Кращі утиліти для чищення комп'ютера від вірусів

334 0 Новини високих технологій

У Мережі дуже легко підчепити яку-небудь шкідливий код. Він вбудовується в браузер, змінює стартову сторінку, встановлює незнайому пошукову систему, додає рекламу або щось скачує. Загалом, робить все те, що псує життя не тільки користувачеві, але і самій платформі.

Кращі утиліти для чищення комп'ютера від вірусів
Одна з найбільш серйозних проблем у боротьбі з такими небажаними програмами і шкідливим кодом – це бездіяльність локальних антивірусів. Той же «Доктор Веб» або «Касперський» інший раз просто ігнорують втручання ззовні, вважаючи таке звичайної і нешкідливою (для них) рекламою.

Як бути?

Рішенням проблеми в цьому випадку виступають спеціальні утиліти для чищення комп'ютера від вірусів і троянів. Даний софт має обмежений функціонал і спрямований виключно на знаходження і ліквідацію загроз такого плану. Маститі розробники антивірусів пропонують подібні рішення, причому абсолютно безкоштовно.


Утиліта для чищення комп'ютера від вірусів «Доктора Веба» отримала назву CureIt. Додаток не вимагає локальної установки і працює «як є». Після завантаження дистрибутиву з офіційного сайту ви його просто запускаєте і приступаєте до перевірки. Також у користувача є можливість просканувати комп'ютер прямо через веб-інтерфейс браузера знову-таки з допомогою сайту розробника. Тобто тут ми вже маємо веб-утиліту для чищення комп'ютера від вірусів. Приблизно така ж ситуація і у «Лабораторії Касперського» з її продуктом Virus Removal Tool. Викачуємо дистрибутив, запускаємо перевірку і видаляємо знайдених шпигунів і троянів. Але компанія чомусь закинула своє дітище: з 2015 року утиліта для чищення комп'ютера від вірусів «Касперського» більше не оновлюється і ніяк не обслуговується розробником. Функціонал програми працює, як і замислювалося, але сам процес сканування, розпізнавання і видалення шкідливого коду вже застарів. Також варто зауважити, що це абсолютно безкоштовні утиліти для чищення комп'ютера від вірусів, тому їм можна пробачити деякі огріхи і прорахунки. Тим не менш, назвати вищеописаний софт ефективним ніяк не можна. У Мережі можна знайти більш скрупульозне програмне забезпечення, яке просканує вашу систему від і до, а також знайде і знешкодить шкідливий код. Деякі особливо потужні утиліти для чищення комп'ютера від вірусів знаходять масу небажаних програм після контрольної перевірки CureIt і Virus Removal Tool. Так, локальні антивіруси у «Доктора Веба» і «Касперського» працюють краще, але що стосується саме цього напрямку, то тут вони, на жаль, програють по багатьом пунктам.

Отже, представляємо вашій увазі кращі утиліти для чищення комп'ютера від вірусів і троянів. Софт прекрасно зарекомендував себе в обслуговуванні середовища «Віндовс» і відзначився своєю ефективністю, так само як і масою позитивних відгуків від користувачів.

AdwCleaner

Це не сама потужна утиліта для чищення комп'ютера від вірусів, але з агресивною рекламою і автоматичним відкриттям сторінок в браузері вона бореться як справжній звір. Одна з явних переваг софта – наявність безкоштовної ліцензії поширення. Поряд з такою ефективністю – це прекрасний варіант для середньостатистичного користувача.
Кращі утиліти для чищення комп'ютера від вірусів
Утиліта для чищення комп'ютера від вірусів AdwCleaner не вимагає локальної установки і працює, що кажуть, на льоту. Плюс до всього, софт має грамотно локалізований і зрозумілий інтерфейс, тому з нею розбереться будь новачок. Навіть якщо виникнуть якісь труднощі, майстер підказок і налаштувань акуратно проведе користувача по всіх важливих пунктах.

