Новини високих технологій
» » Як відкривати файли ODS і що вони собою представляють

Як відкривати файли ODS і що вони собою представляють

22-01-2017, 21:54
2 153
Всім відомо, що ліцензійне програмне забезпечення дорого. Тому сьогодні все більше людей для будинку і роботи використовують безкоштовні, або умовно безкоштовні пакети програм, які не поступаються своїм функціоналом відомих брендових продуктів. Однак при перенесенні файлів, створених в таких програмах, на інший комп'ютер дуже часто виникає проблема сумісності форматів. Що робити, якщо на комп'ютері, де необхідно відкрити файл, немає ні ліцензійного програмного забезпечення, ні тієї програми, в якій файл створювався? В такому випадку необхідно знати, чим ще можна відкрити файл, орієнтуючись на його розширення. У цій статті розглянемо файл з розширенням .ods. Чим відкрити такі файли і що вони собою являють.

Розширення .ods – що це?

Розширення – це символи після імені файлу, відокремлені крапкою. Розширення визначає формат файлу, а комп'ютер саме за форматом вибирає програму, за допомогою якої цей файл необхідно відкрити.

Файли з розширенням .ods створюються безкоштовних офісних програмах, таких як OpenOffice і подібних. Між тим OpenOffice – це величезний пакет інструментів для роботи не тільки з текстами, але і з таблицями і графіками. Конкретно файли з розширенням .ods – це файли електронних таблиць. OpenDocument SpreadSheet – відкритий формат електронної таблиці. Розглянемо, як відкривати файли ODS в залежності від того, яке програмне забезпечення є на комп'ютері.

Безкоштовні програми для відкриття файлів ODS

Файли з розширенням .ods можна без проблем відкрити одній з наступних програм: OpenOffice; LibreOffice; Gnumeric. Дані програмні продукти абсолютно безкоштовні для використання на домашньому комп'ютері. Розглянемо кожен з них детальніше.

OpenOffice

OpenOffice – найпопулярніший пакет безкоштовних офісних додатків. Гідна альтернатива пакету від Microsoft. Містить інструментарій для роботи з текстовими документами, електронними таблицями, дозволяє створювати презентації і бази даних.

До складу пакету для роботи з таблицями входить табличний процесор OpenOffice.org Calc. Користувач, який раніше працював з Microsoft Excel, без зусиль розбереться з OpenOffice.org Calc, адже інтерфейси програм ідентичні.
Функціонал табличного процесора з безкоштовного пакету вражає: вбудовані математичні операції; різні варіанти форматування комірок; можливість побудови діаграм, хоча вбудованих типів і небагато. Як відкривати файли ODS за допомогою OpenOffice? Тут все дуже просто. Після установки цього пакету на комп'ютер, останній сам буде ідентифікувати файли ODS з табличним процесором OpenOffice Calc. При цьому для відкриття таблиці буде достатньо просто клікнути мишкою на потрібний файл. Слід знати, що існують ще й так звані переносні, або portable версії безкоштовного пакету. Їх установка на комп'ютер не потрібно, тому самостійно зіставити файл ODS з таким пакетом комп'ютер не зможе. Однак для відкриття файлу достатньо просто запустити процесор Calc з стерпного пакету, а потім вибрати пункт меню "Файл" - "Відкрити" (або File-Open, якщо встановлена англомовна версія).

LibreOffice

LibreOffice – це вільний пакет офісних програм, відгалуження від OpenOffice з 2010 року.
Функціонал програм ідентичний. І за аналогією, якщо на комп'ютері встановлено пакет LibreOffice, файли з розширенням .ods будуть автоматично відкриватися табличним процесором Calc даного пакету.

Gnumeric

Gnumeric – ще один безкоштовний табличний процесор. Підтримує безліч типів електронних таблиць. Якщо на комп'ютері встановлений цей процесор, то навіть не виникне питання, якою програмою відкрити файл ODS. Дана програма автоматично проассоциирует з собою будь-який файл електронних таблиць і відразу його відкриє.
А за наявністю функцій програма Gnumeric навіть випереджає табличний редактор Excel від Microsoft. Однак не обійтися і без мінусів – даний програмний продукт більше не підтримується на операційних системах Windows.

Відкриття файлів ODS з допомогою пакета Microsoft Office

Незважаючи на велику кількість безкоштовного програмного забезпечення по роботі з файлами відкритих електронних таблиць, користувачі, що задаються питанням, як відкривати файли ODS, найчастіше бажають відкрити такий файл на комп'ютері інстальовано Microsoft Office. Табличний процесор Microsoft Office має всім відоме назва Excel. Найпоширеніші випуски пакета – це версії 20032007 і 2010. Розглянемо спочатку, як відкрити файл ODS в Excel 2010.
Ця програма містить вбудований плагін для відкриття файлів ODS. Тобто всі файли ODS будуть автоматично відкриватися в даному табличному процесорі. А як відкривати файли ODS, якщо версія Excel 2010 нижче? Необхідно знати, що всі версії Excel, починаючи з 2007 (сервіс-пак не нижче другого), підтримують можливість відкриття файлів ODS. Це відбувається не за замовчуванням, тому необхідно звернутися до пункту меню "Файл" - "Відкрити". Для Excel 2003 доведеться встановити додатковий плагін Sun ODF Plugin for Microsoft Office. Таким чином, розглянувши різні варіанти, можна зробити висновок, що для відкриття файлів з розширенням .ods сьогодні є безліч програмних продуктів, які розповсюджуються як ліцензії, так і на безкоштовній основі. Сподіваємося, що, спираючись на нашу статтю, ви зможете вибрати для себе найбільш підходящий варіант.
Цікаво по темі
Як відкривати APK-файлів на комп'ютері: які засоби можна застосувати?
Як відкривати APK-файлів на комп'ютері: які засоби можна застосувати?
Як відомо, файли формату АПК є установочними дистрибутивами додатків, інстальоване виключно у системи Android на мобільних пристроях. Відповідно,
Libreoffice або Openoffice - що краще?
Libreoffice або Openoffice - що краще?
Вартість останньої версії самого популярного пакету офісних програм Microsoft Office 2016 становить близько шести тисяч рублів для одного комп'ютера.
Як монтуємо образ в Daemon Tools: докладна інструкція і перелік схожих програм
Як монтуємо образ в Daemon Tools: докладна інструкція і перелік схожих програм
Найімовірніше, якщо ви потрапили на цю статтю, ви зіткнулися з проблемою монтування образу диска. Що взагалі таке образ диска? Відповідь на це
Як зняти пароль з Excel-файлу: кілька простих методів
Як зняти пароль з Excel-файлу: кілька простих методів
Ситуації, коли користувачі, створюючи документи в вигляді електронних таблиць, захищають їх за допомогою пароля, зустрічаються досить часто. Це буває
Аналог Microsoft Office: Apache OpenOffice, SSuite Office. Безкоштовний аналог Microsoft Office
Аналог Microsoft Office: Apache OpenOffice, SSuite Office. Безкоштовний аналог Microsoft Office
Виявилося, що знайти аналог Microsoft Office для Windows 10 і інших операційних систем не важко. Серед найпопулярніших LibreOffice і OpenOffice є і
NFO-файл: чим відкрити простіше всього?
NFO-файл: чим відкрити простіше всього?
Напевно багато користувачів комп'ютерних програм, працюючих під Windows, могли бачити специфічні об'єкти у вигляді файлів з розширенням .nfo.