Як налаштувати екран на Windows 10: покрокова інструкція, рівень яскравості, калібрування

274 0 Новини високих технологій

Візуалізація інформації на моніторі відноситься до основних критеріїв зручності роботи на комп'ютерному пристрої. Встановлені для моніторів (екранів) опції можуть впливати на комфорт користувача і позитивно, і негативно. У зв'язку з цим, навіть незважаючи на те, що операційна система спочатку пропонує власні настройки та параметри, що встановлюються по промовчанням в автоматичному режимі, все одно у більшості користувачів рано чи пізно виникають питання з приводу того, як налаштувати екран на Windows 10 причому так, щоб при роботі з комп'ютером не виникало відчуття дискомфорту, не втомлювалися очі, графічні оболонки відображалися коректно, не з'являлися сторонні перешкоди і т. д. Такі проблеми багатьом можуть здатися настільки буденними і дрібними, що користувачі просто не надають їм значення, але насправді установка для екранів стаціонарних моніторів і ноутбуків необхідних параметрів виглядає далеко не такий простий, як може здатися на перший погляд.


Як на Windows 10 налаштувати екран: основні параметри

Для початку давайте подивимося, які доступні опції для зміни користувачів, на комп'ютерах і ноутбуках яких встановлена одна з останніх модифікацій системи Windows 10. Відразу ж варто попередити читачів, що будуть розглядатися виключно системи, для яких всі виходять пакети апдейтів інсталюються в автоматичному режимі. Пов'язано це з тим, що деякі методи, що застосовувалися раніше для доступу до певних параметрах, після установки оновлень можуть виявитися недоступними, оскільки вони були перенесені в інші розділи. Отже, на що всім без винятку користувачам потрібно звернути увагу при налаштуванні екрану? Основні методи зачіпають налаштування наступних опцій:
 • яскравість;
 • контрастність;
 • колірна схема і насиченість кольорів;
 • розмір робочої області, шрифтів і панелей;
 • масштабування зображення;
 • частота оновлення;
 • параметри для використання додаткових моніторів і т. д.
 • В якості додаткових налаштувань можна виділити і деякі важливі дії відносно графічних адаптерів, оскільки саме вони безпосередньо задіяні в процесі виводу візуальної інформації на екран монітора або ноутбука. Про деяких налаштуваннях поговоримо трохи пізніше, а поки зупинимося на деяких стандартних методиках, які дозволяють налаштувати вищевказані опції для оптимального режиму роботи з комп'ютером.


  Налаштування екрану безпосередньо на моніторі

  Спершу подивимося, як налаштувати екран на комп'ютері з Windows 10 поки не вдаючись до системних ресурсів, а відштовхуючись від тих параметрів, які доступні для регулювання безпосередньо на стаціонарних моніторах. По всій видимості, кожен користувач знає, що в будь-якому (навіть безнадійно застарілий) моніторі є вбудоване меню з кількома важливими параметрами. Для виклику меню, як правило, використовується спеціальна кнопка на передній панелі або на бічній стінці, а для переміщення по опцій для налаштування кожного параметра застосовуються кнопки зі стрілками або значками плюса і мінуса.
  Як налаштувати екран на Windows 10: покрокова інструкція, рівень яскравості, калібрування
  Стандартні меню хороші тим, що дозволяють не тільки змінити яскравість, контрастність або насиченість кольору, але і довільно змінювати розмір вікна або позиціонувати зображення. Як налаштувати розмір екрана монітора (Windows 10 із зрозумілих причин поки в розрахунок не беремо)? Для цього можна використати відповідний пункт, але саме зміна розміру можна здійснювати декількома методами. Так, наприклад, можна збільшувати або зменшувати розмір пропорційно, а можна розтягувати або стискати вікно у вертикальному або горизонтальному напрямку.

