На Android не встановлюються додатки: чому і що робити?

290 0 Новини високих технологій

Суперечка про те, що ж краще: Android або IOS - не безпідставний. Так вже склалося, що зі смартфонами Apple завжди набагато менше проблем і збоїв. Система рідко видає помилки і практично завжди має цілодобову підтримку з боку працівників компанії. А ось «Андроїд» може тільки позаздрити цього. Проблеми з цією мобільною операційною системою відбуваються з різних причин. Іноді вона неправильно встановлена, іноді з-за помилок користувача, іноді через недопрацьованих оновлень.

Проблема

Трапляється так, що Android не встановлює додатки. Звичайно, це може доставляти дискомфорт користувачеві, оскільки іноді терміново потрібно завантажити карту або офісну програму, щоб попрацювати з софтом.


На Android не встановлюються додатки: чому і що робити?
Як відбувається збій? Іноді смартфон «Андроїд» пише: «Додаток не встановлено». Також система може зовсім не видавати ніяких повідомлень, а користувач буде довго чекати того, щоб отримати хоча б якусь інформацію від Google Play. До речі, якщо ви встановлюєте програми з неперевіреного джерела, то збої тут зовсім не дивні, оскільки багато недобросовісні розробники роблять копії популярних програм для того, щоб заробити на недосвідчених користувачів. Можна встановлювати програми на Android з невідомих сайтів? Звичайно, ні, оскільки разом з самим софтом можна встановити на пристрій шкідливі файли і рекламу. Краще використовувати для установки Google Play, але при цьому перевіряти кожен додаток на наявність позитивних відгуків і хорошого середнього бала.


На Android не встановлюються додатки: чому і що робити?

Перший крок

Якщо додаток не встановлено «Андроїдом», що робити? Відразу рекомендовано перезавантажити систему. Іноді ОС перевантажується і дає подібний збій. До цього треба бути готовим і відразу не панікувати. Зазвичай після перезавантаження телефону Google Play починає коректно працювати, а бажане додаток завантажується на пам'ять пристрою. Але як бути, якщо цей варіант не допомагає в цьому питанні? Краще спочатку розібратися з можливими причинами того, чому програма не встановлено на «Андроїд».

Причини збою Google Play

Однією з основних причин вважається брак внутрішньої пам'яті телефону. Якщо архів заповнений особистими даними, він не дозволить встановити або завантажити нові файли в систему. Також є ймовірність, що заважає установці нестабільне інтернет-з'єднання. Тому спочатку рекомендується завантажувати програми при підключенні до Wi-Fi, оскільки мобільний інтернет не завжди може забезпечити стабільне з'єднання. Варто також подумати про сумісність програми з системою. Особливо це пов'язано з тим, звідки встановлюється софт. Якщо це звичайний файл розширення apk, є вірогідність, що із-за невідповідності версій будуть проблеми.
На Android не встановлюються додатки: чому і що робити?
Нарешті, навіть Google може стикатися з тимчасовими збоями. Тому свій аккаунт також доведеться перевірити.

Недолік пам'яті

Як вже згадувалося раніше, брак пам'яті - основна причина того, чому «Андроїд» не встановлює додатки. Але цю проблему вирішити неважко. Досить звільнити пам'ять. Це можна зробити кількома способами.
По-перше, можна просто позбутися від програм або файлів, які знаходяться на телефоні і, можливо, є зайвими. Також бажано позбутися від тимчасових файлів і почистити кеш. По-друге, якщо встановлена карта пам'яті, можна налаштувати передачу додатків на microSD. В цьому випадку всі файли програми будуть перенесені, а внутрішня пам'ять звільниться. Це дасть можливість завантажувати додатки. Але перш ніж переносити файли, необхідно перевірити, куди ж зберігаються файли дані. Для цього досить перейти в «Налаштування» і знайти розділ «Пам'ять». Після досить знайти пункт «Місце установки». Там може бути вказані варіанти:
 • «Пам'ять пристрої».
 • «SD-карта».
 • «На вибір системи».
 • Тут досить вибрати карту пам'яті, а після всі встановлювані програми і файли будуть завантажуватися на неї. Відразу варто відзначити, що абсолютно неважливо, куди конкретно будуть встановлені програми, вони будуть працювати коректно як на карті пам'яті, так і на внутрішній пам'яті телефону.
  На Android не встановлюються додатки: чому і що робити?

