Intel Celeron N2840 - відмінний процесор для ноутбуків початкового рівня і планшетів

268 0 Новини високих технологій

Основна ніша застосування такого процесорного рішення, як Intel Celeron N2840 - планшетні комп'ютери і ноутбуки ультрабюджетного класу. Саме в складі таких обчислювальних систем можливостей такого чіпа буде цілком достатньо для виконання основних завдань.

Intel Celeron N2840 - відмінний процесор для ноутбуків початкового рівня і планшетів

На застосування в складі яких обчислювальних систем націлений цей чіп?

До переваг Intel Celeron N2840 можна віднести високий рівень енергоефективності. Тепловий пакет цього ЦПУ встановлений на позначці в 75 Вт. Як результат, мобільні обчислювальні системи на основі такого рішення можуть похвалитися значним часом автономної роботи, яке за певних обставин могло досягати навіть 12 годин. Але продуктивність цього напівпровідникового рішення знаходиться на мінімальному рівні. Тому гідно виглядати такий процесор може лише в планшетах і ультрабюджетних нетбуках і ноутбуках. Саме в таких випадках на перший план виходить час автономної роботи і низька вартість. А ось продуктивність ПК відходить на другий план.

Характеристики ЦПУ

Дуже і дуже скромні технічні параметри в процесорному пристрої Intel Celeron N2840. Характеристики цього чіпа вказують на наявність всього 2 обчислювальних ядер, які здатні обробляти програмний код і дані лише в 2 потоки. Випущено цей процесор в 2013 році, а його кристал виготовлявся за нормами 22-нм техпроцесу. Розглянуте ЦПУ здатне динамічно регулювати тактову частоту. Мінімальне значення останньої - 216 ГГц, а максимальне - 258 ГГц. Обсяг першого рівня кеш-пам'яті становить 112 кб, а другого - 1 Мб. До складу кремнієвого кристала включений також двоканальний контролер ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, який здатний адресувати до 8 Гб оперативної пам'яті. Тип мікросхем оперативної пам'яті в цьому випадку повинен бути DDR3L, а їх номінальна частота повинна дорівнювати 1333 МГц.
Intel Celeron N2840 - відмінний процесор для ноутбуків початкового рівня і планшетів

Інтегрована графічна система

Дуже слабка з позиції продуктивності встановлена графічна підсистема в Intel Celeron N2840. В основі її лежить інтегрований відеоприскорювач моделі HD Graphics від "Інтел". Компонування напівпровідникового кристала в цьому випадку виконана так, що в одній кремнієвій пластині знаходяться і обчислювальні модулі, і контролер оперативної пам'яті, і вбудована відеокарта. Тому при виробництві графічного процесора використовувався той самий технологічний процес з нормами допуску 22 нм, що і при виготовленні обчислювальних ядер. Тактові частоти цього прискорювача в залежності від навантаження можуть змінюватися від 311 МГц до 793 МГц. Здійснювати вивід зображення цей акселератор може одночасно лише на 2 монітори.

Відгуки та вартість кінцевих рішень

Процесор Intel Celeron N2840 має закупівельну вартість в 117 доларів. Готові ж мобільні системи на його базі на сьогоднішній день оцінені в 200 доларів. В якості прикладу можна навести ноутбук Lenovo моделі IdeaPad 100-15 який зараз можна придбати за 12000-13000 рублів. Конфігурація цього мобільного рішення включає 4 Гб ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, жорсткий диск об'ємом 500 Гб. Діагональ екрану в цьому випадку дорівнює стандартним на сьогоднішній день 156", а його дозвіл - 1366 Х 768. Апаратних специфікацій такого мобільного комп'ютера достатньо для вирішення наступних завдань:
 • Офісні пакети програм.
 • Прослуховування аудіозаписів.
 • Відтворення відео.
 • Інтернет-серфінг.
 • Читання книг.
 • А от для більш ресурсоємних завдань апаратних специфікацій даного процесора буде вже точно недостатньо.
  Intel Celeron N2840 - відмінний процесор для ноутбуків початкового рівня і планшетів

  Резюме

  Відмінним процесорним рішенням є Intel Celeron N2840 для ноутбуків початкового рівня і планшетних комп'ютерів. Мобільні обчислювальні системи на його основі мають відмінний рівень енергоефективності та автономності. А ось продуктивність у них вельми і вельми скромна. Але і вартість в цьому випадку мінімальна.

  Популярі новини
  Загрузка...