Що в комп'ютері за що відповідає? Опис основних компонентів ПК

291 0 Новини високих технологій

Що в комп'ютері за що відповідає? Для чого потрібні всі його основні компоненти - ось головна тема сьогоднішньої статті. Комп'ютери глибоко проникли в усі сфери життя людини. У зв'язку з цим все більша кількість людей цікавиться тим, як працює ПК. Функціонування сучасних електронних пристроїв - занадто складна тема для повного її опису, однак, загальні відомості доступні неспеціалістам.

CPU

Центральний процесор нерідко називають мозком ПК. За що відповідає процесор в комп'ютері? Він виконує більшу частину математичних обчислень, а також здійснює контроль за всіма процесами і операціями. Процесор - найдорожча частина комп'ютера. Ціна самого найкращого і сучасного CPU може перевищити позначку в 50000 рублів. Правда, такі пристрої не потрібні кожному.


Що в комп'ютері за що відповідає? Опис основних компонентів ПК
Сьогодні на ринку процесорів для домашніх комп'ютерів представлені пристрої двох фірм - Intel і AMD. Вважається, що "интели" менш енергозатратні, а значить, вони не вимагають специфічного підбору системи охолодження. AMD же краще підходить для операцій, пов'язаних з обробкою комп'ютерної графіки. Складно сказати, процесори якої фірми краще, для цього необхідно проводити безліч тестів серед конкретних екземплярів. Основна характеристика ПРОЦЕСОРА - кількість ядер і частота (вимірюється в гігагерцах). Також професіонали рекомендують звертати увагу на об'єм кеш-пам'яті. Чим її більше, тим краще.

За що відповідає материнська плата в комп'ютері

Материнська плата - найбільший елемент будь-якого комп'ютера. Вона виступає в ролі сполучної ланки між всіма пристроями. Для підключення агрегатів на системній платі розташовано безліч роз'ємів і слотів.


Що в комп'ютері за що відповідає? Опис основних компонентів ПК
Виробників системних плат дуже багато. Складно виділити на загальному тлі когось окремо. Основні характеристики компонента - соккет (він впливає на тип процесорів, які можна встановити на ПК), кількість і тип роз'ємів для оперативної пам'яті, форм-фактор (або розмір).

За що відповідає оперативна пам'ять у комп'ютері?

ОЗП - це пристрій, в якому зберігаються дані, необхідні програмами для роботи. Вона енергозалежна. Тобто, після вимкнення ПК вся інформація з неї видаляється. Однак не варто хвилюватися з цього приводу. Користувальницькі дані заносяться в неї тільки тоді, коли необхідна їх обробка.
Що в комп'ютері за що відповідає? Опис основних компонентів ПК
Виглядають модулі ОЗП як плоскі прямокутні планки, на яких розпаяні мікросхеми. Головні характеристики оперативної пам'яті - обсяг, таймінгі, частота. Таймінг - це час, необхідний для отримання, запису та інших операцій з даними в ОЗП. Частота визначає кількість можливих звернень до пам'яті за секунду.

HDD і SSD

Відповідаючи на питання: "Що в комп'ютері за що відповідає?", не можна обійти увагою жорсткий диск. Він використовується для зберігання призначених для користувача файлів. На нього встановлюються програми, викачуються фільми, встановлюється ОС. Ця пам'ять енергонезалежна, значить, після вимкнення енергії вся інформація залишається на диску. Сьогодні такі пристрої розділяються на SSD і HDD. Використовувати назву "жорсткий диск" стосовно перших - невірно. Це твердотільний накопичувач, який записує дані за допомогою транзисторів. Такі пристрої працюють набагато швидше і тихіше класичних. Також вони більш енегоеффективни. Варто сказати, що на відміну від жорстких дисків SSD менш довговічні. Через певне число циклів перезапису транзистори перестають працювати у штатному режимі, а пристрій вимагає заміни.
Також до недоліків SSD варто віднести високу вартість. Зазвичай твердотільний накопичувач використовується в зв'язці зі стандартним HDD. На перший встановлюють систему і для збільшення швидкості завантаження додатків. На другому ж зберігають документи і файли. Головні характеристики накопичувачів - обсяг, швидкість читання і запису.

Відеоплата

Відеоадаптер - друге за ціною пристрій, і його ніяк не можна викреслити, описуючи, що в комп'ютері за що відповідає. Він виводить зображення на монітор або аналогічне підключений пристрій (наприклад, проектор). Він може бути вбудований в системну плату, але більшість користувачів не віддають переваг таких рішень, бо вони майже завжди програють в продуктивності дискретним картками.
Що в комп'ютері за що відповідає? Опис основних компонентів ПК
Основні характеристики відеокарти - частота GPU, частота GDDR пам'яті, розрядність шини, розмір. Варто сказати, що гнатися за параметрами необхідно тільки в тому випадку, якщо комп'ютер використовується для комп'ютерних ігор, 3D-моделювання. З програванням фільмів, серфінгом і більшістю інших повсякденних завдань впорається будь-який сучасний відеоадаптер.

Звукова карта

Розповідаючи, що в комп'ютері за що відповідає, не можна обійтися без інформації про звукової карти. Як зрозуміло з назви, звукова плата відповідає за обробку і виведення аудіоінформації на колонки або навушники. Цей компонент за замовчуванням вбудований в будь-яку материнську карту. Причому вбудовані рішення часто нічим не доповнюються. Дискретні пристрої незамінні тільки для тих, хто займається професійною звукозаписом і мастерингом. Також подібний компонент необхідний для людей, що бажають підключити комп'ютер до пристрою відтворення багатоканального звуку, але не мають достатньої кількості роз'ємів на материнській платі.