Новини високих технологій
» » Лампа люмінесцентна денного світла: фото, види люмінесцентних ламп денного світла

Лампа люмінесцентна денного світла: фото, види люмінесцентних ламп денного світла

28-12-2017, 18:17
1 381
Люмінесцентна лампа денного світла отримала свою назву завдяки люминофору, який знаходиться у внутрішній частині трубки. Кожен, хто розбирається в таких лампах, може зауважити, що до складу корпусу входить фосфор. За рахунок наявності люмінофора ця лампочка здатна бути яскравим випромінювачем, якщо порівняти зі звичайними лампами розжарювання з тією ж потужністю. Тому витрата електрики буде мінімальним.

Особливості роботи

Потрібно зауважити, нерідко до складу люмінофора виробники додають спеціальні добавки для того, щоб змінити одержуваний ефект. Лампи, як правило, створюють або у вигляді прямої трубки з кільцем, або звичайної прямої форми.


Перший варіант роблять із спеціального балона. Він складається з скла і цоколя. Другий же варіант робиться з патрона і трубки скляного типу. Вона може бути або прямий, або спіралевидної. Саме такий вид був названий компактної люмінесцентної лампою денного світла. Прилади, що створюються в двох варіантах: з різьбленням і штырькового виду. Варіант з різьбленням підійде для звичайного патрона, який раніше встановлювалися лампи розжарювання. Контактний використовується тільки в приладах, які мають спеціальний цоколь. Всередині трубки розташовуються гази і ртуть. Із-за того що тут знаходиться ртуть, ці лампи вважаються небезпечними у використанні. Виріб працює за допомогою світіння люмінофора. Коли відбувається подача струму, нагрівається вольфрамовий елемент, відповідно з'являється розряд і за допомогою суміші газів починається світіння. Воно відбувається в ультрафіолетовому спектрі. Враховуючи, що внутрішня поверхня колби має люмінофор, який входить фосфор, після взаємодії з ним колба світиться.Колірний діапазон

Існує 7 видів люмінесцентних ламп денного світла. Мова йде про тих, які світяться з колірною температурою. Зустрічається білий світ, причому є кілька відтінків - від природно білого до холодного. При цьому варіантів світіння сім. Вони мають різні маркування і відрізняються за характеристиками. Далі розглянемо більш докладно інші деталі ламп.

Види цоколя

Люмінесцентні лампи денного світла, на відміну від пристроїв розжарювання, не слід включати безпосередньо в електричну мережу. Для цього використовуються баласти. Вони регулюють подачу електроенергії. Пристрої діляться на два види: з зовнішнім приладом, а також вбудованим. Мова йде про пускорегулювальній апаратурі механічного або електронного типу. Баласти можуть вбудовуватися в патрон, так і в саму лампу окремо. Якщо брати пристрої, які мають зовнішні характеристики, то існує два види: з двома і чотирма цоколями. Якщо мова йде про останніх, то такі прилади підключаються за допомогою спеціального пристрою, або дроселя. Контактний цоколь можна під'єднати тільки за допомогою останнього елемента. Нерідко лампи такого типу використовуються для люстр і світильників. Є також моделі, які мають цоколі з вбудованими електронними пускорегулюючими системами. Цоколь створюється з різьбою, яка не перевищує певного діаметра (стандартний або маленький).

Область застосування ламп

Люмінесцентна лампа денного світла застосовується в різних сферах. Її використовують для побутового, громадського та промислового освітлення. Для того щоб висвітлити будівлю в нічний час і створити яскраві рекламні постери, використовуються саме такі прилади, які мають інший колірний ефект. Ними можна підсвічувати вітрини, на яких встановлено свіже м'ясо. Для таких потреб використовують лампи, які мають рожевий відтінок. Нерідко саме така підсвічування покращує зовнішній вигляд продаваного продукту. Для того щоб дезінфікувати приміщення, в лікарнях використовують випромінювання люмінесцентної лампи денного світла (завдовжки 55 см і більше), яка має випромінювання УФ спектру. Справа в тому, що, на відміну від кварцового пристрою, це не має сильного світіння. Якщо мова йде про великих торгових залах, офісах і інших приміщеннях, то для їх освітлення використовуються люмінесцентні лампи.

