Процесор Intel Core I54460: характеристики, тести, продуктивність, порівняння з конкурентами та відгуки

265 0 Новини високих технологій

Процесор від Інтел Core i5-4460 поєднує в собі бездоганну продуктивність і високу енергоефективність. Він відмінно підійде як для складання робочої станції, так і для організації ігрового комп'ютера. Але для того щоб розкрити його потенціал повністю, необхідно таку обчислювальну систему доукомлектовать в обов'язковому порядку високопродуктивної графічною картою. Саме про це напівпровідниковому продукті і піде далі мова.

Процесор Intel Core I54460: характеристики, тести, продуктивність, порівняння з конкурентами та відгуки

Ніша процесорного рішення

Сучасні напівпровідникові чіпи від «Інтел» поділяються наступним чином:
 • Процесорні рішення початкового рівня – це Celeron і Pentium. Ці чіпи включають лише 2 обчислювальних модуля, низьку фіксовану тактову частоту і зменшений обсяг кеш-пам'яті.
 • Середній сегмент ринку центральних процесорів займають кремнієві кристали Core i3. Їх технічні специфікації практично ідентичні попереднім двом родинам ЦПУ, але от наявність такої технології, як НТ, дозволяє даному обчислювальному продукту обробляти програмний код вже в 4 потоки. В результаті дані процесори відмінно підходять для складання ігрових ПК середнього рівня і робочих станцій такого ж плану.

 • Преміальний же сегмент займають рішення i5 і i7. Будь представник даного модельного ряду має в обов'язковому порядку 4 обчислювальних блоки, підтримує технологію динамічного зміни тактової частоти і має збільшений розмір кеша. У підсумку такі ПК є найбільш універсальними і дозволяють вирішувати будь-які завдання. Саме до цієї ніші і ставитися розглянутий ЦПУ - Core i5-4460.
 • Типи комплектації ЦПУ. Що в них входить?

  У двох можливих варіантах комплектації поставляється розглянутий напівпровідниковий продукт. Більш доступний з них в прайс-листах називається Tray. У нього виробник включив таке:

 • Процесор в пластиковій коробці.
 • Інструкція, фірмова наклейка з логотипом моделі чіпа і гарантійний талон — це повний перелік паперової документації.
 • Як нескладно здогадатися, в зазначеному раніше списку не вистачає термопасти і кулера, які в цьому випадку доведеться купувати окремо. Найбільш доцільною виглядає покупка центрального процесора в такій комплектації в тому випадку, коли збірка поставлена на конвеєр і реалізується в рамках великої комп'ютерної компанії. У цьому випадку можна домовитися з компанією-постачальником і придбати за оптовою ціною систему охолодження. При цьому вартість останньої може бути нижче, ніж у фірмового кулера від «Інтел». Другий же варіант комплектації носить найменування Вох. Він, крім усього раніше зазначеного, також включає штатний кулер і фірмову термопасту. Саме такий варіант комплектації найбільш оптимально підійде для складання системного блоку як в невеликій компанії, так і навіть в домашніх умовах.
  Процесор Intel Core I54460: характеристики, тести, продуктивність, порівняння з конкурентами та відгуки

  Частоти

  Як було зазначено раніше, в розглянутому центральному процесорі реалізована технологія динамічного регулювання тактової частоти. Мінімальне значення частоти для Core i5-4460 — 3 2 ГГц. В такому режимі це процесорне рішення працює в тому випадку, коли задіяні всі 4 його обчислювальних модуля. Також до цього значення процесор може знижувати тактову частоту в тому випадку, коли відбулося з якої-небудь причини істотне підвищення температури напівпровідникового кристала. Максимальне значення частоти — 34 ГГц. Таке підвищення даного параметра відбувається при запуску якийсь ресурсномісткою завдання.
  Процесор Intel Core I54460: характеристики, тести, продуктивність, порівняння з конкурентами та відгуки

  Кеш

  Потужною вбудованою інтегрованою системою з 3-х рівнів кеша може похвалитися Core i5-4460. Характеристики його першого рівня вказують на наявність всього лише 256 Кб. Ці 256 Кб поділені на 4 частини по 64 Кб, які можуть обмінюватися даними та програмним кодом лише з певним обчислювальним ядром. Другий рівень швидкої пам'яті має об'єм 1 Мб, а третій — 6 Мб.

