KML-файл формат — опис, особливості

16 0 Новини високих технологій

Файл KML зберігає дані про геомоделировании у форматі XML. Він містить точки, лінії і зображення. Використовують XML для вираження географічної анотації та візуалізації шляхом зберігання місцезнаходжень, накладання зображень, відео-посилань і інформації моделювання, таких як лінії, фігури, 3D-зображення і точки. Різні геопросторові програмні рішення використовують формат KML, щоб помістити дані в формат, який легко використовувати інші програми і веб-служби.

Введення

Keyhole Markup Language — XML-позначення для вираження географічної анотації та візуалізації двовимірних і тривимірних картах браузерах. KML був розроблений для використання з Google Earth, який спочатку називався Keyhole Earth Viewer. Він був створений Keyhole. Inc, який був придбаний Google в 2004 році. Цей формат став міжнародним стандартом Open Geospatial Consortium в 2008 році.


Google Earth була першою програмою, здатної переглядати і графічно редагувати файли. Інші проекти, такі як Marble, також почали розвивати підтримку KML.
KML-файл формат — опис, особливості

Застосування: як створити формат KML?

Ви можете відкрити файл з даними розширенням в "Картах Google". Для цього необхідно розмістити його розташування онлайн, а потім ввести URL-адресу в пошукове поле "Карт Google". Google Earth була першою програмою, яка могла переглядати і редагувати дані файли, і вона як і раніше залишається одним з найпопулярніших способів для роботи з геоданными в Інтернеті. Відкривши веб-сторінку, використовуйте пункт меню «Мої місця» (значок закладки для завантаження файлу KML зі свого комп'ютера або облікового запису Google Диска.


Ви також можете відкривати файли за допомогою будь-якого текстового редактора (наприклад, Notepad ++). Це дозволить побачити текстову версію, яка включає в себе координати, посилання на зображення, кути нахилу камери і тимчасові мітки. Якщо ви хочете конвертувати KML в XML, вам не потрібно робити конверсію. Оскільки формат насправді є XML файл просто використовує розширення формату KML), ви можете перейменувати .KML .XML, щоб він був відкритий у вашому засобі перегляду XML. Ви також можете імпортувати файл прямо в Карти Google. Це робиться на сторінці Google Мої карти при додаванні контенту на новий шар карти. Відкривши карту, виберіть «Імпорт» на будь-якому рівні, щоб завантажити файл з вашого комп'ютера або Диска Google. Ви можете створити новий шар з допомогою кнопки «Додати шар». Також ви можете самостійно створити KML-файл та URL-адресу в Картах Google, попередньо зв'язавши URL-адресу файлу з допомогою http://maps.google.com/maps?q=. Наприклад, щоб відкрити той же самий адресу, ви можете використовувати наступний URL: http://maps.google.com/maps?q=http://mywebsite.com/myfile.kml.
KML-файл формат — опис, особливості
Дана операція працює і для Google Earth — тривимірного плагіна перегляду нашої планети, який можна додати в веб-браузер.

Структура

Формат KML-файл вказує набір функцій (мітки, зображення, полігони, 3D-моделі, текстові описи) для відображення на Картах Google, Google Earth, Maps, на мобільних пристроях або будь-якому іншому геопространственном програмне забезпечення, що реалізує кодування KML. Кожне місце має довготу і широту. Даний формат розділяє деякі з тих же структурних граматик, що і GML. Деяка інформація не може бути переглянута в Картах Google або на мобільних пристроях.
Дані дуже часто поширюються у форматі KMZ, які є зашифрованими файлами KML з розширенням .kmz. Вони повинні бути сумісні із застарілим (ZIP 2.0) стисненням, інакше файл .kmz може не распаковываться.

Геодезичні системи відліку в KML

Для своєї системи відліку KML використовує 3D-географічні координати: довготу, широту і висоту. Довготи, широтні компоненти (десяткові градуси) визначені у відповідності зі Світовою геодезичною системою 1984 року (WGS84). Вертикальна складова (висота) вимірюється в метрах від вертикальної бази геоїда WGS84 EGM96 Geoid. Якщо висота не вказана в координатній рядку (наприклад, -770364738.89763), то для компонента висоти передбачається значення за умовчанням 0 (приблизно рівень моря), тобто (-770364738.89763 0).
KML-файл формат — опис, особливості
Формальне визначення системи координат (закодовано як GML), використовуване в KML, міститься в специфікації OGC KML 2.2. Це визначення посилається на компоненти EPSG CRS.

Документація

Специфікація KML 2.2 була представлена у відкритому геопространственном консорціумі, щоб забезпечити його статус відкритого стандарту для всіх геообъектов. У листопаді 2007 року в рамках OGC була створена нова робоча група для формалізації стандарту. Були запитані коментарі з пропонованого стандарту до 4 січня 2008 року, і він став офіційним стандартом OGC 14 квітня 2008 року.
KML-файл формат — опис, особливості
Робоча група стандартів завершила роботу над запитами на зміну KML 2.2 і включила прийняті зміни. Офіційний стандарт OGC KML 2.3 був опублікований 4 серпня 2015 року.