Новини високих технологій
» » Відновлення видалених файлів: огляд програм, особливості та рекомендації

Відновлення видалених файлів: огляд програм, особливості та рекомендації

23-05-2018, 22:04
624
Напевно кожен стикався з проблемою відновлення видалених файлів. Деякі з необережність і неуважність форматують жорсткі диски, карти пам'яті або просто стирають дані випадковим натисненням горезвісної клавіші Delete. Якщо ви не використовуєте просунуті режими роботи з доріжками і секторами, де можна відразу видалити файли без відновлення, минаючи кошик та інші бекапи, то шанс повернути втрачену інформацію досить високий. Стирання даних проходить, як правило, по одному і тому ж сценарію. Затирається опис файлу в системі, але його фізична частина все ще присутній на накопичувачі до тих пір, поки не буде перезаписано. Так що якщо не зволікати з відновленням видалених файлів з диска, то процедура пройде максимально безболісно як для самих даних, так і для користувача.


У Мережі можна зустріти масу софта, спрямованого на вирішення таких проблем: платного, безкоштовного, для професіоналів, новачків, універсального і т. д. Але далеко не кожна програма для відновлення видалених файлів з жорсткого диска так ефективна, як хотілося б. Деякі програми, так і зовсім несуть в собі вірусний та інший шкідливий код. У цьому випадку ви не тільки не вирішите свою проблему, але і додасте букет нових. Так що до вибору програм для відновлення видалених файлів з дисків потрібно підходити особливо ретельно. До того ж переплачувати за нехай і вкрай ефективний, але разом з тим дорогий продукт в деяких випадках зовсім необов'язково. Отже, позначимо кращі програми для відновлення видалених файлів, які відзначилися своєю ефективністю, доступністю, а також великою кількістю приємних відгуків від користувачів. Весь цей софт доступний на офіційних ресурсах розробників, так що проблем з тестуванням бути не повинно.

Recuva

«Рекува» – одна з найбільш розкручених програм для відновлення видалених файлів з жорсткого диска, але це зовсім не означає, що вона недостатньо хороша. Тут ми маємо цілий комплекс по роботі з даними та жорсткими дисками. Розробник софту Piriform може похвалитися непоганим переліком якісних продуктів, один тільки CCleaner з Defragler чого варті.
Одне з головних достоїнств утиліти по відновленню видалених файлів з жорсткого диска – це доброзичливий інтерфейс і інтуїтивно зрозумілий інструментарій. До того ж софт отримав якісну україномовну локалізацію. «Рекуву» можна побачити як на комп'ютері новачка, так і в арсеналі професійного користувача. Простота софта дозволяє в найкоротші терміни освоїти весь функціонал і приступити до плідної роботи. Якщо ви зовсім не знайомі з утилітами такого плану, то в налаштуваннях можна включити майстра-помічника, який проведе вас по всіх «злачних місцях» програми, і подальше відновлення видалених файлів з комп'ютера буде проходити більш осмислено.

Особливості софта

Також варто зауважити, що «Рекува» може працювати з певним типом файлів, а не шукати все підряд. Наприклад, якщо вам необхідно відновлення видалених файлів з флешки фотоапарата, тобто фотографій, то в налаштуваннях можна зазначити відповідні маркери, і програма буде працювати тільки з конкретними графічними форматами.
Візуалізація даних також донезмоги зрозуміла і проста. Всі файли позначаються трьома кольоровими маркерами – зеленим, жовтим і червоним. Від кольору залежить ефективність відновлення видалених файлів з жорсткого диска або флешки. Зелений – ймовірність реанімації близька до 100%, червоний – дуже мала, а жовтий – приблизно 50/50. Також варто зауважити, що «Рекуву» можна використовувати для відновлення видалених файлів з телефонів Android. Достатньо підключити гаджет по протоколу Mass Storage і працювати з ним, як із звичайною флешкою. Відсоток реанімації даних в цьому випадку помітно нижче зважаючи особливостей платформи, але все ж спробувати варто. Продукт поширюється як на безкоштовній, так і платній ліцензії. Перший варіант цілком підійде новачкам і рядовим користувачам, для яких це разова і рідко затребувана процедура. Професіоналам, видаляють все направо і наліво, природно, краще зупинитись на Pro-модифікації.

