Чим ксенон відрізняється від біксенону: порівняння, що краще

358 0 Новини високих технологій

Коли настає час змінювати світлові елементи на автомобілі, всі власники своїх залізних коней стикаються з проблемою, які лампи вибрати. І тут виникне питання: чим ксенон відрізняється від біксенону. Постараємося пояснити простими поняттями основні відмінності цих джерел світла.

Історія створення

Винайшли ксенон в 40-х роках двадцятого століття. Лампа була представлена в Німеччині компанією Osram в 1951 році. В той час вони використовувалися в кінотеатрах в апаратурі відтворення відео, згодом старі дугові лампи стали не потрібні. Особливістю ксенону є білий світ, який дуже близький за рівнем яскравості до сонячного. Недолік – порівняно низький коефіцієнт корисної дії.


Чим ксенон відрізняється від біксенону: порівняння, що краще
В даний час ксенонове світло застосовується практично у всіх кінопроекторах, як цифрових, так і в плівкових. В такій апаратурі потужність ламп варіюється від 450 до 18000 Вт. У технології IMAX такі джерела мають до 15 кВт потужності на один елемент.

Принцип роботи

Головний пучок світла утворюється плазмою кінця катода. З-за конусоподібної форми яскравість світіння ксенону зменшується із збільшенням відстані від нього. Спектр рівномірний по всій видимій області світла, і він дуже близький до денного. При великому тиску в ксенонової лампи можуть з'являтися кілька точок максимальної потужності, що знаходяться в області інфрачервоного випромінювання. Вони можуть досягати десятої частини від всього мощностного випромінювання. Сьогодні існують ксенонові лампи, всередині яких є пари ртуті. Такі джерела світла відрізняються біло-блакитним світінням. Внаслідок конструктивних особливостей плазмове речовина світиться і у катода, і у анода.

Велике застосування такі лампи отримали в медицині, тому що випромінювання супроводжується високим виходом ультрафіолетового світла. Тому при фізіотерапії, стерилизовании і озонуванні використовують саме такі ксенонові лампи. При такому корисному застосуванні необхідно враховувати, чим відрізняється ксенон від біксенон, і що варто використовувати для отримання найкращого результату.

Блоки розпалу

Займання плазми відбувається з допомогою спеціальних пристроїв – блоків розпалу. Вони працюють в трьох різних режимах.
Чим ксенон відрізняється від біксенону: порівняння, що краще
Перший, Power Off Wait по-простому можна назвати режимом очікування. Він з'являється в той час, коли вхідна напруга менше мінімального порогу в 7 і вище максимального 21 Ст. Контроль за цим значенням здійснює баласт. У разі потрапляння показника в робочу зону блок перемикається в другій режим. Run Mode – режим роботи. Принцип заснований на підтримці стабільного вхідної напруги з допомогою стабілізатора. Коли водій вмикає протитуманки, ксенонова лампа з допомогою блоку розпалювання запалюється і підтримує свічення згідно стандартам. При цьому вихідна напруга також регулюється в межах максимальних і мінімальних значень. Останній режим роботи блоку розпалювання ксенонових ламп – Shutdown Mode. Це захисна функція обладнання. У разі виникнення помилки блок припиняє подачу живлення на пристрій. Проблеми можуть бути різного характеру, це може бути коротке замикання, подолання межі вхідної напруги або взагалі відсутність лампи.

Що таке ксенон

Давайте розберемося конкретніше з призначенням і особливостями таких ламп. Ксенонова лампа – це пристрій, який може одночасно створювати і ближнє і дальнє світло. При цьому робота відбувається тільки в режимі ближнього світла. Таке обладнання дозволяє створювати рівне інтенсивне світіння.
Чим ксенон відрізняється від біксенону: порівняння, що краще
У нічний час ксенонові лампи забезпечують великий радіус освітлення дорожнього покриття. Але все-таки давайте розберемося, як зрозуміти ксенон або біксенон перед нами.

У чому відмінність

Біксенон – послідовник ксенону. Порівняно молодий тип джерела світла, який почав набирати обертів популярності в автомобільній сфері. Відмінністю від прабатька є конструктивна особливість, яка полягає в застосуванні магнітів і шторок. Такі нововведення дозволяють працювати лампі біксенону в двох режимах одночасно.
Чим ксенон відрізняється від біксенону: порівняння, що краще
Встановлена шторка змінює кут області освітлення, завдяки відкриттю і закриттю необхідних ділянок палаючої дуги. Шторка забезпечує потрібний напрямок світлового потоку, випромінюваного при світінні плазми. Ці основні відмінності допоможуть вам розібратися в питанні: що ксенон відрізняється від біксенону.

Переваги і недоліки

Розглянемо основні плюси і мінуси, і спробуємо зробити висновки, чим відрізняється ксенон від біксенону. До позитивних сторін ксенонової лампи можна віднести: висока інтенсивність світла, захищеність пристрою, сучасність технології.

Чим ксенон відрізняється від біксенону: порівняння, що краще
Недоліків не так багато, до них віднесемо високу ціну на лампи, внаслідок складної конструкції. За відгуками автовласників, сильна яскравість таких пристроїв заважає зустрічному потоку.
Чим ксенон відрізняється від біксенону: порівняння, що краще
Лампа біксенон трохи краще ксенону через наявність двох режимів роботи, а також можливістю змінювати область освітлення. Регулювання інтенсивності світіння можна теж віднести до плюсів таких джерел світла. Недоліки в основному такі ж, як у ксенонових ламп, але з однією відмінністю. Завдяки шторками, засліплення зустрічного потоку не відбувається. Останній недолік відноситься до обох типів джерел освітлення. Внаслідок того, що їх робота пов'язана з високою напругою, експлуатація автомобіля з несправною ксеноновим або биксеноновой лампою заборонена. У разі не дотримання цього правила з'являється небезпека займання елементів. Щоб цього уникнути, слід своєчасно звернутися на станцію технічного обслуговування.

Область застосування

Крім використання ксенону в противотуманках і фарах головної оптики автомобілів, такі лампи часто застосовуються в кинокамерах і фотоапаратах. Технологія не стоїть на місці. Використання ртутних ксенонових ламп стало популярним в медичних цілях. Такі джерела світла дозволяють знезаражувати приміщення або інструменти в операційній, а також озонувати повітря в палатах.

Модне напрямок

В даний час любителі тюнінгу автомобілів часто застосовують ксенонові лампи в фарах своїх залізних коней. Але мало хто замислюється про шкоду їх використання. Найголовніше в їх дії - це яскравість світла зустрічної машини, на якій встановлені ксенонові джерела освітлення, дуже сильно засліплює водіїв. Тому виникає ризик аварійної ситуації. Безперечно, встановлені біксенонові лампи виглядають ефектно, але варто подумати про інших учасників дорожнього руху.
Чим ксенон відрізняється від біксенону: порівняння, що краще
Можливо, в недалекому майбутньому з'являться аналоги ксенону та біксенону, але значно перевершують їх за параметрами. Дана стаття допоможе вам розібратися в спірному питанні: що краще ксенон або біксенон.

Популярі новини
Загрузка...