  Настройка яскравості: стандартний метод

  Однак повернемося до того, як налаштувати екран на Windows 10 використовуючи для цього засоби самої операційної системи. Зверніть увагу, що раніше (ще до виходу апгрейдів Redstone) для зміни головних опцій можна було скористатися відповідними розділами меню параметрів, або в «Панелі управління». Зараз пункт настройки екрану в «Панелі управління» пропав, а встановити необхідні режими можна виключно через меню параметрів (причому навіть при використанні пункту налаштування в меню ПКМ на вільному просторі «Робочого столу»).
  Як налаштувати екран на Windows 10: покрокова інструкція, рівень яскравості, калібрування
  Для зміни яскравості використовується спеціальний повзунок. Попутно можна задіяти налаштування опцій нічного світла, коли освітлення приміщення, в якому знаходиться монітор або ноутбук, знижується, встановивши час переходу у відповідний режим.

  Параметри яскравості у налаштуваннях електроживлення

  Тепер подивимося, як на Windows 10 налаштувати екран ноутбука, використовуючи для цього опції, представлені в поточній схемі електроживлення. Викликати даний розділ можна або з «Панелі управління», або через ПКМ на значку батареї, після чого перейти до параметрів використовуваної в даний момент схеми.
  Як налаштувати екран на Windows 10: покрокова інструкція, рівень яскравості, калібрування
  Тут є два повзунка. Один налаштовує яскравість при роботі від мережі, другий призначений для установки опцій при використанні акумулятора. Якщо перейти до додаткових налаштувань, можна встановити власні значення і для основних параметрів екрану, і для його затемнення або вимкнути, наприклад, в режимі бездіяльності системи.

  Швидка настройка яскравості через розділ повідомлень

  Ще одна проста методика швидкого зміни параметрів яскравості полягає в тому, щоб використовувати меню, яке викликається при натисканні на значку повідомлень у вигляді квадратика, розташованого у правому нижньому куті системного трея.
  Як налаштувати екран на Windows 10: покрокова інструкція, рівень яскравості, калібрування
  Перший клік по відповідній плитці знижує яскравість до мінімального значення, а всі наступні збільшують її з кроком в ті ж 25%.

  Як налаштувати роздільну здатність екрану на Windows 10 засобами системи?

  З яскравістю начебто все зрозуміло. Тепер кілька слів про те, як на Windows 10 налаштувати масштаб екрану і його дозвіл. Знову ж таки, для цього потрібно скористатися вищевказаним розділом налаштувань, після чого вибрати бажаний масштаб для зміни всіх елементів графічного інтерфейсу. На жаль, тут особливо вибирати не доводиться, оскільки з встановлюваних значень доступно тільки 100 або 125%, однак говорячи про те, як налаштувати розмір екрану в Windows 10 варто відзначити, що при переході до додаткових опцій за посиланням нижче можна виставити масштабування до 500%.

  Як налаштувати екран на Windows 10: покрокова інструкція, рівень яскравості, калібрування
  Для установки дозволу використовується випадаючий список, розташований трохи нижче. За замовчуванням у ньому буде встановлено рекомендоване значення з числа всіх підтримуваних екраном ноутбука або стаціонарного монітора. За великим рахунком, змінювати ці опції не потрібно, правда, іноді такі установки можуть знадобитися при встановленні специфічного дозволу для деяких комп'ютерних ігор.

  Які параметри врахувати додатково?

  Серед додаткових параметрів особливу увагу слід приділити частоту оновлення екрану. Для чого це потрібно? Ви, напевно, не раз помічали, що коли відходиш від екрану на якусь відстань, на ньому з'являється моргання у вигляді швидко змінюються, горизонтальних смуг, хоча з близької відстані це і не помітно? За їх згладжування як раз і відповідає описуваний параметр. Вважається, що чим вище його значення, тим комфортніше працювати (очі втомлюються не так сильно). Оптимальний діапазон 60-100 Гц. Якщо ваш монітор підтримує більш високі значення, ніж встановлені системою, краще їх змінити. Але захоплюватися теж не варто, оскільки при виставленні порогових опцій монітор може просто згоріти.
  Як налаштувати екран на Windows 10: покрокова інструкція, рівень яскравості, калібрування
  Змінити дозвіл можна через властивості адаптера, викликавши список всіх підтримуваних режимів.
  Як налаштувати екран на Windows 10: покрокова інструкція, рівень яскравості, калібрування
  Змінити частоту оновлення, якщо це так необхідно, можна на вкладці монітора. При цьому в списку будуть показані тільки стандартні підтримувані схеми.

