Як перевірити планшет на віруси через комп'ютер?

281 0 Новини високих технологій

Почнемо з того, що розвіємо деякі переконання оптимістів щодо відсутності загрози від вірусів на операційній системі Android. Ця платформа була розроблена на базі ОС «Лінукс», де можливостей проникнення шкідливого коду хоч відбавляй. Наступник отримав практично ідентичні протоколи безпеки, тому добра половина вірусів з успіхом перекочувала на нову операційну систему. Причому шкідливий код все так само небезпечний для власника мобільних гаджетів і планшетів зокрема. Віруси можуть не тільки зруйнувати ключові дані системи, але і вкрасти інформацію про вашої особистої та ділової життя: СМС, банківські рахунки, паролі та логіни від акаунтів і багато іншого.


Якщо ваш гаджет раптом ні з того ні з сього почав пригальмовувати і споживати помітно більше інтернет-трафіку, варто задуматися про те, чи не пора перевірити планшет на наявність вірусів. Одним із найбільш простих, але далеко не самим надійним варіантом вважається встановлення спеціального програмного забезпечення – антивірусу, брандмауера і т. п.

Як перевірити планшет на віруси через комп'ютер?
Але на платформі Android це далеко не панацея. До того ж подібне, як правило, вимоглива до системних ресурсів гаджета, що явно не кращим чином позначиться на продуктивності. Звичайно, власникам потужних і продуктивних преміум-пристроїв турбується не про що, тому що в цьому випадку перевірити планшет на віруси не проблема, вся процедура займе мінімум часу, а фонова робота утиліти буде практично не помітна. Але далеко не всі можуть дозволити собі придбання дорогого і продуктивного апарату.


В якості альтернативи багато експертів радять не зв'язуватися з мобільним ПО, а перевірити планшет на віруси через комп'ютер. До того ж десктопна утиліта має помітно більшими функціональними можливостями і більш ефективна. Природно, що тут мова йде про продукти від відомих розробників, на кшталт «Лабораторії Касперського», ESET, «Ін. Веб» і іже з ними. Отже, спробуємо розібратися, як перевірити на віруси планшет з операційною системою Android за допомогою персонального комп'ютера. Розглянемо основні нюанси даної процедури і ефективність інструментів в тому чи іншому випадку.

Віруси

Перед тим як перевірити планшет на віруси через ПК, розберемося з самим шкідливим кодом і його класифікації. Це допоможе правильно підібрати інструмент впливу, так само як і позбутися від проблеми.

Трояни

Це самий простий і в той же час найбільш поширений тип вірусів-злодюжок. Шкідливий код зчитує, копіює, а потім відправляє ваші особисті дані шахраям. В першу чергу під загрозу потрапляють акаунти поштових сервісів та соціальних мереж.
Як перевірити планшет на віруси через комп'ютер?
Навіть якщо перевірити планшет на віруси найпростішою спеціальною програмою, то вона їх знайде без проблем. Це ж стосується і усунення шкідливого коду. Практично будь-який антивірус в змозі позбавити вас від троянів в самі короткі терміни.

Банери

Подібне вірусне ПО, як правило, має агресивний характер і заважає нормальній роботі з браузером і безкоштовними додатками. Вони можуть вискакувати в самий невідповідний момент і затуляти робочу зону, поки ви не закриєте або не тапніте по них з подальшим переходом на рекламований ресурс.
Як перевірити планшет на віруси через комп'ютер?
Позбутися від них трохи складніше, ніж від троянів, бо розробники подібних безкоштовних продуктів шиють код в додаток, де після його видалення програма починає давати збої і працювати некоректно.

Жебраки

У добрій половині випадків ваш пристрій блокується одним вікном, де розписані вимоги зловмисників про переказ грошей на зазначений рахунок. Перезавантаження не дає жодних результатів, а йти на поводу у шахраїв для розблокування гаджета, природно, не варто. Тут залишається один-єдиний варіант, – це перевірити планшет Android на віруси саме через комп'ютер, бо доступу до операційної системи гаджета у вас просто немає.

Вірусна розсилка

Подібний вірусний спам намагається зняти гроші з рахунку вашого телефону або навіть банківської карти за допомогою оплати регулярних розсилок на короткі повідомлення. Користувач інший раз навіть не знає і не помічає до останнього моменту, що підписаний на якусь платну послугу.

