і відео, збережені на "Гугл Диску".
 • У випадках коли немає облікового запису «Гугл» чи не була здійснена синхронізація, на жаль, відновити дані на "Андроїд" за допомогою бекапа не вийде.
  Як відновити дані на "Андроїд": порядок дій, резервне копіювання, скидання налаштувань

  Як повернути раніше встановлені програми

  Якщо ви з якої-небудь причини вилучили мобільні додатки, які тепер хочете повернути назад, робити це дуже просто. Для початку потрібно зайти в Google Play за допомогою свого облікового запису. У верхньому лівому куті можна помітити три горизонтальні лінії, при натисканні на які відкривається особовий розділ. Далі необхідно вибрати вкладку «Мої програми та ігри». У списку, що відкрився виберіть ті додатки, які цікавлять, і встановіть їх повторно на свій смартфон. Якщо ви хочете повернути платне додаток, яке вже оплатили, досить просто перевстановити його. Як правило, такі програми прив'язані до аккаунту «Гугл» і не вимагають повторної оплати. Якщо в списку немає програми, яка вам потрібна, цілком можливо, що ви здійснили вхід під іншим обліковим записом. Інша причина відсутності додатка — повне його видалення з магазину для всіх користувачів.

  Як відновити дані на "Андроїд": порядок дій, резервне копіювання, скидання налаштувань

  GT Recovery for Android: якщо немає комп'ютера під рукою

  Припустимо, у користувача облікового запису Google немає і комп'ютера теж. Що ж тоді робити? Як відновити дані на телефоні з "Андроїдом"? Навіть у цьому випадку є вихід, правда, доведеться трохи повозитися довше. Тут головне — наявність хорошого мобільного інтернету і величезного терпіння. Вирішити таку нелегку проблему можна за допомогою програми GT Recovery for Android. Це додаток можна знайти в Google Play. На момент написання статті програма надається безкоштовно і, за численними позитивними відгуками, є однією з кращих у своєму роді. Єдиною негативною стороною даної програми можна вважати те, що потрібні root-права. Спочатку потрібно завантажити і встановити додаток на свій смартфон або планшет. Далі у вікні вказати, які саме програми необхідно знайти і відновити, і почати сканування. На даному етапі наберіться терпіння, процес сканування може тривати до 30 хвилин, в залежності від обсягу телефону. Як тільки сканування завершиться, на екрані з'явиться список всіх знайдених файлів. Виберіть необхідні і натисніть Next. Залишилося лише вказати шлях для збереження. Врахуйте, що контакти буде збережено в форматі vcf, тому доведеться зайти в адресну книгу і імпортувати їх туди з внутрішньої пам'яті.

  Заходи профілактики

  Після того як відновити дані додатки на "Андроїд" вдалося, саме час подумати, як не наступити на ті ж граблі повторно. Ми вже писали про те, що таке бекап і для чого він потрібен. Не нехтуйте зайвий раз бэкапить всі важливі файли, в майбутньому ця звичка допоможе заощадити час і гроші.
  Для зберігання цінних файлів можна скористатися хмарними сховищами від будь-яких сервісів. Обсяг таких сховищ може досягати до 36 ТБ, і більшість із них надають свої послуги абсолютно безкоштовно. Таким чином, якщо раптом трапилася проблема і всі ваші файли пішли з телефону або з флеш-карти, ви можете легко і швидко повернути їх резервні копії.
  Як відновити дані на "Андроїд": порядок дій, резервне копіювання, скидання налаштувань

  Висновок

  На жаль, ніхто не застрахований від такої неприємності, як випадкове видалення важливих файлів. Наприклад, зникнення перших фотографій вашого малюка або документів з важливою інформацією, надісланих напередодні роботодавцем, завжди здатне викликати паніку. Тут головне - заспокоїтися і постаратися не засмічувати пам'ять новими файлами, інакше відновлення втрачених даних буде проблематично. Якщо споконвічного бекапа не було, а сторонні додатки не допомогли самостійно впоратися з проблемою, доведеться звернутися в сервісний центр за кваліфікованою допомогою.

  Популярі новини
  Загрузка...