Чіп для бюджетних ноутбуків AMD A8-6410

143 0 Новини високих технологій

AMD A8-6410 є енергоефективним центральним процесором початкового рівня. Він відмінно підходить для створення мобільних комп'ютерів ультрабюджетного класу. В цій ніші на перший план виходять такі параметри, як вартість і енергоефективність. А ось питання високого рівня продуктивності відходить на другий план. Саме таким балансом і може похвалитися розглянуте в цьому матеріалі напівпровідникове рішення.

Чіп для бюджетних ноутбуків AMD A8-6410

Призначення ЦПУ

Як було зазначено раніше, цей чіп націлений на ноутбуки і нетбуки економкласу. У нього низький рівень швидкодії, який дозволяє лише вирішувати найпростіші завдання, до якого належать офісні програми, перегляд інтернет-порталів, відтворення відео, прослуховування музики і найбільш прості ігри. Розглянутий 4-ядерний процесор не здатний запускати ресурсомісткі програми, до числа яких можна віднести графічні редактори або найбільш вимогливі до апаратного забезпечення сучасні ігрові програми.

Технічні характеристики. Частоти

До центральним процесорним пристроїв сімейства Beema належить чіп AMD A8-6410. Характеристики як вже було зазначено раніше, вказують на наявність 4-х обчислювальних модулів обробки даних і програмного коду. Тактова частота цього ЦПУ могла динамічно змінюватися в залежності від його поточної температури і рівня складності оброблюваного софту. Найменше її значення - 2 ГГц, а максимальне - 24 ГГц. Цей напівпровідниковий кристал виготовляється за нормами 28-нм. Кількість реалізованих напівпровідникових компонентів становить 930 мільйонів штук. Рівень споживаної потужності відповідає 15 Вт. Окремо необхідно відзначити те, що цей процесор призначений для установки в процесорний роз'єм BGA769. ЦПУ в такому форматі розпаюються безпосередньо на платі. Це дозволяє знизити вартість ультрабюджетной мобільного обчислювальної системи, але от ремонт або модернізація такого ПК неможливі.
Чіп для бюджетних ноутбуків AMD A8-6410

Кеш. ОЗП

Кеш-пам'ять в AMD A8-6410 має 2-рівневу організацію. Перший рівень складається з 4-х кластерів, кожен з яких складається з 64 Кб. У сумі ж перший рівень кеша здатний розмістити 256 Кб інформації і даних.

Розмір швидкої пам'яті другого рівня 2 Мб. А ось третього рівня кеша на цьому напівпровідниковому кристалі немає. Контролер ОЗП вбудований в ЦПУ. Він націлений на роботу в зв'язці з модулями DDR3L. Їх тактова частота повинна бути дорівнює 1866 МГц.

Графічний прискорювач

В процесорний пристрій AMD A8-6410 інтегрований графічний прискорювач початкового рівня. Його модель Radeon R5 і включає він 128 модулів обробки шейдерів. Сам же акселератор належить до архітектури GNC. Тактова частота даного графічного процесора становила 800 МГц. Цей відеоадаптер не має окремого відеобуфера і для зберігання оброблюваної відеопам'яті використовує системну оперативну пам'ять. Обсяг відеобуфера встановлюється в Біосі обчислювальної системи. Швидкодія відеокарти дозволяє вирішувати лише найпростіші завдання, а для чогось більшого обчислювальних ресурсів розглянутого рішення буде недостатньо.
Чіп для бюджетних ноутбуків AMD A8-6410

Резюме

AMD A8-6410 є відмінним і доступним рішенням для реалізації недорогих мобільних обчислювальних систем з низьким рівнем швидкодії і прийнятною ступенем енергоефективності. Такий персональний комп'ютер здатний похвалитися високою автономністю і дуже демократичною вартістю. Це відмінне рішення для тих випадків, коли потрібен ноутбук з низькою ціною і автономністю, а ось до швидкодії його висуваються мінімальні вимоги. Основні програми, які на такому "залізі" підуть - це офісні програми, браузер або мультимедійні плеєри.

Популярі новини
Загрузка...