Розмиті шрифти Windows 10: як вирішити проблему?

643 0 Новини високих технологій

Багато користувачів, які перейшли на саму нову версію Windows, іноді стикаються з дуже неприємною проблемою. Вона полягає в тому, що замість нормального вигляду тексту на екрані монітора відображаються розмиті шрифти. У Windows 10 ця проблема була виявлена відносно недавно. Багато хто зазвичай відразу ж намагаються усунути таку проблему шляхом встановлення дозволу екрану монітора або ноутбука. Іноді такий підхід допомагає, іноді ні. Далі розглянемо кілька основних способів, які виправляють проблему якщо не завжди, то, принаймні, в 99 відсотках випадків з 100.


Чому розмитий шрифт в Windows 10 з'являється після масштабування?

Причин такого явища може бути досить багато. Основна дійсно полягає в те, що фізична дозвіл екрану монітора може не збігатися з тим, що виставлено в налаштуваннях системи.
Розмиті шрифти Windows 10: як вирішити проблему?
Зверніть увагу, що це не одне і те ж. До того ж, якщо встановлене дозвіл в системних настройках не кратно фактичного для монітора, при зміні масштабу може з'являтися спотворення. Нарешті, в системі можна встановити довільне співвідношення сторін, наприклад 16:9 а монітор його не підтримує. Підсумок зрозумілий. І ще один момент може бути пов'язаний з некоректною роботою драйверів графічного адаптера або несумісністю програмного забезпечення.

Зміна дозволу екрану

Отже, на екрані в Windows 10 – розмитий шрифт. Як виправити ситуацію? Якщо до цього моменту все було нормально, спробуйте виконати перезавантаження або повне вимкнення. Якщо спостерігався короткочасний збій, можливо, усунеться проблема сама собою. Якщо це не допоможе, через ПКМ на «Робочому столі» перейдіть до налаштувань екрану і додаткових опцій. Попередньо подивіться технічну документацію на монітор і з'ясуйте, які режими щодо дозволу він підтримує.


Розмиті шрифти Windows 10: як вирішити проблему?
Далі налаштуваннях Windows встановіть потрібне, навіть незважаючи на рекомендовані параметри. У разі використання дублювання екрану, наприклад, на ТБ-панелі, для одного з пристроїв вибране дозвіл може виявитися, так би мовити, «нерідною», тому доведеться приймати додаткові заходи та встановлювати для графічного адаптера додаткове програмне забезпечення.

Питання оновлення драйверів відеокарти

Розмиті шрифти Windows 10 можуть з'являтися і при некоректному функціонуванні, відсутності або старіння драйверів.
Розмиті шрифти Windows 10: як вирішити проблему?
У найпростішому варіанті оновлення можна здійснити через «Диспетчер пристроїв», де через меню ПКМ на відеокарті вибирається відповідний пункт. Правда, програмне забезпечення буде встановлено з власного каталогу Windows, і система може повідомити, що потрібні драйвери вже встановлені. Тому в якості альтернативного рішення скористайтеся утилітами автоматичного апдейта драйверів начебто Driver Booster. Ще більш потужним є онлайн-додаток DriverPack Solution Online 17. З його допомогою драйверів можна встановлювати вибірково, а заодно і отримати найсвіжішу версію потрібного ПЗ.
Як варіант, для дискретних відеокарт можна встановити додаткові керуючі утиліти (PhysX, Catalyst і т. д. і спробувати провести настройку параметрів масштабування з їх допомогою.

Як прибрати розмитий шрифт на Windows 10 засобами настройки масштабування?

Однак і в самій системі можна провести пару експериментів. Розмиті шрифти Windows 10 можна спробувати прибрати наступним чином.
Розмиті шрифти Windows 10: як вирішити проблему?
Варіант перший:
 • викличте консоль «Виконати»;
 • введіть dpiscaling;
 • натисніть на посилання установки настроюваного масштабування;
 • встановіть значення на 100%;
 • збережіть налаштування;
 • перезавантажте систему.
 • Розмиті шрифти Windows 10: як вирішити проблему?
  Варіант другий:
 • через ПКМ на Робочому столі викличте параметри екрана;
 • встановіть для масштабування тексту, програм та інших елементів на 100%;
 • зайдіть в «Панель управління» (control в меню «Виконати»);
 • в розділі «Екран» натисніть використовуйте установку настроюваного рівня масштабування;
 • встановіть потрібне значення;
 • збережіть налаштування.
 • Після виходу з системи і повторного входу проблема повинна зникнути.

  Виправлення відображення шрифтів в програмах

  Нерідко розмиті шрифти Windows 10 з'являються тільки з причини того, що встановлене програмне забезпечення не повною мірою сумісно з новою системою. Виправити таку ситуацію можна досить просто. Для цього через меню ПКМ на ярлику додатку перейдіть до властивостей і вкладці сумісності. Можна відразу запустити засіб виправлення неполадок, але зазвичай вистачає зняття галочки з пункту відключення масштабування при високому дозволі. При наступних стартах програми розмиття не буде, але іноді сам шрифт буде виглядати дуже дрібним.

  Усунення неполадок засобами Clear Type

  Нарешті, ще один засіб усунення проблеми. Через пошук в «Панелі завдань» знайдіть інструмент Clear Type (значок на панелі або меню ПКМ, якщо він прихований) і запустіть налаштування тексту.
  Розмиті шрифти Windows 10: як вирішити проблему?
  У вікні «Майстра» відмітьте відповідний пункт і дотримуйтесь інструкцій до закінчення налаштування. По ідеї, після завершення всіх дій розмитий шрифт більше не з'явиться.

  Популярі новини
  Загрузка...