Серверний процесор Xeon E3 - 1240 від "Интел2: ідеальне поєднання ціни та якості

284 0 Новини високих технологій

Центральне процесорний пристрій Xeon E3 - 1240 хоч і було випущено компанією "Інтел" в 2012 році, але все ще актуально для реалізації високопродуктивних серверів або робочих станцій професійного рівня. Цей чіп може похвалитися відмінним поєднанням технічних характеристик і вартості. Саме про це напівпровідниковому кристалі і піде мова в нашій оглядової статті.

Серверний процесор Xeon E3 - 1240 від "Интел2: ідеальне поєднання ціни та якості

Призначення

Як було вже зазначено раніше, Intel Xeon E3 - 1240 націлений на створення високопродуктивних серверних комп'ютерів. Друга можлива сфера його використання - це робочі станції, які спеціалізуються на вирішенні завдань з підвищеним рівнем складності. Як у першому, так і в другому випадку можливостей розглянутого в рамках даного матеріалу кремнієвого чіпа цілком достатньо для рішення будь-якої задачі. Деякі ентузіасти комп'ютерної сфери також такий ЦПУ використовують для створення ігрового ПК преміального рівня, але з економічної точки зору більш переважно для таких цілей застосувати i7. Цей процесор має більш низьку вартість, а швидкодія його в такому режимі практично ідентично герою даного огляду.


Серверний процесор Xeon E3 - 1240 від "Интел2: ідеальне поєднання ціни та якості

Параметри чіпа

До другого покоління мікропроцесорної архітектури Core під кодовою назвою Sandy Bridge належав Xeon E3 - 1240. Характеристики цього кремнієвого продукту вказували на наявність 4-х реальних модулів обробки коду, які на рівні софта перетворювалися вже в 8 логічних ядер. Тактова частота у цьому випадку могла варіюватися від 33 до 37 ГГц. При цьому мультиплікатор чіпа заблокований і якось додатково збільшити продуктивність в цьому випадку не представляється можливим. Напівпровідниковий кристал цього ЦПУ виготовлявся по 32 нм техпроцесу. Тепловий пакет становив 80 Вт, а найбільше допустиме значення температури - 69 0 С. Кеш - пам'ять третього рівня його дозволяє розмістити до 8 Мб даних і, звичайно ж, інструкцій. Тип ОЗП, з якими може взаємодіяти дане процесорне - це DDR3. Контролер даного мікропроцесора може адресувати до 32 Гб оперативної пам'яті. Процесорний роз'єм, який встановлюється цей чіп - LGA1155. Але знову-таки не в будь-яку материнську плату з таким сокетом може бути встановлений розглянутий ЦПУ, а лише тільки в серверну.


Відгуки, ціна

На старті продажів Xeon E3 - 1240 був оцінений 250-261 долар (приблизно до 14800 рублів). Причому по меншій вартості можна було придбати варіант поставки Trail, в якому була відсутня штатна система охолодження. У другому випадку за 261 долар можна було купити коробочну версію ЦПУ з кулером і фірмовою термопастою. Зараз вартість даного процесорного рішення зменшилася і його можна купити за 120-150 доларів (7100-8800 рублів). Знову-таки при складанні нового сервера краще використовувати рішення LGA2011-v3. Звичайно, при цьому вартість ПК зростає, але ось швидкодія збільшується в кілька разів за рахунок більш передової архітектури, нової пам'яті DDR4 і 4-х канального контролера оперативної пам'яті. При ремонті сервера на базі LGA1155 це може бути дуже до речі. До плюсів цього чіпа власники у відгуках відносять високу швидкість, відмінну ступінь енергоефективності та продуктивність. Мінус у нього тільки один – це висока вартість, але у серверного ЦПУ по-іншому бути не може.
Серверний процесор Xeon E3 - 1240 від "Интел2: ідеальне поєднання ціни та якості

Висновок

Для свого часу Xeon E3 – 1240 був відмінним кремнієвим мікропроцесором. Він все ще продовжує бути актуальним і дозволяє вирішувати будь-які покладені на нього завдання. Звичайно, зараз є і більш просунуті процесорні рішення, але на момент виходу цей чіп забезпечував безпрецедентний рівень продуктивності, який навіть зараз дозволяє вирішувати завдання будь-якого рівня складності. Причому такий процесор може лежати не тільки в основі сервера або робочої станції, а й ігрового комп'ютера або виконання графічних завдань.

Популярі новини
Загрузка...