PhotoRec

Незважаючи на своє специфічне назва, дана програма справляється з відновлення видалених файлів і в інших форматах, відмінних від фото. Софт використовує фірмові напрацювання та алгоритми, які можуть похвалитися завидною ефективністю. В якості ложки дьогтю тут виступає тривалість процесу відновлення видалених файлів, але якщо дуже треба, то можна і почекати.

Програма відзначилася своєю простотою і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Тут, власне, і розбиратися не з чим: одне вікно і кілька кнопок – ось і весь функціонал. Користувачеві доступний вибір типу видалених файлів відновлення, директорія скидання результатів і диск або флешка для роботи. Програма поширюється у безкоштовній ліцензії «як є». Тобто розробник не несе відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна в результаті використання даного софта. Але судячи з відгуків, утиліта приносить виключно користь, і про якесь навіть мало якийсь шкоду користувачі не згадували.

R-studio

Це професійний продукт для відновлення видалених файлів з флешки, жорсткого диска та інших накопичувачів. Програма відрізняється дружнім інтерфейсом поряд з великим функціоналом. Для новачків передбачена розумна система допомоги, а також майстер налаштувань.
Утиліта відмінно справляється з реанімацією даних на вінчестерах, картах пам'яті, флешках і СД/ДВД-дисках. Підтримуються всі гілки розділів FAT і NTFS, плюс реалізована повноцінна підтримка платформ «Лінукс» і iOS. Також варто відзначити можливість створення окремих образів дисків для глибокого відновлення видалених файлів з телефону на «Андроїд» або айфона. Таке рішення дозволяє пробувати весь перелік інструментів без побоювання пошкодити дані на гаджеті. Аналогічну процедуру можна проводити з жорсткими дисками і флеш-накопичувачами. Крім того, утиліта підключається до мобільного пристрою не тільки за допомогою стандартного Mass Storage, але і більш специфічного МТР-протоколу. Це в значній мірі збільшує ефективність процедури відновлення видалених файлів на «Андроїд».
Крім того, програма відмінно показала себе в реанімації даних навіть після стандартного форматування вінчестера. Скрипти, які працюють з RAID і RAID 6 масивами, творять просто чудеса і відновлюють файли при самих несприятливих сценаріїв видалення. Багато сервісні майстри вважають, що це краща програма для відновлення видалених файлів з телефону і комп'ютера. Так, вона коштує чималих грошей, але відпрацьовує їх по повній і не філоніт. Купівля ліцензії для пересічних потреб користувачів і непрактична, але у важких випадках можна скористатися тріальний версією з обмеженням по функціоналу.

Disk Drill

Це багатоплатформовий продукт, відмінно зарекомендував себе як у професійному, так і в аматорському середовищі. Програма однаково ефективно працює і з операційною системою «Віндовс», і з «яблучними» макинтошами.
Утиліта відзначилася зрозумілим інтерфейсом і легкістю в освоєнні інструментарієм. Простий і максимально спрощений функціонал дозволяє відразу приступити до роботи і не пропадати в довідкових нетрях. Останні версії продукту отримали якісну україномовну локалізацію, так що ніяких проблем з освоєнням софта бути не повинно. Так само, як і у випадку з попереднім продуктом, тут є можливість створення окремого образу для подальших реанімаційних експериментів без побоювання пошкодити оригінал. Це особливо допомагає під час відновлення видалених файлів на «Андроїд» і iOS, тому як на мобільних гаджетах права на помилку не буває при таких процедурах. Програма поширюється по платної ліцензії, але розробник пропонує невеликий ознайомчий період, де функціонал трохи обмежений. Після закінчення оного потрібно буде або купити ключ, або відмовитися від подальшого використання продукту.

