Новини високих технологій
» » Догляд за пральною машиною-автоматом: головні правила користування технікою

Догляд за пральною машиною-автоматом: головні правила користування технікою

6-09-2018, 20:22
372 013
У сучасному житті пральна машина займає аж ніяк не останнє місце. Це пов'язано з тим, що щодня є необхідність у пранні одягу, особливо якщо в будинку маленька дитина. Важливо правильно здійснювати догляд за пральною машиною-автоматом. Саме від цього залежить те, скільки прослужить прилад. Якщо все робити правильно, то техніка не вийде з ладу дуже швидко.

Правила використання

Перед тим як почати використовувати пральну машину, потрібно прочитати інструкцію до неї. Слід звернути увагу на всі рекомендації і корисну інформацію. Нижче ми розглянемо нюанси догляду за пральною машиною-автоматом, яка встановлена окремо або в гарнітурі на кухні. Багато господинь задаються питанням про те, як правильно доглядати за технікою. Однак спочатку слід розібратися в установці і підключенні пристрою.

Правила установки і підключення

Пристрій потрібно розмістити подалі від нагрівальних приладів і будь-яких легкозаймистих предметів. Також машинка не повинна стояти там, де температура навколишнього середовища опускається нижче нуля градусів. Пол повинен бути твердим і рівним, без будь-яких ямок і поглиблень. Якщо не дотримуватися цього правила, то пральна машина буде вібрувати, шуміти. Це призводить до швидкого зносу приладу. Агрегат слід ставити у тому місці, де накопичується мало пилу. Крім цього, приміщення має бути сухим. На машинку не повинні впливати прямі сонячні промені і вода. Від вологості пристрій швидко виходить з ладу.


Правила при використанні пристрою

Довговічність предмета побутової техніки в першу чергу залежить від ставлення до нього його власника. Ось основні правила, яких потрібно дотримуватись у догляді за пральною машиною-автоматом: Якщо шланг для подачі води раптово скочив, то потрібно відразу ж вимкнути живлення. Прати підстилки, килими та інші подібні речі заборонено. Адже матеріали, з яких вони створені, не призначені для обробки в пральній машині. Якщо пральна машина вимкнена, то потрібно закрити кран. При пранні речей, які забруднені кремом, лосьйоном або маслом, деформується гумове ущільнення. В догляд за пральною машиною-автоматом також можна включити і ретельний огляд речей. Одяг слід перевірити, щоб у її кишенях не було твердих предметів. Якщо воду відключали, то, готуючись до наступної прання, слід відкривати кран максимально обережно. Білизна потрібно класти таким чином, щоб двері його не затискала. Якщо на барабані або ж внутрішніх стінках є забруднення, потрібно вимкнути машинку від харчування і протерти проблемні місця вологою тканиною. Інакше гума і пластик можуть втратити колір, з'явиться корозія. Фільтр для зливного насоса слід періодично чистити.
Крім того, воду потрібно пом'якшувати. Для цього слід використовувати добавки у вигляді «Калгону» або які-небудь інші. З-за жорсткої води водогрійний елемент може поламатися.


Нюанси

Як правильно здійснювати догляд за пральною машиною-автоматом? Промити її спеціальними засобами буде недостатньо. Від того, як споживач очищає барабан і підтримує чистоту в ньому, повністю залежить експлуатаційний термін. Після кожного циклу потрібно відключати пристрій від електроживлення. Перед очищенням і обслуговуванням – теж. Дітям слід заборонити підходити до техніки. Якщо їм хочеться спробувати почистити машинку, то потрібно обов'язково доглядати за ними.

Як чистити фільтр?

Здійснюючи догляд за пральною машиною-автоматом «Індезіт» або ж «Атлант», потрібно обов'язково стежити за станом фільтра. Його необхідно відкрити. Для цього слід використовувати ключ або ж монетку. Далі знімається заглушка. При цьому вода повинна акуратно стекти. Якщо у фільтрі є сміття, то його потрібно видалити. Після цього слід помити деталь мильним розчином. Далі потрібно встановити кришку на місце.

Очищення зовнішньої поверхні

Не важливо, проводиться догляд за пральною машиною-автоматом «Атлант» або ж іншої фірми, в будь-якому випадку потрібно регулярно мити передню, верхню і бічні панелі. Робиться це за допомогою м'якої тканини. Миючі кошти повинні бути побутовими, неабразивными. Після треба протерти поверхню насухо. Вода не повинна потрапити в пристрій керування.

Миття відсіку для порошку

За допомогою спеціального важеля потрібно витягти прилад. Потім зробити мильний розчин і промити їм відсік. Використовуючи зубну щітку, необхідно обробити ніші. Саме таким чином потрібно виконувати догляд за пральною машиною-автоматом (LG, Samsung та ін.). Далі слід встановити відсік назад.

