Новини високих технологій
» » H1 лампа автомобільна: види, опис, характеристики

H1 лампа автомобільна: види, опис, характеристики

6-02-2017, 21:14
2 222
Будь-який автомобіль оснащується фарами ближнього і дальнього світла. Система освітлення – невід'ємний атрибут кожної машини. Чим краще пучок світла, тим легше водієві аналізувати дорожню обстановку. Не потрібно пояснювати, яким чином якість роботи фар впливає на кількість ДТП в темний час доби. Зараз широко поширена з цоколем H1 лампа. У даній статті ми поговоримо про те, які бувають різновиди світлових рішень і в чому їх особливості.

Характеристика цоколя

Варто відзначити, що це не єдиний тип цоколя, який використовується в системі освітлення автомобіля.
H1 лампа автомобільна: види, опис, характеристики
Крім маркування H1 лампа може бути Н7 Н11 Н4 та інших різновидів. У нашому випадку виріб з таким цоколем встановлюється: Дальнє світло. Ближній. Протитуманні фари.

Різновиди

Існує різниця між самим пристроєм лампи. Виділяють кілька різновидів виробів: Світлодіодні лампи H1. Ксенонові. Галогенові. Останні з'явилися на світ раніше за всіх. Про них ми поговоримо нижче.

Галоген

Перші лампочки даного типу були лінійного типу. Спочатку в конструкції використовувався інертний газ. З часом конструкція виробу удосконалювалася. Зараз галогенові лампи H1 являють собою скляний балон, всередині якого мається буферний газ.

Зазвичай це пари брому або галогени йоду. Вперше така конструкція була впроваджена інженерами німецької фірми ОСРАМ. Пік популярності виробів припав на 80-е і 90-е роки. На деяких бюджетних авто з цоколем H1 лампа використовується до цих пір.

Як це працює?

Харчується цей виріб від бортової мережі автомобіля. Електрика, яка подається на лампу, проходить крізь вольфрамову спіраль. В результаті вона загострюється і висвітлює розсіювач. Пучок світла подається на дорожнє полотно. Працює галогенова лампа з цоколем H1 в умовах підвищених температур. Тільки за такої умови спіраль буде добре освітлювати дорогу.

Чому галоген відходить у минуле?

Оскільки така лампа сильно нагрівається, термін її служби складає не більше тисячі годин. З введенням нових законів, які зобов'язали їздити з увімкненим ближнім світлом фар, використовувати таку оптику просто нерентабельно. Вона швидко перегорає і виходить з ладу. Також багатьом автовласникам не подобається температура світіння. Лампа авто H1 світить в межах від півтора до трьох тисяч Кельвінів. Це звичайний денний світло, часто віддає жовтизною. Характеристики світловіддачі становлять не більше 22 люмен на 1 Ватт. Навіть сучасні вироби не здатні світити білим так, як світлодіодні і ксенонові аналоги. Але про них трохи пізніше. Варто відзначити, що галогенова лампа Philips H1 або ОСРАМ – одна з найдешевших на ринку. Аналоги з білим свіченням коштують у кілька разів дорожче. Також денне світло, який виробляє вольфрамова нитка, не впливає на розсіювач. Він не вицвітає навіть при високому нагріванні лампи.

Ксенон

Тепер поговоримо про те, чим відрізняються ксенонові лампи H1. З'явилися вони порівняно недавно. Більшу популярність стали набирати після нульових років. Принцип роботи ксенону заснований на розпалюванні електричної дуги.
Всередині скляної колби знаходиться спеціальний газ – ксенон (звідки і назва). Виріб має два електроди, які при взаємодії з газом виробляють величезний пучок світла. Варто відзначити, що звичайна бортова мережа автомобіля не здатна включити ксенонові лампи H1. Для цього використовується блок розпалу. Він виробляє напругу в 25 кВт. В результаті лампа видає хороший і яскраве світло. Він в 3-4 рази потужніше, ніж у галогенових аналогів. Що стосується температури світлового потоку, вона становить від 4 до 6 тисяч Кельвінів. Характеристики, якими володіє ксенонова з цоколем H1 лампа ближнього світла, заслуговують уваги.

Особливості ксенону

Чому він став таким популярним? Дана оптика відрізняється високою ефективністю. Лампи Н1 цього типу здатні «пробивати» будь туман. Особливо добре вони освітлюють дорогу в дощ, де галоген просто марний. Термін служби даних виробів – до 25 тисячі годин. Все за рахунок більш низької температури нагріву. Якщо у галогенових ламп в тепло перетворюється 40 відсотків енергії, то у ксенонових – всього 7.

