Новини високих технологій
» » Як зробити Power Bank на 220 В

Як зробити Power Bank на 220 В

15-01-2023, 18:33
83
Цей переносний зарядний пристрій (Power Bank) на відміну від всіх моделей, що випускаються, видає не тільки 5 В постійного струму, але 220В змінного, чим дуже вигідно відрізняється і може бути застосовано в ширшому колі. Потужність - 60 Вт, що для такої дрібної коробочки, яка легко вміщується в кишені, досить велика.Цей повербанк зможе зібрати навіть новачок без належних знань електроніки, оскільки все збудовано на готових китайських модулях.

Знадобиться

Акумулятори Li-ion 18650 - 3 шт.
Утримувач (кейс) для батарей типу 18650 .
Перетворювач DC-DC, з 12 на 5 В USB .
Перетворювач DC-AC, з 12 В на 220 В 60 Вт .
Кнопка-тумблер .


Інше: пластик для виготовлення корпусу, гарячий та секундний клей.


На Алі Експрес можна знайти батареї різної ємності від 600 мА * год до 9800 мА * год, при напрузі 3,7 В. Загальна ємність павербанка складається з суми ємності всіх елементів. Тобто, якщо всі три акумулятори мають ємність 3000 мА * год, то ємність повербанка буде 9000 мА * год.Кейс потрібно вибирати на три елементи.


Що стосується підвищуючого перетворювача (інвертора) хочу відповісти: потужність представленого екземпляра 60 Вт. Але саме такий Ви навряд чи знайдете. Швидше за все, вам будуть доступні інші плати перетворювачів менших розмірів. За потужністю вони переважають або 40 Вт, або 150 Вт. Брати можна будь-яку.
Відмінною особливістю таких міні-інверторів є те, що вони практично не споживають енергію в холостому режимі. Також у них дуже високий ККД, тому вся ємність віддаватиметься сповна.Плата понижуючого перетворювача на 5 В з розеткою USB. Вона необхідна, щоб безпосередньо заряджати пристрої від 5 В через USB.Виготовлення Power Bank на 220 В

Встановлюємо елементи у тримач і вимірюємо загальну напругу. У кейсі вони з'єднуються послідовно і вихідна напруга повністю заряжених акумуляторів у сумі приблизно 12,5 В.Послідовно з елементами припаюємо тумблер, який розриватиме весь ланцюг і не один перетворювач після вимкнення не буде просто так витрачати ємність.

Припаюємо дроти до входів перетворювача на 220 В.

І на 5 В.

Підпаюємо дроти до виходу 220 В.

Підготуємо універсальну розетку.

Якось так. Не варто особливо вникати, оскільки підключено не зовсім зрозуміло, але працює. Перетворювач на 5 підпаяний безпосередньо до колодки, але потім був перепаяний в паралель до інвертора.Приступимо до виготовлення корпусу пристрою. Для цього добре використовувати товстий пластик ПВХ, пінокартон і т.п. приміряємо елементи і приблизно вирізаємо прямокутник.

Садимо кейс із елементами на гарячий клей.

Також і плату інвертора.То був низ. Верх вирізаємо за тими ж розмірами. Робимо пази під перемикач та розетку.

У центрі ви можете помітити отвір – це під світлодіод, який розташовується на платі інвертора та стирчить на ніжках.

Припаюємо дроти до розетки.

У бічній стінці кріпимо понижувальний перетворювач на 5 В з USB розеткою та вихідний роз'єм, який припаюємо паралельно всієї батареї на 12,5 В.

Цей роз'єм використовуватиметься для підзарядки повербанку.

Збираємо корпус, склеюючи усі частини секундним клеєм.Випробування повербанку

Крутимо перемикач у положення включено і вимірюємо вихідну напругу на розетці 220 В. Показує 203, але це не критично, у допуску розбіжностей.Встромляємо лампочку на 60 Вт випробовуючи на максимальну здатність навантаження. Світло горить.Пробуємо зарядити мобільний телефон через зарядку. Заряджання йде.Пробуємо працювати та заряджати батарею ноутбука. Все працює без проблем.Пробуємо заряджати безпосередньо через USB.

Все працює як слід!

Заряджання

Заряджається пристрій через адаптер на 12 В, що підключається до гнізда.

Це не зовсім правильно, як з'ясувалося. Акумулятори такого типу необхідно заряджати через спеціальну плату 3S плати BMS . Завдяки використанню такої плати не буде розбіжності по напрузі між елементами одного ланцюга.
От і все! Тепер розетка на 220 В буде у Вас у кишені!

Хочеться насамкінець наголосити, що вихід 220 В має високу частоту близько 800 Гц. Живити таким пристроєм не можна асинхронні двигуни, трансформатори та іншу техніку, яка потребує точної частоти 50 Гц. А для запиту імпульсних блоків живлення ноутбуків, телевізорів, зарядних пристроїв цілком прийнятно.

Дивіться відео
Цікаво по темі
Як зробити простий Power Bank 5000 мА / год в корпусі зі шприца
Як зробити простий Power Bank 5000 мА / год в корпусі зі шприца
Зробити Power Bank ємністю 5000 мА / год дуже просто. На все піде не більше 15 хвилин часу. Корпус виготовлений з одноразового шприца, а в ролі
Відгуки про зовнішньому акумуляторі Power Bank 50000 mAh: чи варто купувати?
Відгуки про зовнішньому акумуляторі Power Bank 50000 mAh: чи варто купувати?
Відгуки про зовнішньому акумуляторі Power Bank 50000 mAh кажуть, що це чергова підробка. На думку експертів, пристрій із заявленою потужністю поки не
Як Power Bank зарядити ноутбук: особливості зарядки, характеристики, поради
Як Power Bank зарядити ноутбук: особливості зарядки, характеристики, поради
Ноутбук - дуже зручний пристрій: легкий, мобільний, потужне. Однак заряд акумулятора випаровується буквально на очах при інтенсивному використанні.
Зовнішній акумулятор Power Bank: характеристики, особливості вибору
Зовнішній акумулятор Power Bank: характеристики, особливості вибору
У статті описуються принципи роботи зовнішніх акумуляторів Power Bank, основні характеристики пристроїв, функції та особливості вибору. Коротко
Як перевірити Power Bank перед покупкою
Як перевірити Power Bank перед покупкою
Зазвичай з тим, як перевірити Power Bank за допомогою USB-тестера, проблем не виникає: вимірювальний прилад підключається до роз'єму шини на корпусі
Акумулятор 18650: зарядка, відгуки
Акумулятор 18650: зарядка, відгуки
Як правильно вибирати акумулятор формату 18650 і на що звернути увагу – про це і розповідає ця стаття.