Рейтинг продуктивності процесорів від «Інтел»

679 0 Новини високих технологій

У даному матеріалі буде наведено рейтинг продуктивності процесорів провідного виробника даної продукції - «Інтел». Ця компанія займає домінуюче положення на цьому високотехнологічному ринку, її напівпровідникові рішення можна зустріти практично у всіх його сегментах.

Рейтинг продуктивності процесорів від «Інтел»

Чому саме «Інтел»?

Як було зазначено раніше, кремнієві чіпи «Інтел» лежать в основі більшості електронних пристроїв. Починаючи зі смартфонів і планшетів, продовжуючи нетбуками, ультрабуками і ноутбуками і закінчуючи продуктивними персональними комп'ютерами — велика частина цієї техніки базується саме на напівпровідникової продукції цього провідного виробника. Тому рейтинг продуктивності процесорів Intel максимально точно для кожного з сегментів цього великого ринку дозволить визначити найбільш оптимальні технічні специфікації. Саме на них і орієнтуються конкуренти «Інтел» і за рахунок цього намагаються наздогнати провідного виробника напівпровідникової продукції.


Сегмент мобільних гаджетів

Рейтинг продуктивності процесорів смартфонів на базі чіпів «Інтел» містить найбільш свіжі пристрої серії «АТОМ». До складу цієї лінійки входять Х3 Х5 і Х7. Найменш продуктивними в цьому випадку є перші напівпровідникові рішення, і до складу цього модельного ряду включені С3405 і С3445. Технічні параметри у них ідентичні: 4 обчислювальних модуля, діапазон частот 12-14 ГГц, кеш-пам'ять 1 Мб і технологія виробництва за нормами 28-нм. Ключова відмінність між цими двома напівпровідниковими продуктами полягає в тому, що перший з них орієнтований на використання в складі планшетів і не має модуля мобільного зв'язку, а другий призначений для ринку смартфонів і укомплектований прийомопередавачем стільникового зв'язку. До складу лінійки Х5 теж включено дві моделі ЦПУ: Z8300 і Z8500. У них теж 4 блоку обробки коду, але виробляються ці кристали вже за нормами 14 нм, оснащений великим об'ємом кеша в 2 Мб і тактові частоти для першого з них знаходяться в діапазоні 144-184 ГГц, а другого - 144-224 ГГц.


Флагман, що входить в лінійку Х7 в цьому випадку один — Z8700. Характеристики у нього практично ідентичні Х5. Різниця полягає лише в тактових частотах — 16-24 ГГц. Основні технічні специфікації даного сімейства процесорів наведені в таблиці далі. Характеристики сімейства процесорів для смартфонів і планшетів

Сімейство чіпаМодель ЦПУЧастоти, ГГцКеш, МбКількість ядер, штукТехнологія, нмХ3С340512-14 ГГц1428С3445Х5Z8300144-184214Z8500144-224Х7Z870016-24

Ніша ноутбуків

Рейтинг продуктивності процесорів для ноутбуків від компанії «Інтел» в рамках архітектури Core 7- го покоління має наступний вигляд:
 • З егмент рішень офісного класу в цьому випадку займають ПРОЦЕСОРІВ лінійки Celeron. Максимальна автономність і мінімальна швидкодія, якого достатньо лише для офісних додатків, веб-серфінгу і інших невимогливих завдань, в цьому випадку виходять на перший план. До складу даної лінійки входить дві моделі ЦПУ - N3350 і N3450. Ключова відмінність між ними полягає в кількості обчислювальних блоків. У першого чіпа їх всього 2 а у другого — 4. Відповідно, у другому випадку трохи краще буде і швидкодію.
  Рейтинг продуктивності процесорів від «Інтел»
 • Ноутбуки початкового рівня ґрунтуються на ЦПУ лінійки Pentium, яка поки що складається з 1 чіпа — N4200. Покращені технічні специфікації цього процесора дозволяють йому демонструвати більш високу швидкодію. Як результат, цей чіп навіть дозволяє запускати деякі іграшки з мінімальними вимогами до апаратних специфікацій.
 • Мобільні обчислювальні системи середнього рівня базуються на ЦПУ лінійки Core i3. Як і в попередньому випадку, до цього сімейства процесорних пристроїв належить лише одна модель — 7100 U. Покращені технічні параметри у порівнянні з попередніми чіпами і наявність технології НТ дозволяє істотно збільшити продуктивність, в цьому випадку можливий запуск практично всіх іграшок. Винятком у цьому випадку є лише ті, які висувають найбільш жорсткі вимоги до архітектури мікропроцесора.
 • Н аиболее продуктивні ноутбуки базуються на чіпах i5 і i7. Відмінні технічні параметри і феноменальне швидкодію дозволяють власникам таких комп'ютерів вирішувати будь-які завдання. У тому числі і навіть найсвіжіші і найбільш вимогливі іграшки в цьому випадку підуть без особливих проблем. Дані сімейства ЦПУ на поточний момент представлені такими моделями: 7200 U і 7Y54 для i5 і 7500U і 7Y75 для i7 відповідно.
 • Рейтинг продуктивності процесорів від «Інтел»

  Десктопи

  Рейтинг продуктивності процесорів для десктопних обчислювальних систем багато в чому дублює раніше наведений для ноутбуків. Тільки якщо в попередньому випадку р ечь йшла про 7-му поколінні чіпів, то в цьому випадку на перший план виходить 6-е. Оновлення ж модельного ряду ЦПУ в цьому випадку заплановано на січень 2017 року. Як результат, рейтинг на поточний момент має наступний вигляд:
 • Рівень офісних рішень займають рішення Celeron ( моделі G3900 і G3920). Кардинальних відмінностей між ними немає. Лише в останньому випадку незначно збільшена тактова частота з 28 ГГц до 29 ГГц. В іншому ж це відмінні чіпи для створення офісної обчислювальної системи.
 • Початковий рівень у цьому випадку теж займають ПРОЦЕСОРІВ лінійки Pentium ( моделі G4400 G4500 і G4520). Рівень швидкодії у них практично ідентичний. Ці чіпи відмінно підходять для базових ігрових систем. Але в цьому випадку власнику доведеться відмовитися від запуску найбільш вимогливих іграшок, які через недостатньо апаратних специфікацій на такому ПК не піде.
 • Середній рівень, як у випадку ноутбуків, заповнений ЦПУ Core i3. Їх моделі — 61006300 і 6320. Їх продуктивності цілком достатньо для комфортного геймплея в будь-яку сучасну гру. Основний фактор, який збільшує продуктивність — це наявність технології НТ і збільшення потоків обробки програмного коду з 2 до 4.
 • Рейтинг продуктивності процесорів від «Інтел» для десктопів буде не повним, якщо випустити з уваги ЦПУ серій i5 і i7. Про ні забезпечують феноменальне швидкодію і дозволяють вирішувати всі можливі на даний момент завдання. Моделі 64006500 і 6600 - для лінійки i5 6700 - для лінійки i7.
 • Рейтинг продуктивності процесорів від «Інтел»

  Резюме

  У рамках даного матеріалу був приведений актуальний на поточний момент рейтинг продуктивності процесорів від провідного виробника напівпровідникової продукції — компанії «Інтел». З його допомогою можна визначити приналежність пристрою і з'ясувати перелік завдань, які з його допомогою можна вирішувати.

  Популярі новини
  Загрузка...