Переваги і недоліки

Люмінесценції лампи білого денного світла, як і будь-якого іншого, мають свої переваги. Наприклад, вони отримали величезний рівень ККД, тривалий термін служби, відмінну світловіддачу, невелику температуру скляної колби, якщо порівнювати з лампою розжарювання. Також продається кілька колірних відтінків. Якщо говорити про недоліки, слід зазначити, що такі пристрої мають дуже велику вартість. Якщо їх розбити або деформувати, то є небезпека того, що станеться хімічне зараження. Якщо змінюється навантаження в мережі, то лампа буде мерехтіти. Пристрій не буде працювати при температурі нижче нуля, тому слід сказати, що такі прилади вимогливі до даного показника. Якщо говорити про перепадах навантаження в електромережі, то при регулярних перегонах це зменшить термін експлуатації. Слід зауважити, що використовувати лампи з діммером не можна. На жаль, це призведе тільки до поломки. Краще всього застосовувати звичайні вимикачі, які дозволять зберегти тривалий термін експлуатації, але це тільки в тому випадку, якщо людина буде правильно експлуатувати пристрій.

Маркування

Фото люмінесцентних ламп денного світла з маркуванням можна побачити в статті. Але що означають ці цифри? У вітчизняних виробників своя система, по якій здійснюється маркування. Найчастіше вона складається з чотирьох або п'яти букв, перемішаних з цифрами. Якщо на початку стоїть літера "Л", то це означає тип самої лампи – люмінесцентна. Друга літера позначає характеристику кольору, яким відтінком світиться пристрій. Третя - підвищену роботу ККД або поліпшену передачу відтінків. Четверта буква позначає конструкцію пристрою. І остання цифра вказує на потужність. Слід зауважити, що будь-яка люмінесцентна лампа денного світла 36 Вт має певні показники. Крім цього, існує безліч відтінків варіантів люмінесцентних ламп білого денного світла. Ціна на вироби різна. Продаються лампи і за 36 рублів, і за 500 руб. Все залежить від розміру, виробника і призначення лампи.
Цікаво по темі
Смартфон LeEco Cool 1: відгуки власників, огляд, характеристики й особливості
Смартфон LeEco Cool 1: відгуки власників, огляд, характеристики й особливості
У статті розповідається про смартфоні LeEco Cool 1 проводиться огляд його характеристик, переваг і недоліків, а також аналіз відгуків власників
Штучне освітлення рослин: лампа "Рефлакс"
Штучне освітлення рослин: лампа "Рефлакс"
Для нормального росту і розвитку рослин важливу роль має світло. Без нього жодне дерево, жодна квітка, трава рости не будуть: вони хворіють і гинуть.
Чому світлодіодна лампа світиться при вимкненому вимикачі?
Чому світлодіодна лампа світиться при вимкненому вимикачі?
Чому горить світлодіодна лампа при вимкненому вимикачі? Це питання, яке цікавить багатьох користувачів сучасного LED-освітлення. Небезпечно це чи ні?
H4 лампа автомобільна Philips, Osram: тести, поради з вибору
H4 лампа автомобільна Philips, Osram: тести, поради з вибору
Від якісного освітлення дороги в нічний і вечірній час залежить безпека всіх учасників руху. Тому до ...
H11 лампа: відгуки про виробників. Автомобільні галогенові та ксенонові лампи
H11 лампа: відгуки про виробників. Автомобільні галогенові та ксенонові лампи
Від якісного освітлення дороги в нічний, вечірній час залежать безпека, життя водія та інших учасників ...
Економія на освітленні. Лампи світлодіодні "Філіпс"
Економія на освітленні. Лампи світлодіодні "Філіпс"
З кожним роком тарифи на комунальні послуги, в тому числі і за електроенергію, весь час зростають. Але прогрес не стоїть на місці і пропонує нам