Новини високих технологій
» » Файрвол для «Андроїда»: типи додатків і їх можливості

Файрвол для «Андроїда»: типи додатків і їх можливості

2-11-2016, 14:19
1 452
Захист від стеження або збереження конфіденційності абсолютно для всіх комп'ютерних і мобільних пристроїв є нагальною проблемою. Для цього використовується персональний файрвол, що дозволяє захистити користувача від несанкціонованого доступу до його даних ззовні. Та операційні системи «Android» не виняток.

Навіщо потрібен файрвол для «Андроїда»?

Звичайно, розмір вхідного і вихідного трафіку на мобільних девайсах набагато менше, ніж у Windows-системах, однак навіть при такому положенні справ користувач не застрахований від проникнення на його пристрою величезної кількості реклами при доступі в Інтернет, не кажучи вже про віруси або шпигунські програми, що крадуть особисті дані.


Файрвол для «Андроїда»: типи додатків і їх можливості
Захистити себе можна найпростішим способом, встановивши файрвол для «Андроїд»-системи або будь-якої іншої ОС. Розглянемо варіанти використання брендмауера саме для девайсів, що працюють під управлінням «Андроїда».

Можливі варіанти встановлення

Як і в багатьох інших випадках, можливості самої системи виявляються занадто слабкими (в деяких версіях ОС їх просто немає). Тому встановлювати доведеться спеціалізоване програмне забезпечення. Завантажити програму можна в Play Market або знайти в тому ж Інтернеті. З іншого боку, встановити файрвол для «Андроїда» не завжди так просто, як може здатися на перший погляд. Тут є два варіанти: інсталяція на пристрої з root-прав; використання програм, що не вимагають розширених прав доступу. Розглянемо обидві ситуації.

Брендмауер Android Firewall для рутированних пристроїв

Вважається, що інсталяція захисного мережевого екрану на пристрої з root-правами виглядає простіше і надійніше. Принаймні для Android Firewall так і є. Воно спочатку розраховане на установку саме в такі системи, тобто без наявності root-прав працювати не буде.


Інсталяція проводиться досить просто. А ось можливості програми заслуговують окремої уваги. Програма може не тільки обмежувати трафік або завершувати деякі програми, які намагаються самовільно підключитися до Мережі або щось звідти завантажити. Воно вміє економити заряд батареї, проводити пошук програм, створювати до шести різних профілів, працювати з «білим» і «чорним» списками, обмежувати або дозволяти передачу даних у режимі роумінгу, встановлювати паролі для входу в програми, створювати правила використання або навіть скрипти, що виконуються в певні моменти, і багато іншого.

Файрвол для використання без root-прав

Проте не на всіх пристроях можна легко отримати root-права. Бувають ситуації, коли зробити це досить проблематично. Що ж використати в цьому випадку? На допомогу приходить файрвол для Android без root-установки. Програма так і називається – NoRoot Firewall.
Це додаток по своїм функціональним можливостям, звичайно, виглядає дещо слабше попередньої утиліти, однак теж вміє робити досить цікаві налаштування, включаючи навіть створення списку адрес, за яким може спрацьовувати заборона доступу. Крім того, в програмі є система повідомлень, коли якийсь процес або програма намагається отримати доступ до Інтернету.
Якщо говорити про загальні налаштуваннях, тут особливо параметри за замовчуванням міняти не потрібно. Після першого запуску натискаємо кнопку старту, а також ставимо галочку навпроти автоматичного спрацьовування при завантаженні, погоджуємося із запитом доступу до налаштувань VPN-підключень і все. Після активації підключення у списку можна буде побачити всі процеси і програми, які намагаються увійти в Мережу. Тепер тільки користувач вирішує, що заборонити або дозволити.
При цьому у списку програм можна побачити два типи позначок (квадратиків). Один відповідає за налаштування параметрів через Wi-Fi-підключення, а другий застосовується для зміни правил при підключенні за допомогою мережі мобільного оператора. На вкладці глобальних правил користувач може здійснити блокування доступу в Мережу навіть за певним IP-адресою. Нарешті, переглянути усі події можна через спеціальний журнал. До речі, блокування стане в пригоді власникам китайських гаджетів, які самовільно підключаються до серверів цієї держави і передають на них інформацію. В цілому ж тут розглядалися лише дві найпопулярніші програми, але в Інтернеті або в тому ж сервісі Play Market можна знайти, викачати і встановити будь-який інший файрвол для «Андроїда», тільки перед інсталяцією і використанням слід почитати опис і звернути увагу на необхідність наявності root-прав.
Цікаво по темі
Як в телефоні користуватися навігатором, в лісі і без інтернету
Як в телефоні користуватися навігатором, в лісі і без інтернету
Напевно, кожному користувачеві смартфона доводилося звертатися за допомогою до навігатора. Бувають випадки, коли ви перебуваєте в чужому місті і не
Як на «Андроїд» збільшити швидкість Інтернету: три простих методи
Як на «Андроїд» збільшити швидкість Інтернету: три простих методи
Хоча "Андроїд-системи", що встановлюються на смартфонах і планшетах, і вважаються досить стабільними і в деякому роді навіть «просунутими», на них
Перемикання мови на клавіатурі (Windows 10 всіх збірок): варіанти і методи налаштування
Перемикання мови на клавіатурі (Windows 10 всіх збірок): варіанти і методи налаштування
В принципі, сьогодні в будь-якій ОС Windows можна зустріти стандартний метод зміни мови на клавіатурі під час введення. Перемикання мови на
Як на «Андроїд» збільшити системну пам'ять? Брак системної пам'яті «Андроїд»: що робити?
Як на «Андроїд» збільшити системну пам'ять? Брак системної пам'яті «Андроїд»: що робити?
Багато власників смартфонів і планшетів дуже часто задаються питанням про те, як на «Андроїд» збільшити системну пам'ять. Проблема полягає в тому, що
Потрібна хороша читалка для "Андроїда"? Вибирайте з числа кращих
Потрібна хороша читалка для "Андроїда"? Вибирайте з числа кращих
Що б не говорили медики про шкоду читання з екрану смартфона, ніхто не перестане поглинати нові книги, використовуючи підручні девайси. Адже це дуже
Як заборонити оновлення до Windows 10: покрокова інструкція
Як заборонити оновлення до Windows 10: покрокова інструкція
Компанія Microsoft завжди проводила жорстку маркетингову політику, однак з виходом останньої версії маркетологи перейшли межу дозволеного. Тепер