Новини високих технологій
» » Як прибрати чорні смуги з боків екрану: три способи вирішення проблеми

Як прибрати чорні смуги з боків екрану: три способи вирішення проблеми

28-09-2017, 17:11
1 574
Якщо зображення на екрані вашого ПК або ноутбука раптом або внаслідок будь-яких причин перестало повністю заповнювати монітор - з'явилися чорні смуги по його краях, то не варто переживати. З таким інцидентом ви зможете впоратися самостійно, слідуючи інструкціям нижче.

Причини проблеми

Чорні смуги на екрані монітора можуть з'явитися в силу ряду причин: неправильне дозвіл екрану; невірно задані параметри гри; некоректна настройка відеоплеєра; застарілий відеодрайвер; неправильно виставлені функції кодеків; вірусна атака.
У більшості ж випадків проблема вирішується легко - потрібно просто відкоригувати деякі настройки Windows.

Як прибрати чорні смуги з боків екрану на робочому столі

Перша і найпростіша причина - картинка, яку ви поставили фоном, не адаптована під дозвіл екрану. Пройдіть на комп'ютері такий маршрут: "Панель управління" - "Персоналізація і оформлення" - "Персоналізація" - "Фон робочого столу". Прокрутіть список і знайдіть "Виберіть положення" - з випадаючого меню треба натиснути на "Заповнення" - цей режим покликаний як раз-таки заповнити зображенням весь дисплей.

Якщо це не вирішило проблеми, то до вашої уваги ще один спосіб, подсказывающий, як прибрати чорні смуги з боків екрану: Правою клавішею мишки клацніть на будь-якому порожньому просторі робочого столу. Натисніть в меню з'явилися на "Графічні налаштування"(якщо за графіку відповідає чіп від Intel) або "Панель управління NVIDIA". В обох випадках зупиніться на розділі "Дисплей". У меню NVIDIA потрібна буде "Регулювання розміру і положення "Робочого столу", а для Intel - "Основні налаштування". Для NVIDIA виставите режим масштабування "На весь екран" (у вас напевно вибрано стандартне "Формат зображення"). У меню Intel повинна стояти галочка на "Зберегти масштабування" для самого високого дозволу, а для інших випадків (деякі спеціально знижують дозвіл, щоб слабкий ПК "тягнув" "важкі" ігри) - галочка на "Масштаб на повний екран". Збережіть налаштування. Якщо пункт "Масштабування" не активний, то змініть дозвіл на найменша, виберіть потрібний масштаб ("На весь екран"), а після цих маніпуляцій знову поверніться на звичне дозвіл.

На моніторі ПК можна вирішити проблему натисканням кнопки Auto, розташована під екраном. Як варіант - кнопка Menu, де можна вручну в "Розмір/положення" відрегулювати ширину зображення на дисплеї.

Як прибрати чорні смуги з боків екрану в грі

Якщо проблема з'являється тільки під час проходження відеоігри, теж можна для початку спробувати здійснити дії, згадані в попередньому розділі. Не зайвим буде зайти і графічні налаштування самої гри. У більшості випадків проблема виникає із-за того, що користувачі спеціально знижують дозвіл екрана, щоб гра не "вісла". У цьому випадку таке незручність доведеться терпіти, так як ви його створили самі.
Якщо ви не міняли нічого ні в налаштуваннях гри, ні в стандартному меню графіки, то варто перейти на офіційний сайт виробника вашої відеокарти і завантажити останні версії драйверів. Після їх установки обов'язково перезавантажте комп'ютер або ноутбук. Якщо чорні смуги по краях екрану і в цьому випадку не пропали, то, як варіант, залишається перевстановити систему.

Чорні смуги при перегляді відео

Щоб вирішити цю проблему, насамперед натисніть на іконку відеофільму правою клавішею миші та виберіть "Властивості". Далі відкрийте "Докладно" і перегляньте дозвіл файлу - якщо воно конфліктує з роздільною здатністю екрану, то проблема в ньому.
Як прибрати чорні смуги з боків екрану в цьому випадку: відкрийте параметри відеоплеєра, знайдіть "Кадрування", "Співвідношення сторін" - попереключайте режими, поки не знайдете оптимальний. Для широкоформатного екрану підходить 16:9 або 16:10. Крім того, всі сучасні відеоплеєри можуть розтягувати ролик по висоті або ширині, вписувати зображення гармонійно екран або ж показувати його у вихідному дозволі. Якщо зміна налаштувань ні до чого не привела, то також варто оновити драйвери. Можна знайти останню версію кодеків. Найпридатніші - K-lite і Shark.
Якщо вам не виявився корисним жоден з перерахованих способів, то питання "Як прибрати чорні смуги з боків екрану?" залишається вирішити тільки кардинальним шляхом - скинути BIOS до дефолтних (початкових) налаштувань. Якщо ви не впевнені у своїх силах і жодного разу не проводили подібні маніпуляції, то налаштування "серця" вашого ПК або ноутбука краще довірити фахівцеві.
Цікаво по темі
Перекинувся екран на ноутбуці. Як повернути назад: швидкі способи
Перекинувся екран на ноутбуці. Як повернути назад: швидкі способи
Трапляється так, що на ноутбуці перекинувся екран. Як повернути назад і складно це зробити? Такими питаннями найчастіше задаються користувачі
Помилка failed to initialize renderer (Skyrim): як виправити, поради
Помилка failed to initialize renderer (Skyrim): як виправити, поради
Skyrim - відома комп'ютерна гра, що об'єднала тисячі геймерів по всьому світу. Але що робити, якщо вискакують помилки, а пограти дуже хочеться?
Що робити, якщо на екрані телевізора з'явилися горизонтальні смуги?
Що робити, якщо на екрані телевізора з'явилися горизонтальні смуги?
Якщо на екрані з'явилися горизонтальні смуги, що робити? В цьому випадку потрібно терміновий професійний ремонт.
Як зробити поворот екрану? Гарячі клавіші Windows 7 прийдуть на допомогу
Як зробити поворот екрану? Гарячі клавіші Windows 7 прийдуть на допомогу
Після запуску ігор або "Центру спеціальних можливостей" зображення на робочому столі може перевернутися. А іноді користувачі самі ненароком