Процесор AMD A8 - 5500. Ідеальне рішення для бюджетних комп'ютерів

29 0 Новини високих технологій

Досить давно за мірками комп'ютерної індустрії дебютував ЦПУ моделі AMD A8 - 5500 - у 2012 році. Цей чіп поєднує в собі прийнятні технічні параметри і доступну вартість. Саме про цей продукт і піде далі мова.

Процесор AMD A8 - 5500. Ідеальне рішення для бюджетних комп'ютерів

Позиціонування

Основна сфера використання AMD A8 - 5500 - це найбільш бюджетні обчислювальні системи, до числа яких можна сміливо віднести мультимедійні станції, бухгалтерські ПК і офісні комп'ютери. При складанні таких ЕОМ на перший план виходить вартість, яка повинна бути як можна менше. А ось продуктивність не відіграє такої надто важливої ролі. Саме таким поєднанням основних характеристик і може похвалитися розглянутий процесор.


Основні параметри

Цей чіп відноситься до покоління ЦПУ "Трініті" і виготовлявся за технологічними допусками 32 нм. Процесор AMD A8 - 5500 оснащений чотирма обчислювальними кластерами. Але ось компонування у них досить незвичайна. Кількість цілочисельних блоків у цьому випадку дорівнює дійсно 4 а ось блоків обробки чисел з плаваючою комою - 2. Остання обставина істотно знижує продуктивність ПК. Опорна тактова частота даного мікропроцесорного рішення складає 32 ГГц. Але також в параметрах цього ЦПУ зазначена підтримка технології TurboCore. Як результат, в режимі роботи розглянутий мікропроцесор здатний автоматично підвищувати частоту в залежності від рівня складності виконуваного коду. При цьому її найбільше значення може досягати 37 ГГц. На напівпровідниковій підкладці даного ЦПУ нанесено 1303 мільйона транзисторів, а площа основи становить 246 мм 2 . Тепловий пакет його встановлено розробниками на позначці в 65Вт, а максимальна температура - 71 0 С. Окремо необхідно відзначити те, що такий ЦПУ може бути встановлений як в сокет FM2 так і в процесорний гніздо FM2+.


Процесор AMD A8 - 5500. Ідеальне рішення для бюджетних комп'ютерів

Кеш. Система ОЗП

Лише тільки 2 рівня швидкої пам'яті можна знайти на кремниевом кристалі AMD A8 - 5500. Характеристики першого з них вказують на сумарний обсяг 192 кб. При цьому для зберігання інструкцій передбачено всього 64 кб, а для даних - 128 кб. Другий рівень кеша збільшено до 4 Мб. А ось третього, як було вже зазначено раніше - ні. Мікроконтролер ОЗП входить до складу чіпсета. Він може працювати у двоканальному режимі і здатний адресувати до 32 Гб пам'яті (4 модулі по 8 Гб). У специфікаціях фігурує підтримка DDR3 з частотами аж до 1866 МГц.

Відеоядро

AMD A8 - 5500 містить інтегрований графічний прискорювач. Його модель - AMD Radeon HD 7560D. Він може адресувати обсяг відеобуфера не більше 2 Гб. Причому для цих цілей використовується частина ОЗП. Сам же графічний акселератор оснащений 256 виконавчими процесорами, що працюють на частоті 760 МГц. Для реалізації більшості завдань таких характеристик цілком достатньо.
Процесор AMD A8 - 5500. Ідеальне рішення для бюджетних комп'ютерів

Висновок. Вартість ЦПУ. Думка власників


На поточний момент AMD A8 - 5500 все ще можна придбати за ціною 4000 рублів зі складських запасів. Сам же ЦПУ вже досить давно знятий з виробництва. Ідеальним співвідношенням ціни і швидкодії це пристрій може похвалитися. Такий чіп дійсно ідеально підходить для створення ПК початкового рівня. Звичайно, на тлі сучасних аналогів це рішення виглядає досить скромно, але всі його можливі мінуси компенсуються мінімальною вартістю.