Процесор AMD FX-6350: характеристики, огляд, тести

45 0 Новини високих технологій

Процесор з 6 обчислювальними модулями, розблокованим множником тактової частоти і відмінним розгінним потенціалом — це AMD FX-6350. Цей чіп є гідною альтернативою ЦПУ серій Core i3 і Core i5 від Інтел, але при цьому вартість у нього істотно нижче. Саме можливості цього напівпровідникового рішення і розглянуті в нашому невеликому оглядовому матеріалі. Також буде наведено порівняння в тестах даного процесорного рішення з прямими конкурентами.

Процесор AMD FX-6350: характеристики, огляд, тести

Ніша процесора

Розглянутий центральний процесор самим виробником позиціонується як продукт середнього рівня. Саме таким по суті і є цей чіп у рамках платформи АМ3+. Менше на сходинку розташувалися кремнієві ПРОЦЕСОРІВ серії FX-43XX, які мають лише чотири обчислювальних блоку обробки програмного коду.

Середній рівень займають 6-ядерні процесори, до яких і належить AMD FX-6350. SIX CORE — саме такий напис красується на його упаковці, і саме 6 обчислювальних блоків реалізовано в цьому кремниевом кристалі. Ну а найбільшим рівнем продуктивності можуть похвалитися серії ПРОЦЕСОРІВ FX-83XX і FX-9XXX. У цьому випадку мова йде про 8 блоках обробки програмного коду, які здатні функціонувати на підвищених тактових частотах. За задумом компанії АМД, предмет даного огляду має на рівних змагатися з процесорами серії Core i5. В реальності ж можливостей розглянутого рішення лише достатньо для того, щоб на рівних протистояти Core i3. Тобто на базі такого центрального процесора можна зібрати ігровий комп'ютер початкового рівня, на якому без особливих проблем буде запускатися більша частина сучасного програмного забезпечення. Тільки от з далеко не максимальними налаштуваннями.
Процесор AMD FX-6350: характеристики, огляд, тести

Можливі варіанти комплектації ЦПУ. Що в них входить?

У двох можливих варіантах комплектації поставляється розглянуте рішення. Найбільш доступний з них — TRAIL. Він включає:
 • Процесор.
 • Комплект документації з гарантійного талона і, звичайно ж, керівництва користувача.
 • Фірмову наклейку з логотипом сімейства процесорів.
 • Також можна зустріти більш просунуту і поліпшену комплектацію цього чіпа, яка називається ВОХ. В цьому випадку перелік поставки доповнюється кулером і термопастою. З урахуванням того, що у цього процесора розблокований множник тактової частоти, то більш виправдано купувати саме перший варіант комплектації. А ось систему охолодження рекомендується придбати окремо з поліпшеними технічними характеристиками. Це дозволить розігнати процесор надалі і отримати більш високу швидкодію в кінцевому підсумку.

  Сокет. Архітектурні особливості. Частоти

  Основний процесорний роз'єм для розглянутого рішення — це АМ3+. Також даний чіп може успішно функціонувати в поєднанні з системними платами АМ3 або навіть АМ2+. Але краще все ж використовувати материнські плати з АМ3+. Як було зазначено раніше, AMD FX-6350 - SIX CORE Processor. Тобто фізично у цьому напівпровідниковому кристалі реалізовано 6 блоків обробки коду. Принаймні, цілочисельних.

  Якщо ж вважати блоки проведення обчислень з плаваючою комою, то виявиться, що їх всього три. Тобто на два цілочисельних модуля припадає лише один блок виконання операцій з плаваючою комою. З одного боку, це покращує ефективність комп'ютерної системи. Але при цьому продуктивність її в кінцевому результаті суттєво знижується. І саме з цієї причини чіпи Vishera, до яких і належить цей ЦПУ, не змогли скласти гідної конкуренції Core i5. У кращому випадку рівень їх продуктивності можна було лише зіставити з Core i3.
  Мінімальне значення тактової частоти для AMD FX-6350 - 39 Ггц. Також у штатному режимі цей процесор може видати і 42 ГГц у випадку рішення задачі підвищеної складності. Наявність розблокованого множника дозволяє вільно змінювати значення цього важливого параметра. При роботі системи якісного тепловідведення можна розраховувати навіть на 5 ГГц в штатному режимі.
  Процесор AMD FX-6350: характеристики, огляд, тести

  Технологія виробництва. Енергоефективність. Споживана потужність

  По технології SOI (кремній на діелектрику) проводиться напівпровідниковий кристал AMD FX-6350. Характеристики даного продукту вказують на те, що він відповідає нормам 32нм техпроцесу. З цієї точки зору дане рішення застаріло на поточний момент, і рівень енергоефективності у нього досить низький. Значення споживаної потужності встановлено на рівні 125 Вт. Це дуже і дуже багато.

