Файл SQL. SQL формат файлу: опис розширення

338 0 Новини високих технологій

Бази даних - це складні системи, які містять інформацію зв'язаних між собою таблицях. Файл SQL - SQL формат представлення даних у базах. Іншими словами, це звичайний текстовий файл з набором інструкцій для роботи з інформацією в таблицях.

Опис

Формат файлу *.sql розшифровується як "структурні дані мови запитів" (structured files query language). Категоріально відноситься до файлів баз даних. Містить текстову інформацію, а також набір інструкцій, які дають змогу її обробляти, здійснювати пошук, класифікувати, видаляти рядки з БД (бази даних), додавати нові, створювати вибірки на основі заданих параметрів. Набір інструкцій представлений у вигляді операторів мови запитів.


Файл SQL. SQL формат файлу: опис розширення

Чим відкрити файл SQL?

SQl формат відчиняють всі програми, що працюють з базами даних. У цей список включають:
 • MySQL - одна з найпоширеніших СУБД (система управління базами даних). Сумісна з усіма відомими операційними системами.
 • Microsoft Office Access - програма розширеного набору офісного програмного забезпечення для Windows.
 • PostgreSQL - сучасна і зручна СУБД, конкурує з MySQL.
 • Всі перераховані програми (крім хіба що Access) не тільки встановлюються в систему, але і вносять корективи в системні файли при установці - ставити багатофункціональні СУБД складно і доцільно тільки при необхідності подальшої роботи. В іншому випадку розгляньте інші варіанти.

  Текстові редактори

  Для того щоб подивитися, що містить файл SQL *.sql можна відкрити через будь-простий текстовий редактор, наприклад Блокнот, Wordpad, Vim або Notepad. Крім того, епітет "будь-який" означає, що текстові редактори "Лінукс" також здатні відкривати і редагувати файли баз даних. Важливо! Після редагування файлу не забудьте зберегти його у вихідному форматі.
  Файл SQL. SQL формат файлу: опис розширення
  Недолік цього способу: відсутність функціональності СУБД. Працювати доведеться тільки з текстовим вмістом, без можливості сповіщення про помилку написаного запиту, або підкреслення помилок при зміні даних. З цієї причини для редагування файлу SQL, SQL СУБД підходять краще.

  Популярі новини
  Загрузка...