Підключення до ПК

Перед тим як перевірити планшет на віруси через ПК, явно зайвим буде переконатися, що ваш комп'ютер чистий і не є носієм шкідливого коду. Так що повна перевірка десктопа насамперед, а вже потім сам гаджет.
Як перевірити планшет на віруси через комп'ютер?
Насамперед необхідно підключити ваш планшет допомогою USB-кабелю. В деяких випадках потрібно включити режим «Налагодження USB» в налаштуваннях девайса. Також варто зауважити, що деяким пристроїв необхідні драйвери для коректної роботи з ПК.
Як перевірити планшет на віруси через комп'ютер?
Приміром, для того щоб перевірити планшет «Леново» на віруси, вам знадобляться не тільки драйвери, але ще і фірмовий софт бренду, який відповідає за коректну синхронізації пристрою з комп'ютером. Без першого і другого процес або значно затягнеться, або зовсім не піде.
Як перевірити планшет на віруси через комп'ютер?
Але в більшості випадків ніякі драйвери встановлювати немає необхідності. Припустимо, щоб перевірити планшет «Самсунг» на віруси, досить просто підключити девайс до ПК, синхронізація пройде в автоматичному порядку. Справа в тому, що весь необхідний софт для синергії вже вбудований в прошивку, і робити зайві рухи тіла немає потреби.

Чищення пристрою від вірусів

Практично будь-антивірусна програма в змозі обслужити зовнішні жорсткі диски. Після підключення планшета до ПК ваш мобільний девайс як раз і є таким зовнішнім носієм. Для запуску процедури досить вибрати ім'я диска (планшета) і запустити перевірку. Але є тут один нюанс. Для повного доступу до системних файлів, так само як і їх перевірці, можуть знадобитися права адміністратора. Не всі згодні встановлювати root, тому в цьому випадку можна скористатися спеціальним софтом, який, так би мовити, тимчасово дає такі права. Експерти і просунуті користувачі рекомендують для таких цілей використовувати додаток Android Commander. Працює воно в напівавтоматичному режимі, а весь інструментарій зводиться практично до однієї лише кнопці – включити, і вона ж – вимкнути. Після активації програми можна спокійно запускати антивірус і чекати результатів перевірки.

Додаток Android Commander особливо допомагає з планшетами «Леново» та іншими китайськими гаджетами. У випадку з пристроями від «Самсунг» найкращим варіантом буде зайти на офіційний сайт бренду і там отримати права адміністратора на свій гаджет.

Програмне забезпечення

У Мережі можна знайти масу, спрямованого на боротьбу з шкідливим кодом. Але і тут потрібно бути гранично обережним. Деякі програми можуть самі виявитися носіями вірусів і ще більше погіршити ситуацію.
Як перевірити планшет на віруси через комп'ютер?
Експерти в один голос радять встановлювати тільки перевірене і надійне ПЗ від відомих розробників. Останніх не так вже й багато, так що вибір, по суті, зводиться всього лише до трьох маститим лабораторіям – «Касперський», ESET і «Др. Веб». В якості комплексного і надійного рішення для боротьби з перерахованими вище погрозами добра половина просунутих користувачів рекомендує використовувати продукти «Касперського» і Internet Security зокрема. Цей антивірус на корені позбавить вас від проблем і як слід почистить планшет від шкідливого коду. Працює повільно, іноді і зовсім зависає, але роботу свою виконує як треба. Що стосується продукту ESET, то він також непогано справляється з виявленням та ліквідацією основних загроз. Але добра половина користувачів таврує його параноїком і панікером. Сторож антивіруса спрацьовує мало не сам на себе, з приводу і без змушуючи нервувати користувача. Тим не менш продукти ESET, крім того, що добре, так ще і швидко справляються з поставленим завданням. Антивірусні рішення від «Тощо. Веба» також гарні, але іноді пропускають банерний тип шкідливого коду. До виявлення інших типів загроз претензій ніяких немає. Крім того, продукти від «Тощо. Веба» працюють на диво швидко і практично не вантажать систему. Добра половина користувачів відзначає стабільність системи при фонової перевірки, в той час як ESET і «Касперський» навантажують ОС по повній і ненажерливі на оперативну пам'ять.

Популярі новини
Загрузка...