Як перевірити айфон на віруси: методи і програми

3388 0 Новини високих технологій

Мобільна платформа iOS цілком заслужено вважається найбільш захищеною в плані хакерських атак. Взагалі, за всю історію існування цієї операційної системи якісь вдалі атаки можна перерахувати на пальцях руки. Ймовірність того, що ваш «яблучний» гаджет зловить вірус, зведена практично до нуля, але така можливість все ж існує.

Як перевірити айфон на віруси: методи і програми
Отже, спробуємо розібратися, як перевірити айфон на наявність вірусів, чи можливо це в принципі, і що для цього знадобиться. У розрахунок будемо брати найбільш популярні гаджети від Apple, тобто моделі, починаючи з четвертої серії (455S і т. д.).


Як перевірити айфон на віруси?

Якщо подивитися на весь функціонал iOS і супутні сторонні додатки, то як таких антивірусних програм ми не побачимо. Набравши в пошуку фірмового магазину Apple «антивірус» ви побачите лише один додаток для установки, яке надасть вам здебільшого боротьбу зі спамом, а не якийсь захист від хакерських атак. За великим рахунком будь-якого спеціального софту, який допомагає, наприклад, перевірити айфон 5S на віруси, просто не існує в класичному розумінні цього дії. Тобто тут мова йде про звичайному обслуговуванні та чищенні гаджета від різного роду «сміття» у вигляді рекламних СМС, банерів та іншого.

Які бувають віруси на iOS?

Зовсім невелика кількість шкідливих програм, які можна зустріти на цій платформі, умовно поділяються на кілька видів. Якщо ви знайдете активні нижчеописані ознаки, то значить, ваш девайс, швидше за все, заражений. Перед тим як перевірити айфон на віруси, для початку охарактеризуємо загрози.


Як перевірити айфон на віруси: методи і програми
Види шкідливого коду:
 • Нешкідливий. Тут ми маємо щось неприємне, але нестрашне для операційної системи, на зразок старого вірусу, який періодично виводив повідомлення Shoes на головний екран в хаотичному порядку або, приміром, у свій час сильно надоедавший WireLurker, спамивший коміксами по всьому робочому столу.
 • СМС. Шкідливий код поширюється за допомогою СМС-повідомлень. Цей вірус, по суті, таким і не є, бо як інформацію не краде і не спам, а просто навантажує систему до появи гальм і зависань.
 • Банери. Одна з найчастіших проблем сучасного користувача. Впроваджується у вбудований браузер і починає «роздавати» рекламні матеріали (найчастіше 18+).
 • «Злодій». Цей код краде конфіденційну інформацію користувача, починаючи з номерів в записній книжці і закінчуючи даними кредитних карт. Такі віруси пишуться, як правило, під конкретну категорію осіб та комерційні організації. В якості прикладу можна навести справу з банком IGN.
 • Якщо ви зіткнулися з першими трьома видами, то нічого страшного в цьому немає. Є спеціальний софт (список нижче), який досить успішно бореться з цими проблемами. З останнім пунктом справи йдуть трохи складніше, і видалити його не так-то просто. Майте це на увазі перед тим як перевірити айфон на віруси.

  Як видалити шкідливий код?

  Дійсно «якісний» вірус видалити з системи практично неможливо. Всякого роду «Касперские» і «Авір» тут не допоможуть. Справа в тому, що «яблучна» операційна система просто не дозволяє повністю зануритися антивірусів в своє внутрішнє системне простір.
  Як перевірити айфон на віруси: методи і програми
  Будь-яка спроба злому гаджета на iOS, так само як і викрадення інформації за допомогою фірмових додатків, – це досить знакова подія для компанії. Сервісне онлайн-обслуговування без вашого відома «візьме на олівець» цю уразливість, після чого компанія практично моментально закриває дірку», випускаючи екстрене оновлення. Це ж стосується і десктопних вірусів, так що майте цей момент на увазі, перед тим як перевірити айфон на віруси через комп'ютер.

  Антивірусні програми

  Що стосується більш нешкідливого коду, то з ним можна впоратися власними силами, скориставшись однією з нижчеописаних утиліт.
  Як перевірити айфон на віруси: методи і програми
  Програми для захисту гаджета під управлінням iOS:
 • Lookout Mobile Security.
 • McAffe.
 • Norton.
 • Avira.
 • VirusBarrier.
 • Весь цей софт можна спокійно завантажити у фірмовому «яблучному» магазині. Всі утиліти пройшли відповідне тестування і практично ніяк не вплинуть на вашу повсякденну роботу з айфоном. Додатки не вимагають якихось специфічних знань, вони прості і інтуїтивно зрозумілі. Весь функціонал, як правило, зводиться до однієї єдиної кнопки – «Включити» (і забути). Ну а якщо ви зіткнулися з чимось незвичайним і не знаєте що робити, то найкращий спосіб – це зв'язатися з техпідтримкою, благо з питання шкідливого коду вони реагують миттєво. Також майте цей момент в очах перед тим як перевірити айфон на віруси.

  Популярі новини
  Загрузка...