Відеокарта GeForce 210. Характеристики, відгуки і позиціонування

302 0 Новини високих технологій

Відеоприскорювач ультрабюджетного класу з дуже скромними специфікаціями і вельми демократичною вартістю — це GeForce 210. Характеристики цього графічного акселератора вказують на те, що на його базі можна лише зібрати мультимедійну станцію, а чогось більшого від нього отримати не вийде . За рівнем швидкодії даний продукт поступається навіть нинішнім інтегрованим видеоподсистемам, і очікувати особливої спритності від нього у сучасних ігрових додатках, не доводиться. Єдина ніша, в якій він успішно використовується, — це мультимедійні ПК початкового рівня. Саме про нього піде надалі мова.


Відеокарта GeForce 210. Характеристики, відгуки і позиціонування

Для якого сегмента ринку графічних прискорювачів призначений цей продукт?

Як було зазначено раніше, дуже низький рівень швидкодії в GeForce 210. Характеристики продукту це зайвий раз підтверджують. Навіть при його анонсі найбільш вимогливі іграшки 2009 року на такому прискорювачі в нормальній якості не запускалися. Тому ніша цього адаптера — це ПК початкового рівня, які спеціалізуються на відтворенні відео та аудіозаписів. Також до цього переліку можна додати веб-серфінг, офісні програми і найбільш прості іграшки. На цьому список підтримуваного таким апаратним забезпеченням софта закінчується. Але якщо в 2009 році материнські плати без інтегрованого відеоакселератора продавалися і рішення, аналогічні GT 210 були вельми і вельми затребувані, то ось зараз складно знайти системну плату без інтегрованої графіки і особливої потреби в таких прискорювачах вже немає. Тому на сьогоднішній день єдиним розумним застосуванням таких адаптерів є модульний ремонт персональних комп'ютерів з несправними існуючими видеоподсистемами в найбільш короткі терміни і з мінімальними вкладеннями матеріальних засобів.


Технічні специфікації графічного продукту

Дуже скромним продуктом з позиції технічних специфікацій є відеокарта NVidia GeForce 210. Характеристики у неї скромні за нинішніми мірками, і вона повністю програє навіть найбільш простим інтегрованим в ЦПУ прискорювачів. Шейдерних модулів CUDA у складі цього напівпровідникового чіпа всього 16. Їх максимальна частота дорівнює 589 МГц, а для процесора в цілому це значення обмежена 14 ГГц. Сам же напівпровідниковий кристал має позначення GT218 і виготовлений по технології 40 нм.
Відеокарта GeForce 210. Характеристики, відгуки і позиціонування

Оперативна пам'ять. Її параметри. Контролер ОЗП

Л бач тільки на використання одного типу оперативної пам'яті націлений цей акселератор. У переліку його специфікацій фігурує лише підтримка DDR2. При цьому найменший обсяг ОЗП для цього прискорювача встановлено 512 Мб, а найбільший — в 1 Гб. Якийсь інший тип оперативної пам'яті в поєднанні з таким прискорювачем зустріти не можна з тієї причини, що від використання більш швидкісних мікросхем не буде якогось значущого приросту швидкодії. Так і на вартості кінцевого продукту це суттєво позначиться, а це відеоприскорювач бюджетного рівня, і використовувати його складі дорогі компоненти економічно недоцільно. Розрядність шини ПАМ'ЯТІ в цьому випадку дорівнює скромним 64 бітам, а його робоча частота обмежена 500 МГц.

Теплові специфікації

Тепловий пакет дорівнює 305 Вт для GeForce 210. Характеристики самого напівпровідникового кристала вказують на максимально допустиму температуру до 105 0 С. Ці два параметри вказують на те, що для нормальної роботи такої відеокарти цілком достатньо системи пасивного тепловідведення на основі невеликого алюмінієвого радіатора. Це дозволяє істотно знизити рівень шуму під час функціонування системного блоку ПК. Але деякі виробники на такі рекомендації не звертають уваги і комплектують свою продукцію системами активного охолодження. В результаті рівень шуму комп'ютера під час роботи зростає без зайвої потреби. Ще один важливий параметр, що належить до даної групи, — це потужність системи електропостачання персонального комп'ютера, тобто блоку живлення. Його мінімальне значення встановлено виробником на позначці 300 Вт.
Відеокарта GeForce 210. Характеристики, відгуки і позиціонування

Аналоги. Порівняння з ними

Як би там не було, а на одну нішу ринку графічних адаптерів разом з інтегрованими відеокартами націлена GeForce 210. Технічні характеристики у них досить схожі, рівень швидкодії практично такий же. Тільки ось продукт, що розглядається в статті, не витримує конкуренції з графічними акселераторами такого класу з тієї причини, що вже включені до складу напівпровідникового кристала центрального процесора і їх немає потреби додатково купувати. Тому єдина ситуація, коли використання GT 210 на поточний момент виправдано, — це модульний ремонт ПК у випадку поломки існуючого відеоадаптера і заміна його на новий. Причому особливих вимог до графічної підсистеми в цьому випадку немає, а бюджет ремонту ну дуже обмежений.

Ціна. Думка фахівців та власників

За 1500 рублів на поточний момент може бути придбана відеокарта GeForce 210. Характеристики цього рішення повністю відповідають такої вартості. Раніше такі продукти було цілком виправдано використовувати у складі мультимедійних обчислювальних систем. Але після того, як виробники центральних процесорів інтегрували в їх кремнієвий кристал графічні прискорювачі, ця частина ринку відеоприскорювачів, по суті, перестала існувати. Особливої потреби в таких відеокартах вже немає.
Відеокарта GeForce 210. Характеристики, відгуки і позиціонування

Підсумки

Просто хорошим продуктом для своєї ніші і для свого часу був GeForce 210. Характеристики цього адаптера дійсно дозволяли вирішувати всі покладені на нього завдання (відгуки це підтверджують). Але зараз ця ніша зайнята абсолютно іншими рішеннями, з якими конкурувати він вже просто не може. Ось і виходить, що відеокарта, розглянута в даному матеріалі, разом з усіма представниками даної ніші поступово йде в минуле. Її технічні специфікації зараз вже неактуальні.

Популярі новини
Загрузка...