Особливості софта

Користуватися утилітою дуже просто: запускаємо програму кнопкою «Сканувати», чекаємо і вивчаємо результати, при необхідності знімаємо галочки з непотрібних пунктів і тиснемо «Очистити». Іноді додаток, в особливо важких випадках, просить перезавантажити комп'ютер і продовжити виправлення проблем. Після роботи утиліта для чищення комп'ютера від вірусів надасть докладний звіт, де можна розглянути знайдені і оброблені об'єкти у всіх деталях. Програма буде прекрасним рішенням для тих, кого турбує вічно спливаюча реклама і агресивна установка сторонніх пошукових систем.

Malwarebytes Anti-Malware Free

Це одна з найпопулярніших і кращих утиліт для чищення комп'ютера від вірусів. Програма розповсюджується безкоштовно і відмінно справляється зі спливаючими вікнами, небажаної інтеграцією лівих пошукових систем, а також виявляє трояни та інший шкідливий код.

Кращі утиліти для чищення комп'ютера від вірусів
Інтерфейс утиліти може здатися складним для новачків, але після декількох днів використання до нього звикаєш, і почуття дискомфорту, якщо таке було, пропадає. Є толковий майстер-помічник, так що особливо блукати тут не доведеться. Утиліта для чищення комп'ютера від вірусів Anti-Malware дуже непогано справляється з виявленням шкідливого коду і його подальшим видаленням. Причому даний функціонал такий же ефективний, як і в платній версії. Остання, в більшості своїй, додає до наявних можливостей приставку «авто», тобто всі дії виконуються програмою самостійно. Користувачеві лише потрібно зазначити, які саме інструменти повинні бути задіяні.

CrowdInspect

Ще одна з кращих утиліт для чищення комп'ютера від вірусів. Принцип дії софта трохи відрізняється від звичного функціоналу інших програм. В більшості своїй подібний софт сканує і видаляє шкідливий код з виконуваних файлів на платформі: вивчає браузер і його доповнення, аналізує автозавантаження, реєстру і потім відображає список небажаних «гостей».
Кращі утиліти для чищення комп'ютера від вірусів
На відміну від них, CrowdInspect досконально вивчає запущені процеси в «Диспетчері завдань». Звіряючись зі своєю базою, програма обчислює шкідливий код і блокує його. Після цього вже відключений процес можна простежити до кінцевого файлу і позбутися від вірусу.

Відмінні риси софта

Тут ми маємо як би рішення задачі від протилежного, тобто шукаємо спочатку слідство, а вже потім причину з подальшим видаленням. У безкоштовної версії програми існують деякі обмеження, але для рядового користувача ПК вони не критичні, так і практично непомітні. Незважаючи на те, що утиліта втручається в системні процеси платформи, на продуктивності це практично не позначається. Так що софт чудово підійде і для слабких машин з невеликим об'ємом оперативної пам'яті.

Avast Browser Cleanup

Одна з найчастіших причин появи вірусів на комп'ютері – це браузери. Для них розробники і любителі штампують усілякий корисний і цікавий софт, але не дрімають і шахраї. Інтернет повний спливаючих вікон, рекламних блоків і іншої мішури, при натисканні на яку у вас раптом виявляється встановлене додаток в браузері.
Кращі утиліти для чищення комп'ютера від вірусів
Програма після установки запитає сканування ваших браузерів на предмет шкідливого коду. Крім власної бази даних по вірусам утиліта перевіряє розширення оглядачів на підозрілі дії: надмірне споживання трафіку, спливаючі вікна, глибоке втручання в системний код і т. д.

Особливості утиліти

Після сканування програма виводить зручний список знайдених проблем, де користувач може відокремити зерна від плевел і повністю позбутися від агресивної реклами, так само як і шкідливих додатків. Утиліта прекрасно справляється з обслуговуванням оглядачів «Мозілла» та «Інтернет Експлорер». В останніх оновленнях була додана підтримка «Хрому» і «Опери», але розробник не до кінця відрегулював інструменти взаємодії з цими браузерами, тому з ними можуть виникнути деякі проблеми. Останні обіцяли виправити в найближчому майбутньому. Ну а поки власникам «Хромов» і «Опер» можна звернути увагу на наступного респондента.