Про недоліки

Не завжди ксенон – це законно. Якщо встановити таку оптику не на спеціалізованому СТО і без оформлення документів, за це передбачається штраф. Також якщо цей ксенон не заводський, ви не зможете пройти технічний огляд. В інших країнах СНД за такий тюнінг не передбачається подібних штрафів. У Росії їздити з ксеноном можна тільки в тому випадку, якщо він встановлений на заводі. Наступний мінус – це складність установки.
Так як для розпалу лампи потрібен спеціальний блок, його потрібно десь розмістити. Часто просвердлюють отвір в задній кришці фари і протягують дроти. Сам блок встановлюють поза фари, в підкапотному просторі. Якщо з цоколем Н1 лампа використовується в противотуманках, важливо досягти герметичності всіх з'єднань. В іншому випадку ВТФ заллє при першому ж дощі. Що стосується вартості, оригінальний ксенон (комплект) можна придбати за 5-10 тисяч рублів. Галогенові фари в цьому плані виграють. І, звичайно ж, після установки потрібно провести повторну регулювання, щоб не сліпити зустрічних водіїв.

Світлодіодні лампи H1

Пару років тому на ринку з'явилися світлодіодні рішення. Це абсолютно нова, революційна розробка.
Світлодіодні лампи розвиваються швидкими темпами. Елемент складається з кристалічного напівпровідникового механізму та оптичної системи. Також в цій лампі є токонепроводящая підкладка з контактами. Відстань між кристалом і лінзою заповнюється прозорим силіконом. Така лампа Н1 не гріється, при цьому забезпечує широкий спектр температур світіння – від 1500 до 6000 Що Тут не потрібно використовувати додатковий блок розпалу. Елемент встановлюється на місце стандартної лампи. Головний плюс – законність. Світлодіодні вироби не заборонені в РФ і можуть встановлюватися на будь-які авто. При цьому фара не сліпить зустрічних водіїв. Коштує вона так само, як і ксенонові рішення.

Проблемні місця світлодіодів

Здавалося б, світлодіодні лампи Н1 поєднують в собі всі плюси ксенону, при цьому легкі в установці і абсолютно законні. Але варто відзначити одну особливість діодів. Це скачки напруги. Напевно ви встановлювали подібні вироби габарити. Через кілька місяців вони переставали працювати. Але як же так, адже термін служби світлодіодів складає 10 років? Все просто – елемент боїться стрибків напруги, які так часто відбуваються в автомобілі. Тому сучасні світлодіодні рішення оснащуються регуляторами, або «драйверами», які стабілізують цей параметр бортової мережі. Але навіть з цими пристроями термін служби виробів становить не більше року. Крім стрибків напруги світлодіоди сильно бояться перегрівів. Якщо і купувати такі лампи, то тільки з додатковими радіаторами.
Без них виріб швидко вийде з ладу. І навіть з такими радіаторами світлодіоди легко поміщаються всередині самої фари, без додаткових переробок. Це великий плюс.

Що в підсумку?

Отже, ми з'ясували, які бувають лампи з цоколем Н1. Що вибрати автомобілісту? Відповісти на це питання досить важко. Галоген застарів, а ксенон не завжди законний. Але майбутнє однозначно за світлодіодами. Через пару років вони витіснять з ринку ксенонові рішення. Адже пристрій світлодіодних ламп постійно вдосконалюється. З'явилися додаткові радіатори, регулятори напруги. Можна ризикнути і купити такі лампи вже зараз. Але, судячи з відгуків, вони прослужать не більше року.
В якості альтернативи можна використовувати посилені галогенові лампи з маркуванням White або +130. Ці вироби відрізняються більш високою температурою світіння (наближеної до ксенону), при цьому освітлюють дорогу не гірше сучасних діодних аналогів. В якості виробника варто відзначити «Філіпс». Компанія виготовляє якісні лампи з цоколем Н1 і прийнятними характеристиками світіння.
Цікаво по темі
Види і типи світлодіодів: класифікація, характеристики, призначення
Види і типи світлодіодів: класифікація, характеристики, призначення
Світлодіоди придбали найширшу популярність. З чим це може бути пов'язано? Які типи світлодіодів можуть бути віднесені до найбільш затребуваним?
Лампа для засмаги. УФ-лампа "Сонечко". Міні-солярій домашній
Лампа для засмаги. УФ-лампа "Сонечко". Міні-солярій домашній
Лампа для засмаги "Сонечко" допоможе отримати відмінний загар в будь-який час року без необхідності відвідувати солярій в салоні краси. Також прилад
Характеристика і маркування світлодіодів
Характеристика і маркування світлодіодів
Світлодіоди застосовуються в самих різних сферах. Важливий аспект їх задіяння - застосування маркування відповідних виробів. Якою вона може бути? Які
Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель (фото). Самостійна установка
Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель (фото). Самостійна установка
Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель створюють особливий комфорт, унікальну схему освітлення з акцентами на важливих елементах
Економія на освітленні. Лампи світлодіодні "Філіпс"
Економія на освітленні. Лампи світлодіодні "Філіпс"
З кожним роком тарифи на комунальні послуги, в тому числі і за електроенергію, весь час зростають. Але прогрес не стоїть на місці і пропонує нам