Графічний прискорювач NVidia GeForce GT 640: характеристики, відгуки і можливості

431 0 Новини високих технологій

Графічний адаптер середнього класу 2012 року випуску з доступною вартістю і прийнятними технічними специфікаціями — це все про NVidia GeForce GT 640. Характеристики адаптера , звичайно, видатними назвати не можна, але його наявності в складі комп'ютера на момент початку продажів було цілком достатньо для запуску більшості іграшок на той момент. Саме про цю відеокарту і її можливості піде надалі мова.

Графічний прискорювач NVidia GeForce GT 640: характеристики, відгуки і можливості

Ніша графічного адаптера

Графічні прискорювачі каліфорнійської компанії NVidia для стаціонарних системних блоків умовно підрозділяються на дві великі групи:
 • Рішення преміум-рівня з максимальною швидкодією, високим енергоспоживанням і високою вартістю. Також технічні специфікації в цьому плані, дійсно, поза конкуренцією. Відеокарти даної групи мають у назві абревіатуру GTX.


 • Друга ж група графічних адаптерів у цього провідного виробника такої продукції позначається GT. У цьому випадку продуктивність відеопідсистеми значно нижче, технічні специфікації — скромніше, а ціна — доступна. Саме до цієї групи пристроїв і належить NVidia GeForce GT 640. Характеристики продукту це зайвий раз підтверджують.
 • Параметри адаптера

  Непогані (як для 2012 року) були параметри NVidia GeForce GT 640. Характеристики у цього комп'ютерного комплектуючого були такі:
 • Кодове позначення чіпа — GK107. Архітектура - «Кеплер».
 • Технологія виробництва — 28 нм. Кількість транзисторів — 13 мільярда штук.
 • Робоча частота ядра і ядер CUDA – 900 МГц.
 • Кількість блоків CUDA – 384.
 • Кількість TMU на кожен конвеєр — 32.
 • Кількість модулів ROP – 16.
 • На рівні системного софта підтримувалися технології DirectX і OpenGL. Їх версії були відповідно 11.0 і 4.3.
 • Кількість портів — 3. 2 цифрових DVI ( максимальний формат зображення - 2560 x 1600) і 1 аналоговий — VGA (2048 х 1536) .
 • Графічний прискорювач NVidia GeForce GT 640: характеристики, відгуки і можливості  Оперативна пам'ять графічного прискорювача

  У 2012 році відбувалася поступова заміна одного типу оперативної пам'яті іншим. Якщо конкретніше — GDDR3 витіснявся з ринку GDDR5. Як результат, дана модель графічного прискорювача могла комплектуватися як першим типом ОЗУ, так і іншим. Мінімальний об'єм оперативної пам'яті в даному випадку становить 1 Гб, а максимальний розмір ОЗУ для NVidia GeForce GT 640 — 2Gb. Характеристики контролера відеобуфера вказують на те, що він був орієнтований на мікросхеми пам'яті з робочими частотами 1800 МГц. Як результат, найбільш оптимально на таких прискорювачах було використовувати GDDR3. А от від використання GDDR5 отримати додатковий приріст швидкодії було практично неможливо. Розрядність шини пам'яті у цього графічного процесора була дорівнює 64 бітам.

  Тепловий режим акселератора

  У 49 Вт мала тепловий пакет відеокарта NVidia GeForce GT 640. Характеристики більшості аналогічних відеокарт вказують на те, що при такому значенні цього параметра система охолодження може бути пасивною. Але ось ця каліфорнійська компанія вирішила перестрахуватися і за замовчуванням такі прискорювачі комплектувала системами з активним тепловідводом (тобто з кулером). З одного боку, такий підхід дозволяв практично при будь-якій ситуації уникнути перегріву видеоакселлератора, а з іншого - додавав додаткові децибели до загального рівня шуму ПК. Максимально допустиме значення температури для даного прискорювача було 95 0 С. А ось мінімальна потужність системи електропостачання системного блоку обмежувалася 300 Вт.
  Графічний прискорювач NVidia GeForce GT 640: характеристики, відгуки і можливості

  Конкуренти

  Основними конкурентами героя даного огляду є інтегровані в ЦПУ відеоадаптери. Технічні параметри у них практично однакові, як і швидкодію. Навіть максимальна кількість у них ідентично NVidia GeForce GT 640 - 2 Гб. Характеристики самих графічних процесорів у них багато в чому теж збігаються. Основний плюс вбудованих прискорювачів — це те, що вони вже спочатку є в складі ПК і їх немає необхідності окремо купувати. А ось таку дискретну графіку потрібно додатково купувати за додаткову суму. Тому придбання її виправдано лише у випадку ремонту системного блоку через несправність існуючої відеокарти в найкоротші терміни і з мінімально можливими витратами.

  Вартість. Відгуки

  У новому стані такий комп'ютерний аксесуар вже неможливо придбати: сам він вже досить давно знятий з виробництва, а складські запаси — успішно продані. У підтриманому стані такий акселератор можна придбати на різних торговельних майданчиках в інтернеті за ціною від 3000 до 3500 рублів. Відгуки ж більшості власників такого комп'ютерного компонента вказують, в першу чергу, на те, що однаковий рівень продуктивності мають сучасні інтегровані графічні підсистеми і NVidia GeForce GT 640. ASUS (характеристики продукції під цим брендом завжди чимось особливим вирізнялися на тлі конкурентів) випустила GT 640 в особливому виконанні з поліпшеною системою охолодження. Це модель GT 640-2GD3. Як результат, такі адаптери можна розігнати і домогтися за рахунок цього певного виграшу в швидкодії по відношенню до сучасної інтегрованої графіки. В іншому ж, як було зазначено раніше, технічні параметри вбудованих відеокарт дублюють GT 640 і мають схожу продуктивність .
  Графічний прискорювач NVidia GeForce GT 640: характеристики, відгуки і можливості

  Підсумки

  На момент свого виходу гідним прискорювачем середнього класу був NVidia GeForce GT 640. Характеристики його дійсно були актуальними і дозволяли запускати більшість існуючих іграшок на той час. Зараз же цей акселератор поступово опустився в сегмент продуктів початкового рівня і тепер йому доводиться протистояти інтегрованим видеоподсистемам. У останніх є одна важлива перевага: вони включені до складу ПК спочатку і за них немає необхідності платити додатково.

  Популярі новини
  Загрузка...