Процесор Intel Core 2 DUO E7400: характеристики, можливості та відгуки

372 0 Новини високих технологій

У цій статті буде розглянуто відмінний центральний процесор 8-річної давності - Intel Core 2 DUO E7400. Характеристики цього чіпа на сьогоднішній день не можна вже назвати актуальними, але він все ще відмінно виглядає як основа для системних блоків офісного або бюджетного призначення. Саме в цьому контексті і будуть розглянуті його специфікації.

Процесор Intel Core 2 DUO E7400: характеристики, можливості та відгуки

Ніша процесора

На момент початку продажів цей процесор належав до рішень середнього класу. Велика частина існуючого софта на той момент на ньому могла цілком успішно функціонувати. Звичайно, деякі іграшки на цьому апаратному забезпеченні йшли не на максимальних налаштуваннях, але все ж вони в обов'язковому порядку запускалися. Але зараз ситуація змінилася. У деяких найбільш свіжих та найвимогливіших іграшках присутній перевірка на наявність 4 ядер, а в цьому чіпі їх всього 2. Тому такий софт на ньому не піде. Як результат, такі чіпи відносяться до напівпровідникових рішень початкового класу.


Варіанти поставки

У двох можливих варіантах комплектації поставлявся процесор Intel Core 2 DUO E7400. Опис на офіційному сайті виробника вказує на ВОХ і TRAIL. Другий з них був скромнішим і включав наступне:
 • Сам чіп.
 • Фірмову наклейку з логотипом моделі ЦПУ.
 • Гарантійний талон від виробника.
 • Короткий посібник з використання напівпровідникового продукту.
 • Перший варіант був більш розширеним і, крім усього раніше перерахованого, включав наступне:
 • Фірмовий кулер.
 • Термопасту.
 • Процесорний роз'єм. Загальні характеристики ЦПУ

  В основний і найбільш поширений процесорний роз'єм на той час мав встановлюватися Intel Core 2 DUO E7400.
  Процесор Intel Core 2 DUO E7400: характеристики, можливості та відгуки
  Характеристики вказують на підтримку LGA775. На сьогоднішній день всі процесори цього сокета морально застарілі і зняті з виробництва. Але все ще є його складські запаси, а тому купити таку напівпровідникову продукцію все ще можна. Цей процесор має всього 2 обчислювальних модуля. Також у нього відсутня підтримка технології НТ і 2-го збільшення кількості логічних потоків на рівні софта в цьому випадку неможливо отримати.


  Технологія виробництва

  За найбільш передового техпроцесу у 2008 році проводився Intel Core 2 DUO E7400. Характеристики цього кремнієвого кристала вказують на норми допуску в 45 нм. Зараз найбільш передові ЦПУ вже виготовляються по 14 нм. З урахуванням різниці у 3 рази та з урахуванням часового інтервалу в 8 років виходить не така вже й велика різниця між героєм даного огляду та бюджетними центральними процесорами останнього покоління.
  Процесор Intel Core 2 DUO E7400: характеристики, можливості та відгуки

  Кеш

  Всього лише 2 рівня кеша є в «Кор 2 DUO E7400». У 2008 році серед чіпів для звичайних персональних комп'ютерів 3-рівневу кеш-пам'ять зустріти ще було неможливо. Тому в цьому плані даний чіп чимось особливим не виділявся. Зараз це одна з причин, по якій цей ЦПУ не може суперничати по швидкодії з найбільш доступними процесорами останніх кількох поколінь. Перший рівень мав загальний розмір 64 Кб. При цьому вони були розділені на 2 рівні частини, розмір кожної з яких дорівнював 32 Кб. Другий рівень кеша був загальним для всіх обчислювальних ресурсів ЦПУ і мав розмір 3 Мб.

  Оперативна пам'ять

  Під використання в поєднанні з пам'яттю DDR2 був розрахований процесор Intel Core 2 DUO E7400. Характеристики даного ЦПУ вказують на рекомендовані частоти 800 МГц або 1066 МГц. Контролер оперативної пам'яті, на відміну від нинішніх чіпів, не входив до складу напівпровідникового кристала ЦПУ. Тому його конкретне виконання залежало від набору системної логіки на материнській платі.
  Процесор Intel Core 2 DUO E7400: характеристики, можливості та відгуки

  Частота. Розгін

  Значення тактової частоти для даного напівпровідникового рішення було встановлено на 28 ГГц. Множник ж у цього ЦПУ встановлений на значенні 105. Це значення зафіксовано і простим зміною цього параметра розігнати цей чіп неможливо. Тому єдиним способом збільшити швидкодію такого ПК залишається збільшення частоти системної шини на материнській платі. Її значення встановлено на 2667 МГц. На практиці з якісною системою охолодження частоту системної шини можна було підняти до 390 МГц і отримати для чіпа вже 41 ГГц. У відсотковому відношенні це 46%. Як результат, можна відзначити що у цього ЦПУ був відмінний розгінний потенціал.

  Відгуки. Ціна

  В 110 доларів в початку продажів варіант комплектації TRAIL був оцінений виробником даного чіпа. У 125 доларів, була оцінена більш просунута комплектація ВОХ Intel Core 2 DUO E7400. Характеристики (відгуки власників і спеціалістів це підтверджують) у цього ЦПУ досить скромні, і він поступається за швидкодією навіть найбільш бюджетним процесорам останнього покоління. Ключова різниця тут криється в частоті і кеш-пам'яті, яка на поточний момент має трирівневу організацію. Також потрібно врахувати і те, що цей процесор випущений досить давно, а тому розглядати його як основу для ігрової системи не варто. Він застарів і підходить лише для вирішення найбільш простих завдань: відтворення відео - або аудіозаписів, веб-серфінг і офісні програми. Також до цього списку можна додати нинішні найменш вимогливі або навіть застарілі старі іграшки. Чогось більшого з цього напівпровідникового ЦПУ вичавити не вийде.
  Процесор Intel Core 2 DUO E7400: характеристики, можливості та відгуки

  Підсумки

  Для 2008 року відмінним процесорним рішенням був Intel Core 2 DUO E7400. Характеристики у нього справді були на той час непоганими. Але зараз цей ЦПУ застаріла як морально, так і фізично. За минулий час він перейшов з ніші продуктів середнього класу в бюджетний сегмент. Як результат, на таких персональних комп'ютерах можна лише вирішувати зараз найбільш прості завдання. Ну а для чогось більшого використовувати таку обчислювальну систему не вийде.

  Популярі новини
  Загрузка...