Новини високих технологій
» » Антивіруси для Mac. Опис, можливість порівняння

Антивіруси для Mac. Опис, можливість порівняння

17-01-2018, 15:37
439
Ще недавно багато хто користувачі техніки Apple навіть не замислювалися про те, щоб встановлювати на свої операційні системи будь-якої антивірус, але час йде, і хакери теж не стоять на місці. Тепер Mac OS також піддається атакам різних шкідливих вірусів, правда не в такій великій мірі, як Windows, але тим не менш. Сьогодні хотілося б розповісти про те, як можна убезпечити свій "яблучний" ПК за допомогою антивірусу для Mac OS, і заодно розглянути найбільш цікаві варіанти, після чого провести невелике порівняння. Почнемо!

Потрібен антивірус для Mac?

Таким питанням задаються практично всі "маківники", висловлюючи при цьому велике здивування, що цілком логічно. Ще кілька років тому Mac OS вважалася операційною системою, для якої вірусів просто не існувало. Вся "радість" діставалася користувачам "Віндовс", в той час як "яблучники" ні про що не турбувалися. Зараз ситуація приблизно схожа, тільки є одне значна зміна - для Mac OS теж стали з'являтися віруси. Причому з кожним роком їх стає все більше і більше. Наприклад, влітку 2017 року кількість вірусів для "яблука" досягло відмітки в 700000 і ця цифра продовжує зростати.


Так що відповідь на питання: "чи Потрібен антивірус для Mac чи ні?", дуже простий - потрібен! Власне, давайте перейдемо до суті справи і приступимо до розгляду нижче запропонованих варіантів.

Avast

Один з кращих безкоштовних антивірусів для Mac - це Avast. Дане ПЗ успішно "перекочувало" з операційної системи "Віндовс" і тепер їм можуть користуватися та "маківники". Головний плюс "Аваст" в тому, що він має кілька версій ліцензії, включаючи безкоштовну, якої вистачатиме з головою для домашнього користування.
Крім захисту в реальному часі, в антивіруса, само собою, є сканер, який буде перевіряти всі файли на наявність яких-небудь загроз, а також є вбудований модуль захисту від атак з мережі Інтернет. Але і це ще не все. "Аваст" надає кожному з користувачів спеціальний плагін WebRep, який встановлюється в якості розширення для браузера. Основне завдання плагіна - перевіряти сайти на "чистоту". У разі, якщо небезпечний сайт і на ньому можна "підчепити", то WebRep про це обов'язково повідомить.

Avira

Ще один хороший безкоштовний антивірус, який допоможе захистити ПК або ноутбук на Mac OS X - Avira. Цю програму також знають дуже багато користувачів, особливо на "Віндовс". Працювати на операційній системі Mac "Авір" почала однією з перших, тому безумовно заслуговує уваги. Як і у випадку з "Авастом", у "Авір" є кілька ліцензій, у тому числі і безкоштовно.

Якщо порівняти "Авиру" з "Авастом", то тут набагато більше налаштувань і функцій. Крім сканера і захисника в реальному часі, тут також є вбудований фаєрвол. На відміну від попереднього антивірус, фаєрвол "Авір" дозволяє захищати ПК не тільки від загроз з Інтернету. Він перевіряє вхідну пошту на наявність різних фішингових листів, що не може не радувати. В цілому, продукти від Avira і Avast дуже схожі, тому тут доведеться вибирати виходячи з власних уподобань.

Avira antivirus Home Edition

Наступним у списку антивірусів для Mac OS йде продукт від компанії Sophos, що має аналогічну назву, але з приставкою Home Edition. Особливість цієї версії полягає в тому, що вона є безкоштовною відміну від інших редакцій, за які вже потрібно платити гроші.
Хоч Home Edition - це безкоштовна версія, вона мало чим поступається більш дорогим продуктам компанії. Тут є досить великий вибір налаштувань, завдяки яким можна налаштувати антивірус повністю під себе. Варто зауважити, що якщо користувач не надто досвідчена в подібних поліпшень, то краще нічого не робити і залишити все так, як є.
На стандартних налаштуваннях програма працює дуже добре і коректно. Основні можливості тут такі ж, як і в попередніх "захисників": сканер, захист у реальному часі, фаєрвол і т. д. Серед унікальних можливостей безперечно варто відзначити можливість захисту навіть свого інтернет-з'єднання і доступу до налаштувань роутера. Втім, налаштувань тут вистачає і розбиратися з ними можна довго.

Dr.Web

Від безкоштовних антивірусів для Mac ми плавно перейшли до платних продуктів, перший з яких - це всім відомий антивирусник Dr.Web. На перший погляд може здатися, що ця програма мало чим відрізняється від безкоштовних вищеописаних варіантів, і це дійсно так. Незважаючи на те, що "доктор" є платним антивірусом, він пропонує лише захист у реальному часі, захист від атак з Інтернету, а також евристичний сканер. Для платного продукту - це вкрай мало, але тим не менш, в 95% випадків цього буде більш ніж достатньо для повноцінного захисту.

Kaspersky Security

Звичайно ж, говорячи про антивірусах для Mac, не можна забувати про всесвітньо відомому продукт від "Лабораторії Касперського" - Kaspersky Security. У цієї програми є безліч модулів захисту на різних рівнях, що гарантує 100% безпеку. З недоліків можна відзначити лише те, що "Касперський" не в змозі розпізнати так звані "експлойти" і заражені файли, які користувач може отримати через додаток iChat. В майбутніх оновленнях дану проблему обіцяють виправити.

Мабуть, у сьогоднішньому рейтингу (і не тільки) Kaspersky Security - це найкращий антивірус для Mac OS X, представлений на ринку. Його можливості вражають і гарантують користувачеві повну безпеку комп'ютера від різних загроз.

Підсумок

Підводячи підсумок, хотілося б відзначити наступне: антивірус для Mac OS, безумовно, потрібен. Так, нехай вірусів для цієї "операційки" на даний момент не так вже й багато, як для тієї ж "Віндовс", але з кожним разом їх кількість зростає. На даний момент потреби в якомусь дорогому, платному антивируснике немає, цілком можна обійтися рішенням від "Аваст", "Авір" або "Софос".
Цікаво по темі
Антивірус Bitdefender (SEP-клієнт): загальні відомості і видалення питання
Антивірус Bitdefender (SEP-клієнт): загальні відомості і видалення питання
Розробки захисних засобів для операційних систем будь-якої категорії від Symantec є одними з найкращих і надійних в сучасному комп'ютерному світі,
Кращі безкоштовні антивіруси для планшетів на Android
Кращі безкоштовні антивіруси для планшетів на Android
Завдяки стрімкому розвитку технологій планшети стали не просто засобом для перегляду мультимедіа, а ще і незамінним інструментом для роботи і
Безкоштовні антивірусні програми: огляд, рейтинг
Безкоштовні антивірусні програми: огляд, рейтинг
Антивірусне програмне забезпечення - це один з необов'язкових, але дуже важливих компонентів будь-якої операційної системи. В даний час на ринку
Що таке «Сек'юріті»? Огляд антивірусної програми
Що таке «Сек'юріті»? Огляд антивірусної програми
Антивірусна програма ESET Smart Security 8 – це комплексний захист вашого комп'ютера від різного роду загроз. Що таке «Сек'юріті»? На відміну від
Рейтинг безкоштовних антивірусів: огляд, опис та відгуки
Рейтинг безкоштовних антивірусів: огляд, опис та відгуки
Безпека комп'ютера, захист і очищення від вірусів і шкідливих програм у фоновому режимі забезпечуються спеціальними програмами — антивірусами.