File Scavenger

Ця утиліта дозволяє з належною ефективністю відновити дані з жорстких дисків, флешок, а також з RAID-масивів. Судячи з відгуків користувачів, програма відмінно справляється з поставленим завданням і навіть готова взятися за найскладніші випадки на кшталт багаторазового форматування і перезапису.
Тут також передбачена можливість створення окремого образу диска, на якому можна проводити весь перелік реанімаційних процедур без побоювання втрати оригінальних даних. Що стосується інтерфейсу, то добра половина користувачів нарікає на заплутаність у меню та інструменти. Здавалося б, очевидні речі повинні знаходиться на очевидних місцях, але тут все зроблено по-іншому і по-своєму. Так що до інтерфейсу доведеться деякий час звикати. До того ж утиліта не обтяжена російськомовної локалізацією, що дещо ускладнює освоєння продукту. Але на спеціалізованих форумах, присвячених цій програмі, є досить розумні аматорські русифікатори, так що серйозних проблем з адаптацією бути не повинно. Продукт поширюється як на платній, так і безкоштовній ліцензії. Рядовим користувачам, які займаються відновленням даних вкрай рідко, цілком згодиться і останній варіант. Ну а іншим краще зупинитися на професійному вирішенні без будь-яких обмежень.

Recovery Software

Це, мабуть, найкраще, що може запропонувати цей сегмент. Тут ми маємо цілий реанімаційний комплекс, якому по зубах найскладніші завдання. Якщо вже він не впорається, то інші продукти можна і не пробувати.
Комплекс розділений на конкретні напрями, кожне з яких відповідає за якусь свою область. Так що купувати весь комплект зовсім не обов'язково, можна придбати тільки те, що необхідно на даний момент. Розглянемо їх детальніше.

RS Partition Recovery (FAT/NTFS)

Ця утиліта спрямована на роботу з розділами жорстких дисків і допомагає при випадковому форматування накопичувачів. Програма підтримує всі популярні типи файлових систем і відмінно справляється як з давніми вінчестерами, так і з новенькими SD-картами.

RS Data Recovery

Цей пакет складається з двох частин. Одна займається відновленням фото - і відеоконтенту (RS Photo Recovery), а інша (RS File Recovery) відповідає за роботу з іншими типами файлів. Утиліти розпізнають будь-які жорсткі диски, SD-карти та інші накопичувачі. Також пакет може похвалитися адекватної роботою зі стиснутими або ж зашифрованими розділами. І якщо інші подібні утиліти просто не бачать приховані дані, то Data Recovery витягне всю таємницю і представить на розсуд користувача. Окремо варто згадати про роботу RS Photo Recovery. Програма, судячи з відгуків користувачів, просто творить чудеса. Місцеві скрипти і алгоритми дозволяють відновити навіть наскрізь биті зображення або відеоряд. Подібною ефективністю можуть похвалитися одиниці, і RS Photo Recovery у їх числі, причому тут ми маємо набагато більше завидний функціонал. Комплекс також добре справляється і з реанімацією даних на мобільних гаджетах. Навіть якщо видалити файли відновлення на «Андроїд», тобто бекап, програма все одно відшукає лазівки і знайде приховану можливість повернути ваші фото або відео. Останній варіант працює далеко не у всіх випадках, але це все ж краще, ніж просто змиритися з втратою важливих даних.

Wondershare Dr.Fone for Android

Це специфічний продукт, який саме і спрямований на відновлення даних з мобільних гаджетах під управлінням платформи Android. Працює програма як десктопний клієнт. Тобто ви встановлюєте утиліту на комп'ютер, підключаєте смартфон або планшет і включаєте налагодження по USB. Програма сканує пристрій і надає список файлів і даних, що підлягають реанімації.
За її допомогою можна відновити не тільки фото, відео та інший контент, але й історії дзвінків, СМС, контакти, а також інформацію з деяких встановлених додатків. До речі, користувачі особливо тепло відгукувалися про роботу програми з реанімації даних з «Ватсапа» і «Вайбера». Інші месенджери також обслуговуються, але найкращий результат помічений саме в цих двох. В якості ложки дьогтю тут виступає вередливість софту. Утиліта добре розпізнає гаджети від маститих виробників на зразок «Самсунга», «Соні», LG або «Леново». Але от з іншими брендами з Піднебесної можуть виникнути проблеми. Користувачі не раз нарікали на відсутність підтримки деяких моделей від «Хуавей», «Сяоми» і «Мейзу». Так що в цьому випадку краще звернути увагу на мобільні додатки. Продукт поширюється по платної ліцензії, але розробник пропонує щось на кшталт пробної версії, де користувач може побачити, як і які файли здатна відновити програма на його гаджеті. Якщо передбачуваний результат влаштовує, то можна подумати і про покупку.

