Процесор Intel Core i5-760: характеристики, особливості та відгуки

346 0 Новини високих технологій

На момент початку продажів в 3-му кварталі 2010 року рішення топ-рівня позиціонувався Intel Core i5-760. Характеристики цього ЦПУ продовжують бути актуальними і донині, а рівень його продуктивності все ще дозволяє навіть зараз, через 6 років після анонсу, запускати на такому апаратному забезпеченні найбільш складний сучасний програмний код. Саме про це кремниевом рішення і піде далі мова.

Процесор Intel Core i5-760: характеристики, особливості та відгуки

Ніша процесорного пристрою

Сегментація чіпів на основі архітектури під кодовим позначенням Core мала наступний поділ на ніші:
 • Офісні та бюджетні системні блоки базувалися на чіпах серій Celeron. 1-2 обчислювальних модуля, невеликий розмір кеша і відносно невеликі частоти забезпечували прийнятний швидкодію у найбільш простих задачах. На цю саму нішу процесорного ринку були націлені продукти лінійки Pentium. Більш високий рівень продуктивності в цьому випадку забезпечувався відразу декількома факторами, до числа яких відносяться більший об'єм вбудованої енергозалежною пам'яті і збільшеними тактовими частотами.


 • ПК середнього рівня та ігрові системи базувалися на процесорах модельного ряду Core i3. Ключовою відмінністю в цьому випадку була підтримка технології створення відразу двох віртуальних обчислювальних блоків на базі одного фізичного ядра. Вона називається HyperTraiding. У підсумку операційна система «бачила» вже 4 потоку обробки даних, і це дозволяло отримати істотне збільшення швидкодії. Також збільшення продуктивності в цьому випадку сприяли такі особливості цього сімейства чіпів, як значно більший об'єм кешу і збільшені частоти функціонування ЦПУ.


 • До процесорів топ-рівня належали рішення лінійок i5 і, звичайно ж, i7. У цих чіпах на апаратному рівні в обов'язковому порядку були реалізовані 4 фізичних ядра. Саме такою кількістю обчислювальних модулів і був оснащений Intel Core i5-760. Характеристики також вказували на наявність більшого об'єму вбудованої кеша, ще більш збільшені тактові частоти і наявність технології динамічного регулювання останньої — TurboBost. В результаті подібні ЦПУ забезпечували дійсно феноменальний рівень швидкодії, і їх апаратні специфікації все ще продовжують бути актуальними. Різниця між i5 і більш «швидкісними» i7 з аключалась в тому, що в останніх була присутня раніше згадана технологія HyperTraiding. У підсумку на рівні операційної системи такі чіпи вже виглядали як повноцінні 8-ядерні рішення.
 • Процесор Intel Core i5-760: характеристики, особливості та відгуки

  Варіанти комплектації чіпа

  Найбільш доступним варіантом комплектації даного ЦПУ був той, який називався TRAIL. В цьому випадку разом з процесором в пластиковій захисній упаковці купувалося наступне:
 • Керівництво по установці і використанню.
 • Наклейка з логотипом сімейства процесорних пристроїв.
 • Гарантійний талон.
 • Найбільш часто в такому виконанні це напівпровідниковий рішення купувалося компаніями, які спеціалізувалися на складанні системних блоків в промисловому масштабі. У цьому випадку вони додатково купували за оптовими цінами системи охолодження, і за рахунок цього виходила, хай і незначна, економія. Другий же варіант комплектації цього процесорного пристрою називався ВОХ, і наведений раніше перелік доповнювався таким в цьому випадку:
 • Синя картонна коробка, всередині якої знаходився процесор Intel Core i5-760. Характеристики його на ній теж були вказані.
 • Штатна активна система охолодження і термопаста.
 • Подібна комплектація представляла найбільший інтерес для дрібних збирачів системних блоків, які не могли дозволити купити кулери за оптовими цінами і у великій кількості.

