Новини високих технологій
» » Як налаштувати яскравість монітора? Регулювання яскравості екрана монітора

Як налаштувати яскравість монітора? Регулювання яскравості екрана монітора

22-04-2018, 20:32
1 574
Налаштування параметрів монітора при роботі з комп'ютером є одними з найголовніших, оскільки візуалізація інформації здійснюється саме через такий пристрій. Серед опцій самих пристроїв яскравість екрану відіграє чи не першорядну роль, роблячи істотний вплив на зір людини. Про те, як встановити оптимальні параметри для стаціонарних моніторів і вбудованих екранів ноутбуків, далі і поговоримо. Заодно зупинимося на деяких додаткових опціях, які не можна залишити без уваги.

Настройка яскравості екрану: що потрібно врахувати при встановленні оптимальних параметрів

Перш ніж приступати до виставлення оптимальних параметрів, давайте подивимося, які ще фактори слід врахувати. Одним з головних умов є правильна настройка частоти оновлення екрану, тобто так званого спалахи з швидкою зміною кадрів. Щоб зрозуміти, що це таке, просто відійдіть від монітора на кілька метрів і подивіться на екран. Миготіння стане помітним відразу ж.


Навіть при правильній настроювання яскравості параметри частоти оновлення можуть впливати не комфортність роботи дуже сильно. Саме тому при розгляді того, як налаштувати яскравість монітора для очей, окремо зупинимося і на виборі оптимальних значень для частоти оновлення.

Налаштування стаціонарних моніторів

Отже, дозвіл екрана в нашому випадку в розрахунок не беремо. Встановлення таких параметрів – справа суто особиста, хоча і вони можуть опосередковано впливати на сприйняття зображення. Що ж стосується яскравості, для початку звернемо увагу на стаціонарні монітори.
Практично у всіх моделях на передній панелі або на бічних стінках можна знайти кнопку виклику власного меню монітора, після чого відрегулювати параметри яскравості можна буде спеціальними кнопками зі стрілками, що використовуються для переміщення по пунктів основного меню. На деяких моніторах кнопки збільшення та зменшення яскравості винесені в окрему локацію, що спрощує виставлення необхідних параметрів ще більше. Однак установка параметрів безпосередньо на моніторі має надто великий крок або, якщо хочете, ціну поділки, так що зробити тонку настройку не вийде. Примітка: для швидкого збільшення або зменшення яскравості на ноутбуках можна використовувати спеціально виділені для цієї клавіші чи комбінації клавіш на основі кнопки Fn.

Як налаштувати яскравість екрану монітора стандартними інструментами Windows?

З іншого боку, для здійснення подібних дій можна скористатися інструментами встановленої операційної системи. Для прикладу візьмемо Windows, оскільки саме ці модифікації є найбільш поширеним і найбільш часто використовуваними. Як налаштувати яскравість монітора? Простіше простого!

Спочатку необхідно викликати меню ПКМ на нерозподіленому вікнами програм просторі «Робочого столу» і перейти до пункту параметрів екрану. Тут можна встановити повзунок установки в потрібне положення. Якщо подивитися на параметри, доступні в Windows 10 окремо варто відзначити можливість встановлення нічного світла, який за замовчуванням встановлюється відключеним до 2100.
Увійшовши в опції самого режиму, можна перебудувати навіть колірну гаму, що володіє більш теплими тонами в порівнянні з голубуватим світлом, випромінюваним моніторами в звичайному режимі. Так само просто можна запланувати автоматичний перехід на нічний режим, вибравши бажаний час його включення і відключення з встановленням параметрів геолокації для більш точного визначення заходу і сходу сонця. Говорячи про те, як правильно налаштувати яскравість монітора, слід відзначити використання властивостей графічного адаптера з переходом на вкладку монітора, де виставляється частота оновлення екрану. Бажано встановлювати максимально можливе значення, що присутня в списку. Якщо його там немає, але ви точно впевнені, що монітор або екран підтримує потрібний параметр, слід включити відображення всіх режимів (зняти прапорець з пункту приховування непідтримуваних опцій).

Установка параметрів схеми електроживлення

Тепер кілька слів з приводу того, як налаштовувати яскравість монітора, використовуючи для цього опції електроживлення. Відразу варто зауважити, що така методика має свої плюси, що стосуються автоматичного переходу на використання автономної батареї в ноутбуках або блоку безперебійного живлення у випадку зі стаціонарними комп'ютерами при раптовому зникненні електроенергії. Увійти в розділ електроживлення можна через звичайну «Панель управління». При роботі з ноутбуками достатньо скористатися меню, що викликається через ПКМ на іконці батареї в системному треку. До речі сказати, що виклик пункту налаштування яскравості, що пункту електроживлення, відкриває один і той же розділ.

При вході в параметри поточної схеми електроживлення в основному вікні налаштувань будуть відображені повзунки установки опцій яскравості для звичайного режиму роботи від мережі і для режиму з використанням батареї (БПП). При необхідності можна задіяти додаткові опції і виставити параметри режиму зниженої яскравості або активувати режим адаптивної її регулювання.

Утиліти для налаштування відеокарт

Що стосується того, як налаштувати яскравість екрану з допомогою утиліт, які встановлюються для відеокарт в комплекті з драйверами, і тут все просто. Всі вони інтегрують власні команди в контекстні меню.
Якщо говорити про самих програмах налаштування параметрів, для вбудованих відеочіпів це може бути «Панель управління графікою і медіа Intel», для графічних адаптерів NVIDIA і AMD можна використовувати, скажімо, «Панель NVIDIA» або Catalyst відповідно. Перевага таких програм полягає в тому, що у них можна налаштовувати не тільки загальний рівень яскравості, а застосовувати ще й спеціалізовані настройки кольоровості, встановлюючи різні рівні яскравості для кожного з обраних кольорів стандартної гамми RGB.

Додаток Adobe Gamma

Нарешті, коротко зупинимося на тому, як налаштувати яскравість екрану з допомогою додаткових універсальних додатків. Одним з найпотужніших для тонкої настройки вважається пакет Adobe Gamma. Незважаючи на те, що цей програмний продукт в основному використовується для калібрування моніторів і рядовому користувачеві може здатися дещо складною в освоєнні, в ньому передбачено наявність спеціального Майстра», в якому і можна виконати встановлення всіх необхідних параметрів, включаючи і визначення білої точки для денного світла, що відповідає оптимальному значенню яскравості.
Цікаво по темі
Налаштування екрану в OC Windows 10
Налаштування екрану в OC Windows 10
Дана інструкція має покроковий опис способів настроювання екрану, а також зміни дозволу в операційній системі Windows 10.
Розмиті шрифти Windows 10: як вирішити проблему?
Розмиті шрифти Windows 10: як вирішити проблему?
У Windows 10 ця проблема була виявлена відносно недавно. Багато хто зазвичай відразу ж намагаються усунути таку проблему шляхом встановлення дозволу
Налаштування відеокарти Nvidia: інструкція
Налаштування відеокарти Nvidia: інструкція
Лідер по виробництву відеокарт Nvidia випускає цілий ряд додаткових програм для підтримки та налаштування свого обладнання. Саме софт допомагає
Як налаштувати монітор для правильної передачі кольору за допомогою?
Як налаштувати монітор для правильної передачі кольору за допомогою?
Практично всі користувачі комп'ютерних систем в процесі роботи хочуть бачити на екрані чітку насичену картинку. Колір – одна зі складових, яка в дуже