Zemana AntiMalware

Ще один представник антивірусної братії, який відзначився масою позитивних відгуків від користувачів. Серед явних переваг софта можна відзначити хмарний пошук по базі даних вірусів, причому виконаний він дуже ефективно.
Кращі утиліти для чищення комп'ютера від вірусів
Приміром, якщо шкідливий код був написаний кілька хвилин назад, потім відправлений у Мережу, то після виявлення загрози хоча б на одному комп'ютері утиліта тут же сповіщає «хмара», після чого всі інші користувачі автоматично застраховані від його появи і поширення. Програма також відзначилася інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і грамотної локалізацією. З функціоналом утиліти впорається будь-який користувач, а якщо виникнуть якісь проблеми, то у вашому розпорядженні толковий майстер-помічник.

Відмінні риси утиліти

Крім звичного пошуку троянів і іншого шкідливого коду на комп'ютері програма дозволяє з належною ретельністю просканувати браузери на наявність агресивних і шкідливих розширень. Софт підтримує всі популярні браузери, включаючи «Хром», «Оперу», «Мозиллу» та «Інтернет Експлорер». Утиліта встановлюється локально, але для роботи їй необхідно підключення до Мережі, щоб зв'язуватися з хмарою. На відміну від «Касперського», «Доктора Веба» або «Нода», Zemana практично не споживає системних ресурсів. Єдина категорія користувачів, яка залишилася незадоволена програмою – це власники USB-модемів, тобто ті, у кого трафік на жорсткому рахунку. Утиліта постійно «спілкується» зі своїм хмарним сервісом, тому для підключення з лімітованим трафіком – це не найкращий варіант. Також слід звернути увагу на умови поширення софту. Перші 15 днів користувачеві надається пробний (триальный) період, протягом якого функціонал працює без обмежень. Після закінчення оного можливості утиліти значно зменшуються, і вона стає практично марним (відключається від «хмари»). Ліцензія коштує не дорожче того ж «Касперського» або «Доктора Веба», а ефективність даного софта наявності.

HitmanPro

Одна з відмінних рис утиліти – це висока швидкість роботи. Якщо при використанні вищеописаних програм під час сканування можна було попити чайку або сходити розім'ятися, то тут все відбувається практично моментально.
Кращі утиліти для чищення комп'ютера від вірусів
Причому софт виявляє не тільки існуючі загрози, але і «хвости» від віддалених. Останні іноді залишаються в системі, і не всі антивіруси здатні виявити такий специфічний код. Утиліта не потребує локальної установці і працює «як є». Програма чудово справляється з троянами, хробаками, руткітами та іншим шкідливим кодом. Після сканування користувачеві буде надано докладний звіт, де при необхідності можна зняти галочки з деяких програм, після чого ретельно почистити систему. Крім того, якщо утиліта працює в системному треї, то в браузерах зникає агресивна реклама, спливаючі вікна і спроби інтеграції стороннього софту. Що стосується ліцензії, то вона платна. Якщо є бажання ознайомитися з утилітою, то можна спробувати весь наявний функціонал протягом 30 днів безкоштовно. Після закінчення тріального періоду можливості програми йдуть практично в нуль. Вартість ліцензії порівнянна з «Нодом» і «Доктором Вебом». На спеціалізованих форумах користувачі у своїх відгуках якихось критичних недоліків у програми не виявили. Софт ефективний і працює так, як і замислювалося. До речі, розробник дбайливо стежить за своїм дітищем і періодично випускає оновлення, удосконалюючи свій продукт і враховуючи думку користувачів.

Популярі новини
Загрузка...