  Підсистема інтегрованої пам'яті. ОЗП

  Як і будь-який сучасний центральний процесор, даний продукт оснащений системою кеш-пам'яті з 3 рівнів. Сумарний розмір першого рівня дорівнює 288 Кб. Загальний обсяг другого рівня дорівнює 6 Мб, а третього — 8 Мб. Контролер оперативної пам'яті може адресувати 32 Гб оперативної пам'яті формату DDR3. Максимальна тактова частота останніх може бути дорівнює 1866 МГц. Насамкінець необхідно відмітити те, що контролер оперативної пам'яті двоканальний, і це дозволяє при правильному підході отримати додатковий приріст швидкодії.
  Процесор AMD FX-6350: характеристики, огляд, тести

  Результати в синтетичних тестах

  Процесор AMD FX-6350 показує досить непогані результати в синтетичних тестах. Наприклад, в PCMark7 він видає 3382 бали і випереджає навіть i5-3330 c 3372 балами. Трохи змінюється ситуація в PCMark2011. У цьому випадку розглянуте рішення може видати 7330 балів. У свою чергу, i5-3330 у цьому синтетичному тесті набирає 7813 балів, а FX-8350 – взагалі 8502. Наявність 6 спарених ядер дозволяє цьому кремниевому продукту показувати в таких тестах досить непогані результати, але в практичних додатках його швидкодію можна порівняти з ЦПУ серії i3 від «Інтел».
  Процесор AMD FX-6350: характеристики, огляд, тести

  Ігрові тести

  Цілком гідно виглядає на тлі прямих конкурентів у більшості ігрових тестів AMD FX-6350. Наприклад, в гоночному симуляторі F12012 в FullHD-дозвіл і при максимальній якості картинки він може видати 74fps. За цим показником він випереджає молодшу 4-ядерну модель FX-4130 з 60fps, але програє флагманському 8-ядерного чіпа FX-8350 який може похвалитися вже 81fps. Якщо ж чіп порівнювати з рішеннями «Інтел», то на рівних змагатися цей ЦПУ може з i3-4130 з 73fps. При цьому до рівня i5-3330 жоден з чіпів АМД не дотягує: у нього 91fps, і він в цьому випадку беззаперечний лідер. Схожа ситуація і в грі R. U. S. E. FX-6350 і i3-4130 мають такий же рівень швидкодії з 34.2 fps і 34.4 fps відповідно. У свою чергу, FX-4130 з 256 fps далеко позаду, а FX-8350 з 38.8 fps і i5-3330 з 42.1 fps далеко попереду. Подібна картина спостерігається у більшості тестів. Рівень продуктивності розглянутого рішення цілком достатній для більшості завдань, але от у найбільш вимогливих іграшках все ж прийдеться занижувати налаштування.
  Процесор AMD FX-6350: характеристики, огляд, тести

  Вартість ЦПУ

  У найбільш доступному варіанті комплектації AMD FX-6350 можна придбати за 6000 рублів. Але при цьому доведеться додатково купувати просунуту систему охолодження, яка на поточний момент оцінена в 3000 рублів. Розширений варіант комплектації ВОХ коштує 7000 рублів. Хоча перший варіант і дорожче виходить у кінцевому підсумку, але саме він дозволяє цілком і повністю розкрити потенціал даного чіпа.

  Власники про це чіпі. Перспективи обчислювальної платформи

  Доступним і збалансованим чіпом є розглянуте рішення. Воно має досить низьку вартість, прийнятну продуктивність і високу базову тактову частоту, яка становить для AMD FX-635039 ГГц. Також до його плюсів можна віднести розблокований множник і можливість динамічної зміни частоти. До мінусів же належить техпроцес і енергоефективність. Як у першому, так і в другому випадку процесор застарів. Причому як морально, так і фізично. Тому розглядати його в якості покупки для складання нового ПК на поточний момент недоцільно. В найближчому майбутньому буде представлена оновлена обчислювальна платформа АМ4 від АМД, процесори якої позбавлені цих двох важливих і суттєвих недоліків.
  Процесор AMD FX-6350: характеристики, огляд, тести

  Підсумки

  Безумовно, відмінним процесором для складання ігрової системи початкового рівня все ще є AMD FX-6350. Тільки ось така картина вже довго не триватиме. За останньою наявною на сьогодні інформацією, на початку березня 2017 р. АМД представить нову платформу АМ4 яка при схожій вартості дозволить отримати ще більш високу швидкодію.