Догляд за сітчастим фільтром

Далі описана процедура здійснюється один раз на рік. Необхідно відключити подачу води і від'єднати шланг. Щоб вода не витікала, кран потрібно закрити за допомогою ганчірки. На кінці шланга є сітчастий фільтр. Його слід витягнути і промити до повного очищення. Після цього слід приєднати шланг назад.

Миття гумового манжета

Слід відігнути краї гумки і протерти її внутрішню область за допомогою губки. Деталь потрібно сполоснути в білизні або ж хлорсодержащем засобі. Далі слід протерти зовнішню частину. Після цього треба запустити режим полоскання.

Догляд за барабаном

Багато господині, щоб уникнути надмірного утворення нальоту на барабані та інших частинах пристрою, використовують лимонну кислоту. Догляд за пральною машиною-автоматом з допомогою цього засоби дуже простий. Буде достатньо взяти 200 г речовини і засипати його в барабан. Далі слід запустити режимі прання на 60 градусів.

Додаткові моменти

Якщо при пранні одягу в пральну машину потрапили спирт, гас, бензол або будь-які інші вибухові речовини, то техніка навряд чи довго пропрацює. Це призводить до того, що може виникнути коротке замикання, загоряння. Крім цього, використовувати засоби з міцними кислотами також заборонено. Важливо при здійсненні догляду за машинкою не тільки регулярно чистити її, але і дотримувати всі правила використання. Крім того, «пралку» потрібно постійно чистити від накипу. Завдяки такому підходу, термін роботи Тена підвищиться.

Якість води

Від того, якої якості вода, повністю залежить робота пральної машини. Якщо вона жорстка, то з'явиться накип. Така вода погано впливає на стан нагрівального елемента. Якщо не вжити термінових заходів, то він досить швидко зламається. Для того щоб позбутися від жорсткої води, потрібно використовувати деякі засоби. Популярними засобами є різні виробничі добавки. Однак деякі з них коштують недешево. Якщо врахувати, що використовувати їх потрібно постійно, то краще скористатися більш простими методами. Одним з таких засобів виступає лимонна кислота. Нею можна очищати не тільки барабан, але і прибирати накип. Слід засипати її в дозатор і запустити прання при максимальній температурі. Існують також додаткові пом'якшувачі. Ці фільтри можна купити в спеціалізованих магазинах. Коштують вони дорого, але очищають воду не тільки для пральної машинки, але і для всієї квартири.

Додаткові поради

Щоб від машинки не було неприємного запаху, слід складати в неї брудну білизну тільки безпосередньо перед пранням. Складати його туди на постійній основі не рекомендується. Щоб якість прання було максимальним, потрібно відокремлювати кольорові речі від білих. Правильно їх прати окремо. Слід використовувати тільки спеціальні порошки. Таких багато в магазинах. Якщо господар виїжджає на довгий час, то пральну машину потрібно знеструмити і перекрити воду. Так можна уникнути виникнення неприємних ситуацій, поки людину не буде вдома.
Цікаво по темі
Як перевірити ТЕН пральної машини? Поради та рекомендації
Як перевірити ТЕН пральної машини? Поради та рекомендації
З-за жорсткої води і неякісних миючих засобів на внутрішніх частинах пральної машини, в тому числі і нагрівальному елементі, утвориться вапняний
Пральна машина "Ретона": відгуки власників
Пральна машина "Ретона": відгуки власників
Що собою являє пральна машина «Ретона»? Які в неї переваги і недоліки? Також розглянемо і рекомендації, які допоможуть зробити прання ультразвуковим
Як почистити посудомийну машину? Інструкція до посудомийної машини
Як почистити посудомийну машину? Інструкція до посудомийної машини
Багато домогосподарки вже не уявляють свого життя без посудомийної машини. Але для того щоб вона служила вірою і правдою багато років, необхідно
Пральна машина Indesit WIUN 81: опис, інструкція, несправності та відгуки
Пральна машина Indesit WIUN 81: опис, інструкція, несправності та відгуки
Пральна машина є цілком звичним атрибутом, вона встановлена практично в кожній квартирі. Асортимент ...
ТЕН для пральної машинки: заміна. Як зняти ТЕН з пральної машинки?
ТЕН для пральної машинки: заміна. Як зняти ТЕН з пральної машинки?
Як відомо, сучасні моделі пральних машин підключаються тільки до холодної води. В процесі прання вона нагрівається до потрібної температури за
В пральну машину потрапила кісточка від ліфчика: як дістати? Рекомендації
В пральну машину потрапила кісточка від ліфчика: як дістати? Рекомендації
Сучасна пральна машина - це незамінна помічниця в будинку. Вона і випере, і майже висушить білизну, а деякі моделі ще і погладять. Але часто буває,