DiskDigger for Android

Це мобільний додаток для відновлення файлів, розроблене спеціально для платформи Android. Утиліта показала найбільшу ефективність при встановлених root-права, але і без оних можна добитися непоганих результатів.
Безкоштовна версія софта знаходить всі дані, які можна відновити, але реанімує тільки фотоконтенту і нічого більше. Для доступу до повного функціоналу необхідна покупка ліцензії. У цьому випадку інструментарій починає працювати на всю котушку і при необхідності відновить весь перелік виданий, а не тільки фотографії. Інтерфейс програми аскетичний і максимально спрощений. Все, що потрібно від користувача, – це натиснути кнопку сканування, а потім розставити маркери файлів до відновлення. По завершенні процедури всі дані будуть перебувати в тимчасовій папці (вказується в меню) і чекати подальших дій користувача. Якщо мова йде про зовнішніх накопичувачах, а не про внутрішньої пам'яті, то програма настійно рекомендує використовувати для відновлення даних з SD-карти аналогічний десктопний софт – DiskDigger for Windows. Він також простий у використанні, але менш ефективний, ніж інші перераховані вище продукти для ПК.

GT Recovery for Android

Ще одна утиліта спрямована на відновлення втраченої інформації з платформи Android. Програма дуже непогано справляється з реанімацією фото - і відеоконтенту, але, на жаль, відмовляється працювати з іншими даними. У цьому випадку допомагає установка root-прав, але далеко не кожен користувач погодиться з встановленням прав адміністратора на свій девайс.
Що стосується ефективності, то користувачі на «Плей Маркеті» залишають в основному позитивні відгуки про роботу продукту. Якщо не вважати мороки з root-прав, так само як і з відновленням записних книжок, дзвінків та інших системних даних, зображення і відео утиліта клацає як горіхи. Також варто додати, що додаток ніяк не можна назвати ненажерливим: воно тихо і не навантажуючи платформу працює собі на фоні і після завершення процесу надає докладний звіт. Крім того, програма дуже непогано справляється з картами пам'яті. Мало того, що вона всеїдна, так ще й дозволяє відновити самі, здавалося б, запущені випадки. Розробник постарався над алгоритмом, а наявним скриптам могли б позаздрити навіть платні вирішення цього сегмента. Поширюється продукт за безкоштовної ліцензії на правах «як є». Тобто розробник не несе ніякої відповідальності за можливі проблеми з операційною системою. Але про подібних випадках нічого не відомо. Втім, навіть якщо вони й трапляються, то серйозної шкоди платформі не наносять, а в якості панацеї виступає звичайна перезавантаження гаджета.
Цікаво по темі
Дєїнсталлятор програм: огляд кращих утиліт, особливості дєїнсталлятор
Дєїнсталлятор програм: огляд кращих утиліт, особливості дєїнсталлятор
Видалення програм потрібні для видалення софту з операційної системи. Штатні інструменти Windows далеко не завжди справляються з поставленим
Програми для поділу жорсткого диска: огляд кращих інструментів
Програми для поділу жорсткого диска: огляд кращих інструментів
Редактори розділів жорсткого диска призначені для зміни розмірів логічних дисків, створення і видалення розділів, перепризначення букв, завдання
Як відновити відео на "Андроїд": способи, інструкції
Як відновити відео на "Андроїд": способи, інструкції
Розберемося, як відновити відео на «Андроїд» після видалення, що для цього знадобиться, які шанси на успіх у тому чи іншому випадку, і як уникнути
Краща програма відновлення жорстких дисків: опис, встановлення та відгуки. Програма для відновлення файлів з жорсткого диска
Краща програма відновлення жорстких дисків: опис, встановлення та відгуки. Програма для відновлення файлів з жорсткого диска
Розглянемо кілька програм для відновлення жорстких дисків, які відзначилися своєю ефективністю, зрозумілим пересічному користувачеві функціоналом і
Як відновити на "Андроїд" віддалений файл: інструкція
Як відновити на "Андроїд" віддалений файл: інструкція
Ця стаття відповідає на питання про те, як відновити "Андроїд" віддалений файл. Вона буде корисна тим користувачам, які випадково видалили документ,