  Оперативна пам'ять

  Інтегрованим контролером оперативної пам'яті оснащений Intel Core i5-4460. Він націлений на роботу в тандемі з модулями стандарту DDR3. Рекомендовані тактові частоти планок ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті дорівнюють 1333 МГц або 1600 МГц. Можна також використовувати і більш швидкісні модулі оперативної пам'яті, але застосування останніх у такій конфігурації комп'ютерної не зовсім виправдане з тієї причини, що частота їх буде автоматично знижена до все тих же 1600 МГц. Максимально можливий обсяг ОЗП в даному випадку дорівнює 32 Гб.
  Процесор Intel Core I54460: характеристики, тести, продуктивність, порівняння з конкурентами та відгуки

  Архітектура. Технологія. Енергоефективність

  До 4-го покоління чіпів під кодовою назва «Хасвелл» належить Intel Core i5-4460. Характеристики його вказують на наявність чотирьох повноцінних фізичних блоків обробки коду. Підтримка фірмової технології НТ від «Інтел», яка дозволяє на одному реальному ядрі обробляти відразу 2 потоку програмного коду, не завялена. Тому операційна система або інше програмне забезпечення будуть бачити в цьому випадку тільки 4 ядра. Встановлюється цей чіп у процесорний роз'єм LGA1150. Максимальна температура напівпровідникового рішення — 72 Про С. Тепловий пакет у нього відповідає 84 Вт. Також до складу цього ЦПУ входить графічний адаптер. Його модель — HDGraphics 4600. Діапазон тактових частот його обмежений значеннями 035-11 ГГц, а кількість дисплеїв, на які він може одночасно здійснювати висновок, дорівнює 3.
  Процесор Intel Core I54460: характеристики, тести, продуктивність, порівняння з конкурентами та відгуки

  Вартість

  Процесор Core i5-4460 можна придбати за 10000-11000 рублів. Звичайно, є й більш доступні чіпи. Але ось поєднання ціни і продуктивності в них не настільки привабливе, як у розглянутого напівпровідникового рішення. Це ж саме можна сказати і про більш дорогі ЦПУ. Тому при організації високопродуктивної ігрової комп'ютерної системи одним з найбільш оптимальних кандидатів на поточний момент є саме цей чотирьохядерний чіп. Також він відмінно підійде для реалізації сервера початкового рівня, робочої або навіть графічної станції (в останньому випадку наявність потужної дискретної графічної підсистеми обов'язково).
  Процесор Intel Core I54460: характеристики, тести, продуктивність, порівняння з конкурентами та відгуки

  Тести. Продуктивність. Порівняння з аналогами

  Прямими конкурентами Core i5-4460 на сьогоднішній день є з боку «Інтел» процесори i5-4690 і i7-5775. Компанія "АМД", в свою чергу, може протиставити герою даного огляду FX-8370 і А-7800. Результати тестів режимі 1920Х1080 і з ультра параметрами наведено в таблиці нижче. Результати тестів процесорів

  № п/п  Найменування тесту  Одиниця виміру  i5-4460  i5-4690  i7-5775  FX-8370  A-7800  1  3D Mark 11  Бали  7903  8159  8531  7853  6439  2  Sisoft Sandra 12  ГОПС  79  98  132  90  48  3  Battlefield 4  FPS  97  99  101  58  93  4  F12014  FPS  112  112  119  92  73  5  WOT  FPS  73  86  107  59  46

  Всіх своїх опонентів з «червоного» табору розглянуте процесорне рішення практично у всіх тестах суттєво випереджає. Всередині ж продукції компанії «Інтел» існує сувора ієрархія, і більш дорогою чіп в обов'язковому порядку має більш високу швидкодію. Так і в цьому випадку: два конкурента i5-4460 мають більш високі тактові частоти. Також i7-5775 може похвалитися наявністю 8 програмних потоків обробки коду та збільшеним розміром кеша. Як результат, продуктивність у них вище, ніж у героя даного огляду.
  Процесор Intel Core I54460: характеристики, тести, продуктивність, порівняння з конкурентами та відгуки

  Відгуки

  Ключовий недолік, на якому як фахівці, так і власники акцентують увагу — це висока вартість даного напівпровідникового рішення. Але при цьому необхідно розуміти те, що процесор Intel Core i5 - 4460 позиціонується виробником як рішення преміального рівня з високим швидкодією. Тому воно за замовчуванням не може бути доступним - у нього повинна бути відповідна вартість. З іншого боку, у нього цілий ряд важливих і суттєвих переваг. В першу чергу це швидкодію, що дозволяє йому без особливих проблем обробляти навіть найбільш складний програмний код. Тобто будь-які сучасні іграшки на ньому підуть без особливих проблем. До того ж цей чіп може похвалитися високою енергоефективністю і передовим технологічним процесом. Ще одним важливим плюсом даної моделі центрального процесора є те, що він дійсно може похвалитися ідеальним балансом технічних характеристик і вартості.
  Процесор Intel Core I54460: характеристики, тести, продуктивність, порівняння з конкурентами та відгуки

  Резюме

  Core i5-4460 — це відмінний процесор, можливостей якого цілком достатньо для організації різних високопродуктивних комп'ютерів. Це може бути і ігрова система, і сервер економ-класу, і навіть робоча станція. Також на такому апаратному забезпеченні можна створити і графічну станцію, але, як було зазначено раніше, в цьому випадку наявність дуже і дуже продуктивної графічної підсистеми просто обов'язково.

  Популярі новини
  Загрузка...