  Зміна орієнтації, шрифту та інших опцій

  Що стосується додаткових елементів, ту ж орієнтацію екрану теж можна змінити в розділі описаному налаштувань, а при необхідності (якщо тільки ваш екран є сенсорним) задіяти ще й деякі параметри планшетного режиму. Для зміни застосовуваних шрифтів, контрастності розмірів елементів управління і т. д. використовується розділ персоналізації, який можна викликати через звичайне меню ПКМ на Робочому столі. Тут кожен може поекспериментувати. Тут же можна застосувати і деякі налаштування для фону або відображення необхідних для роботи панелей, а також налаштувати системні і користувальницькі значки, які будуть відображатися в треї.

  Калібрування екрану

  Нарешті, зупинимося на тому, як на Windows 10 налаштувати екран в плані калібрування кольорів. Для цього в основному розділі з доступними опціями через властивості графічного адаптера необхідно перейти на вкладку керування кольором. Також перехід можна здійснити прямо з «Панелі управління».
  Як налаштувати екран на Windows 10: покрокова інструкція, рівень яскравості, калібрування
  Після натискання кнопки налаштування кольору, слід скористатися вкладкою з детальними характеристиками, а потім натиснути кнопку калібрування екрану, після чого запуститься спеціальний «Майстер», слідуючи вказівкам якого і можна буде виставити для себе оптимальні персоналізовані параметри.

  Опції, що настроюються при проектуванні екрану і при використанні декількох моніторів

  Тепер коротко зупинимося на тому, як на Windows 10 налаштувати розширення екрану для використання декількох моніторів або при залученні режимів проектування.
  Як налаштувати екран на Windows 10: покрокова інструкція, рівень яскравості, калібрування
  Спочатку в основному розділі, який був описаний вище, необхідно виконати пошук підключеного пристрою. Після його визначення та списку режимів потрібно вибрати той, який буде використаний для відображення вмісту основного дисплея (дублювання, розширення зображення на декілька екранів, їх положення відносно один одного і т. д.). Взагалі, при виявленні пристрої система самостійно виставляє для нього необхідні параметри, але іноді, наприклад, при підключенні до ноутбука телевізійної панелі той самий «Робочий стіл» може виглядати зовсім не так, як в оригіналі. Як у Windows 10 налаштувати другий екран? Змінити необхідні опції можна точно так само, як і для звичайного екрана монітора, проте слід врахувати, що для підключеного пристрою, так само як і для основного графічного адаптера або монітора PnP, повинні бути встановлені відповідні драйвери. А от у випадку віддаленого доступу до іншого комп'ютерного пристрою, якщо основний термінал або ноутбук, з якого здійснюється підключення, має більш слабку конфігурацію, іноді доцільно змінювати встановлюються за замовчуванням опції відображення вмісту.
  Як налаштувати екран на Windows 10: покрокова інструкція, рівень яскравості, калібрування
  Так, наприклад, дуже часто рекомендується знизити значення глибини кольору, оскільки система автоматично виставляє його на 32 біта. Змінити такі опції можна безпосередньо у вікні підключення.

  Додаткові засоби та утиліти

  Кошти самої Windows 10 доцільно використовувати не завжди, незважаючи навіть на велику кількість пропонованих налаштувань. Якщо мова йде про графічних адаптерах, опції яких безпосередньо впливають на графіку, яка відображається на екрані ноутбука або стаціонарного монітора, тут краще звернутися до спеціальних утиліт від виробників (наприклад, задіяти панелі керування графікою Intel чи програми на кшталт Catalyst для відеокарт AMD і т. д.). У таких керуючих додатках доступних для редагування опцій набагато більше, що і дозволяє виконати більш тонке налаштування під персональні потреби кожного користувача. Крім того, не виключається і застосування професійних калібрувальних утиліт, однак, оскільки мова йде виключно про засоби операційної системи, вони не розглядалися. Пересічному користувачеві на перший час вистачить і того, що є.

  Популярі новини
  Загрузка...