Процесорне рішення Intel Core i3 - 4340. Характеристики, параметри та відгуки

296 0 Новини високих технологій

Номінально до процесорів середнього рівня належав Intel Core i3-4340. Характеристики цього чіпа таке позиціонування підтверджують. Саме це напівпровідниковий рішення від "Інтел" буде розглянуто в рамках даної статті.

Процесорне рішення Intel Core i3 - 4340. Характеристики, параметри та відгуки

Позиціонування. Можливі варіанти постачання

Продукція компанії "Інтел" підрозділяється на групи наступним чином:
 • Бюджетні та офісні системи ґрунтувалися на мікропроцесорах серій Celeron або Pentium. У них дуже скромні параметри, низькі частоти і скорочений обсяг кеш-пам'яті. Тому їх використання в таких бюджетних комп'ютерах цілком виправдано. Вартість цих моделей ЦПУ цілком доступна і демократична.
 • Мікропроцесори середнього рівня ґрунтуються на Core i3. У них теж 2 реальних блоку обробки коду, але вони здатні обробляти інформацію вже в 4 потоки. В цьому випадку збільшуються частоти, стає більше кеш. Це призводить до того, що вартість цих рішень зростає. Саме до цієї групи чіпів і належить напівпровідниковий продукт Intel Core i3-4340.
 • Найбільш продуктивні комп'ютерні системи ґрунтувалися на i5 і i7. У цьому випадку характеристики значно поліпшувалися, але і вартість теж суттєво збільшувалася.
 • Розглянута модель ЦПУ могла поставлятися в двох можливих видах комплектації. Один з них називався Trail, а другий - Вох. Різниця між ними полягала в тому, що у другий комплект входила фірмова система охолодження з термопастою. Технічні характеристики Intel Core i3-4340 відрізняються від мікропроцесорів інших брендів.


  Основні параметри процесора

  Процесор Intel Core i3-4340 відноситься до 4 покоління архітектури Core. Він призначений для встановлення в сокет LGA1150. Як було вже зазначено раніше, у нього 2 фізичних блоку виконання інструкцій і 4 логічних потоку для їх виконання. Його тактова частота зафіксована на значенні 36 ГГц. Змінити її не представляється можливим. Множник частоти чіпа заблокований, а в специфікаціях відсутня підтримка Turbo Boost. Кожен обчислювальний кластер за один такт своєї роботи може виконати 4 інструкції, а в сумі цей чіп обробляє до 8. Тепловий його пакет становить 54 Вт, а максимальна температура - 66°С. Також на цій основі напівпровідникової є графічний прискорювач початкового класу - HD Graphics.


  Процесорне рішення Intel Core i3 - 4340. Характеристики, параметри та відгуки

  Кеш і ПАМ'ЯТІ

  Основна особливість - значний обсяг кеша у Intel Core i3-434. Характеристики його вказують на наявність 128 Кб - на першому рівні, 512 Мб - на другому і 4 Мб - на третьому. Швидку пам'ять для своїх потреб у цьому випадку можуть використовувати не тільки обчислювальні блоки, але і вбудований графічний адаптер. Ця важлива особливість даного рішення істотно збільшувала продуктивність інтегрованої відеопідсистеми. Окремо необхідно зазначити організацію підсистеми оперативної пам'яті. В рамках мікропроцесорної архітектури під кодовою назвою Core, вона зазнала корінні зміни. Суть останніх зводиться до того, що в напівпровідникову основу ЦПУ інтегрований контролер, який управляє ОЗП. Даний чіп націлений на роботу в зв'язці з модулями DDR3. Частота останніх повинна становити 1333 або ж 1600 МГц. Об'єм оперативної пам'яті може досягати 32 Гб (4 модулі по 8 гб).
  Процесорне рішення Intel Core i3 - 4340. Характеристики, параметри та відгуки

  Порівняння з конкуруючими рішеннями

  Досить непогані результати в тестах показує Intel Core i3-4340. AMD FX - 6300 - це основний його опонент. За технічним специфікаціям останній чіп більш кращий, але ось рішення "Інтел" на практиці видає більший рівень продуктивності. Це досягається шляхом оптимізації програмного забезпечення саме під чіпи "синьої" компанії. Теоретично розглянутий i3 може обробити вісім інструкцій за один такт своєї роботи. Рішення АМД здатне виконати вже дванадцять інструкцій коду. Але ось основна проблема в цьому випадку полягає саме в організації мікропроцесорної архітектури. Рішення "Інтел" мають 2 незалежних блоку, які є повністю автономними. У свою чергу, FX - 6300 має 6 цілочисельних модулів і 3 кластера по обробці даних з плаваючою комою. Саме остання обставина і призводить до того, що чіпи "Інтел" показують більш високі результати в будь-якому сучасному софті.
  Процесорне рішення Intel Core i3 - 4340. Характеристики, параметри та відгуки

  Вартість

  Спочатку досить дорогим рішенням є Intel Core i3-4340. Ціна на нього в комплектації Trail становила 149 доларів. А ось Вох коштував ще дорожче - 157 доларів. Зараз ця модель ПРОЦЕСОР (центральний процесор) знята з виробництва. Тому в продажі можна зустріти лише складські запаси Intel Core i3-4340. ДНС-shop зараз другий варіант комплектації цього мікропроцесора розпродає за ціною в 9999 рублів або 171 доларів. Подібний підхід до ціноутворення має реальні фізичні основи. Запас процесорів обмежений, а попит на них стабільно зростає. Тому вартість у них поки збільшується.

  Відгуки власників

  Лише тільки з позитивної сторони відгукуються в більшості своїй власники про процесор Intel Core i3-4340. Характеристики його дійсно збалансовані і дозволяють вирішувати безліч завдань. Якщо точніше, то будь софт на такому ЦПУ піде без проблем. При цьому і енергоефективність у нього на досить високому рівні. До мінусів можна віднести високу вартість Intel Core i3-4340. Ціна ця обумовлена тим, що чіпи зняті з виробництва, а в продажу можна лише знайти їх складські запаси. Це робить його використання в обчислювальних системах середнього рівня цілком обґрунтованим і виправданим.
  Процесорне рішення Intel Core i3 - 4340. Характеристики, параметри та відгуки

  На закінчення

  У цьому технічному огляді детально розглянуто мікропроцесор моделі Intel Core i3-4340. Характеристики у нього цілком стандартні для пристрою середнього рівня. Але продуктивність дозволяє без особливих проблем вирішувати широкий спектр завдань. Яких-небудь обмежень з боку програмного забезпечення поки що не існує. Користувачі отримують досконалий баланс ціни, ідеальних параметрів і чудовою продуктивності.

  Популярі новини
  Загрузка...