  Сокет для процесорного пристрою

  На відміну від центральних процесорів компанії АМД, які можуть бути встановлені відразу в кілька сокетів даного виробника, лише тільки в LGA1156 може бути інстальований Intel Core i5-760. Характеристики цього роз'єму для ЦПУ вказують на те, що він морально і фізично застарів з позиції технічних специфікацій. З моменту анонса цієї обчислювальної платформи пройшло вже досить багато часу, і сімейства процесорів у цього провідного виробника такої продукції неодноразово оновлювалися. Апаратні специфікації ЦПУ і його продуктивність все ще дозволяють вирішувати всі без винятку можливі завдання навіть зараз.
  Процесор Intel Core i5-760: характеристики, особливості та відгуки

  Технологія. Частотна формула. Температури функціонування напівпровідникового кристала. Тепловий пакет

  З технологічними нормами допуску, які відповідали 45 нм, вироблявся цей кремнієвий кристал. Базова частота Intel Core i5-76028 GHz. Характеристики ж цього чіпа вказували на підтримку технології TurboBost. Відповідно, частота цього процесорного пристрою могла динамічно змінюватися в залежності від складності програмного коду і температури кремнієвого кристала. Якщо в роботі 3-4 ядра, то частота ЦПУ могла доходити до 293 ГГц. При відключенні 2 блоків обробки коду значення цього параметра могло підвищуватися до 333 ГГц. Ну а в разі роботи в один потік частота процесора досягала 346 ГГц. Максимальна ступінь нагріву цього процесорного рішення встановлена на значенні в 71 0 С. В реальності навіть при вирішенні складних задач це значення не перевищувало 65 0 С. Тепловий пакет у цього ЦПУ встановлений в 95 Вт.
  Процесор Intel Core i5-760: характеристики, особливості та відгуки

  Кеш. ОЗУ та його контролер

  Технічні характеристики Core i5-760 вказували на наявність 3-рівневого кеша. На першому рівні його розмір дорівнює 256 Кб, на другому — 1 Мб, а на третьому - 8 Мб. Контролер ОЗП був включений до складу напівпровідникового кристала даного чіпа. Він був двоканальним і призначався для роботи в зв'язці з DDR3 ( частоти 1066 МГц або 1333 МГц). Максимальний об'єм оперативної пам'яті в цьому випадку встановлений на 16 Гб.

  Архітектурні нюанси

  Кодова назва даного сімейства Intel Core i5 - Lynnfield. 760 — це індекс найбільш продуктивного процесора в рамках модельного ряду i5. Більш високий рівень швидкодії забезпечували лише i7. Як було зазначено раніше, цей ЦПУ включав 4 фізичних блоку обробки програмного коду. Відсутність підтримки технології НТ на рівні софта не дозволяло збільшити кількість потоків обробки коду в 2 рази — до 8 штук.
  Процесор Intel Core i5-760: характеристики, особливості та відгуки

  Розгін. Орієнтовні значення частоти і напруги

  Як було зазначено раніше, значення штатної частоти, на якій за замовчуванням функціонував процесор CPU Intel Core i5-760 — 28 GHz. За рахунок технології «ТурбоБуст» навіть в звичайному режимі її значення могло досягати 346 ГГц. Множник цього напівпровідникового рішення був зафіксований на значенні 21. Тому єдиним способом розгону цього мікропроцесора було збільшення частоти системної шини. Її початкове значення — 133 МГц, а напруга, що подається на ядро ЦП — 111 Ст. Після розгону можна отримати 180-190 МГц і 13-138 відповідно. Тобто в максимально сприятливому випадку частота чіпа була дорівнює 190 * 21 = 3990 МГц. У відсотках ж виходив 42% приріст частоти.
  Процесор Intel Core i5-760: характеристики, особливості та відгуки

  Ціна. Актуальність чіпа зараз. Власники про це ЦПУ

  Огляд Intel Core i7-860 і Core i5-760 вказує на те, що технічні параметри у них ідентичні. Різниця була лише у кількості потоків. У старшої моделі їх було 8 а у молодшої — тільки 4. У кількісному ж вираженні різниця у швидкодії між цими моделями ЦПУ була дорівнює 10-15%. Але і розбіжність в ціні при цьому становила 44 долара на момент початку продажів (257 доларів проти 213). Особливого сенсу переплачувати не було з тієї причини, що в більшості завдань можливостей i5-760 було більш ніж достатньо. Єдина вузькопрофільна ніша, використання якої i7-860 було обґрунтовано, — це обробка мультимедійного контенту у великій кількості. Зараз же наявність відразу чотирьох обчислювальних блоків дозволяє запускати навіть найбільш свіжі і вимогливі іграшки на i5-760. Тому дана модель процесорного пристрою все ще є актуальною. Зараз же такий чіп можна придбати в «старому» стані за 2400-2500 рублів.
  Процесор Intel Core i5-760: характеристики, особливості та відгуки

  Резюме

  Хоч вже пройшло дуже багато часу з моменту початку продажів, але усе ще актуальним процесорним рішенням є Intel Core i5-760. Характеристики його, як було зазначено раніше, все ще дозволяють цілком комфортно грати в більшість сучасних вимогливих іграшок.

  Популярі новини
  Загрузка...