Процесор для ноутбука Intel Core i5-3317U: ідеальний баланс продуктивності та енергоефективності

790 0 Новини високих технологій

Центральний процесор для ноутбука, ідеально поєднує високий рівень продуктивності і енергоефективності — це Intel Core i5-3317U. Хоч він і був випущений вже досить давно за мірками комп'ютерних технологій — в 2012 році, але його технічні специфікації все ще продовжують залишатися актуальними, і він все ще може запускати найбільш ресурсомісткі перекладання і самі вимогливі іграшки останнього покоління.

Процесор для ноутбука Intel Core i5-3317U: ідеальний баланс продуктивності та енергоефективності

Сокет

Процесорний роз'єм, який призначений для установки Intel Core i5-3317U — це FCBGA 1023. В даному випадку сам по собі сокет в класичному розумінні відсутній. По суті мікросхема центрального процесора розпаювали на системній платі. З одного боку, це здешевлює процес складання ПК і знижує його вартість. Але от у випадку поломки відремонтувати такий ноутбук буде вельми проблематично. Але подібна практика стала на поточний момент загальноприйнятої, і особливого вибору серед мобільних обчислювальних систем в цьому плані не існує.


Архітектура чіпа

До покоління ПРОЦЕСОРІВ під кодовою назвою Ivi Bridge відноситься Intel Core i5-3317U. Характеристики самого напівпровідникового кристала вказують на наявність 2-х фізичних модулів, які з допомогою фірмової технології «Інтел» НТ на рівні системного софта перетворюються в 4 потоки обробки інформації та коду. Як і всі сучасні ЦПУ даного виробника, цей чіп оснащений кешем з 3-х рівнів з наступними значеннями:
 • Загальний розмір кеш-пам'ять 1-го рівня — 128 кб. Це буде по 64 Кб на кожен обчислювальний блок. Додатково необхідно відзначити те, що ці 64 Кб поділяються ще на 2 рівні частини. Одна з цих частин спеціалізується на зберіганні даних, а друга — інструкцій. Певний модуль по 64 Кб може обмінюватися лише напряму з одним певним ядром.


 • Сумарний об'єм 2-го рівня даної пам'яті у цього ЦПУ — 512 Кб. Тобто на потреби кожного ядра передбачено по 256 Кб. Особливої спеціалізації на зберігання даних або інструкцій, як у попередньому випадку, на 2-му рівні немає. Але окремий модуль може взаємодіяти лише зі своїми 256 Кб.
 • Кеш 3-го рівня у цього процесора має розмірність в 3 Мб. Він загальний для всіх елементів процесора і теж, як і 2-й рівень, не має особливої спеціалізації щодо типу збереженої інформації. Тобто в загальному адресному просторі зберігаються дані, та інструкції.
 • До складу напівпровідникового кристала центрального процесора входить також північний міст набору системної логіки і контролер оперативної пам'яті. Останній націлений на роботу в тандемі з модулями DDR3 ( рекомендовані частоти 1333 МГц або 1666 МГц) і є двоканальним. Максимальний розмір адресної оперативної пам'яті — 32 Гб.
  Процесор для ноутбука Intel Core i5-3317U: ідеальний баланс продуктивності та енергоефективності

  Тепловий режим, частотна формула, технологія виробництва

  Intel Core i5-3317U має вельми скромний тепловий пакет на рівні 17 Вт. Теоретично він може прекрасно функціонувати з пасивною системою охолодження, але більшість виробників для більшої надійності роботи обчислювальної системи комплектує такі ПК активним охолодженням. Максимальна температура для цього чіпа - 105 0 С. Цей процесор підтримує технологію TurboBust. Як результат, він може динамічно змінювати свою тактову частоту. Її мінімальне значення в даному випадку дорівнює 17 ГГц, а максимальне — 26 ГГц. Технологія виробництва даного кремнієвого чіпа відповідає нормам 22 нм, а кодова назва техпроцесу — TriGate.

  Інтегрована графіка

  Процесор Intel Core i5-3317U оснащений інтегрованою відеокартою. Її модель — HD Graphics 4000. Її мінімальна частота - 350 МГц, а максимальна — 105 ГГц. Її можливостей цілком достатньо для вирішення більшості найбільш простих завдань, а для запуску більш серйозних додатків такий ПК потрібно оснащувати дискретною графікою. Це обов'язкова умова для того, щоб розкрити потенціал даної моделі ЦПУ.
  Процесор для ноутбука Intel Core i5-3317U: ідеальний баланс продуктивності та енергоефективності

  Підсумки

  Intel Core i5-3317U широко використовувався в ноутбуках середнього рівня. Рівень його продуктивності все ще достатній і дозволяє вирішувати більшість завдань. При цьому енергоефективність цього напівпровідникового рішення знаходиться на прийнятному рівні.

  Популярі новини
  Загрузка...