  Проблеми з інтернетом

  Часто буває, що потрібно встановити додаток в дорозі. Але мобільний інтернет не завжди забезпечує стабільне з'єднання. Тому Google Play може давати збій. Звичайно, з появою 4G все помітно змінилося, але навіть в цьому випадку може проходити не все так гладко. Тому найкраще обзавестися стабільним з'єднанням. Потрібно підключитися до бездротової мережі, причому в цьому випадку бажано до перевіреної.

  Сумісність програми та системи

  Якщо "Андроїд" не встановлює програми, може бути проблема з сумісністю. Найчастіше такий збій може виникнути у разі встановлення програм з неперевірених джерел. Якщо користувач використовує файл apk, скачаний з інтернету, може статися конфлікт сумісності.
  До того ж, як вже згадувалося раніше, звичайно сторонні файли програм містять багато реклами та шкідливих елементів. Тому несумісність - найменше, чого варто побоюватися в цьому випадку. Все ж краще скачувати програми з Google Play. Більшість популярних додатків перевірені антивірусом, а також мають багато відгуків і хороший середній бал.

  Проблеми з акаунтом

  Якщо з'явилося повідомлення "Не вдалося встановити додаток на Android", потрібно перевірити свій акаунт Google. Іноді можуть траплятися помилки у роботі облікового запису. Може знадобитися видалити обліковий запис і додати його повторно:
 • У налаштуваннях смартфона знайти розділ «Облікові записи».
 • Вибрати Google і натиснути на використовуваний для акаунт Google Play.
 • Додаткового настроювання можливо буде видалити обліковий запис.
 • Перезавантажити смартфон, а після додати обліковий запис.
 • Перед цим бажано зробити резервну копію даних, інакше деяка інформація може бути видалена.
  На Android не встановлюються додатки: чому і що робити?

  Правильна установка

  Щоб не було проблем з тим, що «Андроїд» не встановлює додатка, необхідно навчитися робити це правильно. Отже, щоб програма коректно встановилася на смартфон, потрібно:

 • Запустити Google Play і додати обліковий запис, якщо його ще немає.
 • Пошук потрібно ввести назву програми.
 • На сторінці знайденого софта потрібно перевірити відгуки та середній бал.
 • Далі потрібно клацнути по кнопці «Встановити» і прийняти дозволу.
 • Залишається дочекатися завершення завантаження та установки.
 • Якщо все правильно зроблено, то з'явиться повідомлення про встановлення програми. Подібний процес можна провести з допомогою комп'ютера. Але краще робити те ж саме через Google Play. Потрібно відкрити браузер, перейти на сайт магазину додатків і в пошук ввести необхідний софт. Після цього потрібно буде клацнути по кнопці «Встановити» і зберегти програму на ПК. Далі потрібно перекинути файл на смартфон. Ручна установка додатків не займає багато часу. Потрібно лише підготуватися перед цим до неї. В налаштуваннях системи необхідно знайти розділ «Безпека». У ньому є налаштування установки програм з невідомого джерела. Досить поставити галочку, щоб смартфон дозволив встановити потрібний софт. Тепер достатньо клікнути по встановленим APK-файлу. Система автоматично почне завантаження і встановить додаток. Такий варіант також можливий, але більш складний, оскільки доведеться підключати телефон до комп'ютера і переносити файли.
  На Android не встановлюються додатки: чому і що робити?

  На закінчення

  "Андроїд" - не найдосконаліша система. З нею часто відбуваються проблеми, які можуть позначитися на працездатності системи. Але якщо раптом стався подібний збій, а вищеописані варіанти не допомагають, доведеться зробити скидання до заводських налаштувань. Для цього досить перейти в налаштування смартфона і вибрати розділ "Пам'ять і резервні копії". У цьому меню є рядок "Скидання до заводських налаштувань". Але важливо пам'ятати, що після цього будуть втрачені всі дані. Краще заздалегідь перенести їх на інший пристрій або в хмару.

  Популярі новини
  Загрузка...