Штучне освітлення рослин: лампа "Рефлакс"

658 0 Новини високих технологій

Для нормального росту і розвитку рослин важливу роль має світло. Без нього жодне дерево, жодна квітка, трава рости не будуть, так як вони хворіють і гинуть. При вирощуванні рослин в кімнатних умовах забезпечити достатню кількість світла складно. Щоб компенсувати недостачу, використовують різні освітлювальні прилади, серед яких лампа "Рефлакс".

Штучне освітлення рослин: лампа "Рефлакс"

Особливості ламп

В рослинництві широко застосовуються натрієві лампи. Їх використовують не тільки при вирощуванні кімнатних рослин в квартирах, але і встановлюють в теплицях. Вчені не можуть точно відтворити сонячне світло, весь спектр його випромінювання. Проте їм вдалося відтворити лампи з одним яким-небудь типом випромінювання. Рослинам в різний період вегетації необхідний різний світло: синього і червоного кольору. Останній стимулює цвітіння і плодоношення, а синій – ріст і розвиток рослин.


Для різних культур необхідна певна підсвічування. Одні потребують світлі, активирующем процеси росту і розвитку, а іншим потрібен світло для рясного цвітіння і плодоношення. Все це враховується в натрієвих лампах, які здатні випромінювати червоний спектр. До таких видів ламп пред'являються особливі вимоги, так як вони повинні володіти високою ефективністю і бути економічними. Одними з кращих натрієвих освітлювальних приладів є лампи "Рефлакс".

Ефективність

В теплицях при вирощуванні кімнатних рослин на стелажах застосовують натрієві світильники. Вибір на користь ламп "Рефлакс" обумовлений високими характеристиками виробів:
 • Економічність. При вирощуванні кімнатних рослин для продажу або отримання овочів в теплицях собівартість продукції залежатиме від витрат на отримання торгової одиниці. Якщо вартість на вирощування була невеликою, а ціна продажу висока, то власник теплиці або оранжереї буде мати високий прибуток. Лампи "Рефлакс" споживають мало енергії, за рахунок чого високо цінуються.
 • Тривалий період експлуатації. Лампи "Рефлакс" здатні працювати до двадцяти тисяч годин. Цей тип світильників здатний видавати до тридцяти відсотків ККД, що в рази більше, ніж у альтернативних джерел освітлення.
 • Відмінна світловіддача. В порівнянні із звичайними лампами розжарювання, у продукції "Рефлакс" в кілька разів більше світловіддача.
 • Користь для рослин. Проведені експерименти показали, що світло, що випромінюється лампами "Рефлакс", дозволяє прискорити в кілька разів процеси утворення квітів і зав'язі. В результаті рослини дають високі врожаї.
 • Штучне освітлення рослин: лампа "Рефлакс"  Рекомендується використовувати лампи "Рефлакс" на пізніх стадіях росту рослини, так як при використанні натрієвих світильників на ранніх етапах прискорюється ріст рослини. Пагони витягуються і довшими. Однак таке освітлення підходить для кімнатних рослин. Щоб поліпшити якість підсвічування, натрієві лампи рекомендується застосовувати спільно з синім спектром світіння.

  Важливі нюанси

  До недоліків ламп "Рефлакс" слід віднести їх довгий розігрів і нагрівання. Хоча щодо останнього недоліку можна посперечатися. Приміром, при використанні натрієвих світильників в зимових теплицях, можна заощадити на опаленні. З іншого боку, такі лампи не можна розташовувати поблизу рослин, так як вони можуть викликати опіки листя.

  Особливості конструкції

  Лампи "Рефлакс" для рослин відносяться до газорозрядним лампам і вважаються найяскравішими. В рослинництві застосовуються вироби з високим тиском. Вони можуть бути різної конструкції. Найяскравішими і кращими для освітлення рослин є лампи з дзеркальним шаром, який збільшує продуктивність.
  Штучне освітлення рослин: лампа "Рефлакс"
  Для вирощування будь-яких овочів, полуниці, кімнатних рослин краще всього використовувати натрієві лампи. Вони володіють високою економічністю та ефективністю. Під ними будь-які рослини швидко ростуть, закладають велика кількість бутонів і дають високі врожаї.

  Популярі новини
  Загрузка...