Новини високих технологій
» » Властивості папки в Windows: короткий огляд

Властивості папки в Windows: короткий огляд

28-12-2017, 18:25
2 174
Будь-який об'єкт в Windows володіє властивостями, за допомогою яких файлова система може його ідентифікувати. І властивості папки (каталогу/директорії) в цьому сенсі винятком не є. Правда, далеко не всі користувачі знають, як отримати до них доступ, переглянути або змінити установки, не кажучи вже про ситуації, коли в самому звичайному контекстному меню рядок виклику цих параметрів зникає. Про це та інше читайте у нижче наведеному матеріалі.

Властивості папки Windows: загальний опис

Почнемо з того, що не всі віддають собі звіт, що у Windows-системах розділів для перегляду і редагування параметрів директорій існує не один, а два.
Властивості папки в Windows 10 або будь-який інший ОС цього класу відносяться виключно до загальними параметрами зразок організації відображення виду, налаштування пошуку, упорядкування директорій і деяких додаткових опцій.


Другий розділ являє собою персоналізоване меню для кожного окремо взятого каталогу, в якому можна знайти не менш цікаві параметри і при необхідності навіть змінити права доступу до шуканого об'єкта.

Як відкрити властивості папки для твору загальних налаштувань?

Для початку розглянемо, як отримати доступ до загальних налаштувань і параметрів. Викликати властивості папки в Windows 7 або іншій системі можна або через «Провідник», упорядкування меню або сервісу, або через «Панель управління» (розділ параметрів папок), або через меню «Виконати» (команда Control Folders). У будь-якому з цих варіантів відкривається одне і те ж вікно налаштувань, в якому є три вкладки.
Вкладка загальних налаштувань містить основні параметри, що стосуються способів відкриття та області переходу. На вкладці виду можна змінити параметри відображення окремих елементів, зробити скидання опцій або встановити налаштування поточного каталогу для всіх інших.
Окремо варто відзначити пункт постійного показу меню «Провідника» в властивостях папки, щоб не викликати його кожен раз.

Перегляд інформації по окремо взятих директорій

Тепер кілька слів про розділ, який відповідає кожній окремо взятій директорії. Властивості папки викликаються через меню ПКМ. Тут параметрів дещо більше.

Загальні налаштування містять інформацію про директорії (дата створення, розмір, кількість вкладених файлів і додаткові атрибути начебто приховування об'єкта, установки параметрів тільки читання, індексування вмісту тощо). На вкладці доступу можна дозволити спільне використання поточного каталогу (наприклад, у у разі знаходження комп'ютера в локальній або віртуальної мережі). Вкладка налаштування містить інструменти оптимізації та персоналізації виду зразок установки зображення для каталогу в режимі показу у вигляді великих значків. Вкладка попередніх версій нас особливо не цікавить, а от особливої уваги заслуговує розділ безпеки.
Саме в ньому можна повністю змінити права доступу до об'єкта, встановивши пріоритети або скасувавши їх, а також змінити власника, що може застосовуватися в тих випадках, коли доступ до каталогу з якихось причин повністю заблокований.

Встановлення додаткових налаштувань

Додаткові налаштування властивостей папки можна переглянути на загальній вкладці. Однак тут встановлені параметри за замовчуванням, в принципі, можна не змінювати. Уваги заслуговує пункт стиснення для економії місця на жорсткому диску або в логічному розділі, а також рядок дозволу шифрування даних, щоб уникнути несанкціонованого доступу.

Що робити, якщо рядок властивостей пропала з контекстного меню?

Нарешті, давайте розглянемо ситуацію, коли доступ до властивостей каталогу з «Провідника» через меню ПКМ виявляється неможливим з причини того, що такий пункт просто відсутня. Відновити його можна зовсім просто, використовуючи групові політики.
Спочатку викликаєте редактор (команда gpedit.msc в консолі «Виконати»). У користувача конфігурації використовуєте розділи адміністративних шаблонів і компонентів системи, після чого в правій частині редактора вибираєте параметр виключення властивостей директорій в «Провіднику», входите в редагування параметрів і активуєте рядок «Відключено».
Аналогічні дії здійснюються і в системному реєстрі, але тільки тут вибирається параметр NoFolderOptions, який потрібно видалити (як показано на зображенні вище). За великим рахунком, що реєстр, що групові політики дублюють один одного, однак дії в реєстрі мають більш високий пріоритет. Іншими словами, якщо ви встановите якісь параметри саме в ньому, змінити аналогічні налаштування групових політиках не вийде. Але параметри, виставлені в політиках, в реєстрі змінити можна.

Замість підсумку

Це коротко і все, що стосується властивостей каталогів. Звичайно, основні параметри були розглянуті лише з загальної точки зору. Але ось зміна прав доступу до таких об'єктів заслуговує особливої уваги. Так, наприклад, знання використання таких опцій дуже часто може стати в нагоді для видалення каталогів вірусів, від яких звичайними методами позбавитися неможливо. Надання додаткових прав для можливості редагування системних папок нагоді ще й у разі неможливості редагування деяких параметрів Windows, які користувачеві без адміністраторських привілеїв будуть недоступні. Загалом, параметрів і налаштувань в обох розділах вистачає, так що їх можна встановити таким чином, щоб оптимізувати відображення будь-якого каталогу, що називається, під себе, не кажучи вже про дозвіл або заборону доступу, приховування будь-якого об'єкта, стиснення або установки шифрування вмісту.
Цікаво по темі
Як показати приховані папки в Windows 10: найпростіші методи
Як показати приховані папки в Windows 10: найпростіші методи
Як відомо, далеко не всі каталоги операційних систем Windows, зокрема десятій версії, доступні користувачеві для перегляду і редагування файлів в них
Немає доступу до цільової папки Windows 7: як виправити ситуацію
Немає доступу до цільової папки Windows 7: як виправити ситуацію
Напевно багато користувачів ОС Windows 7 стикалися з проблемою того, що іноді при виконанні якихось дій з файлами та папками система не тільки
Властивості файлу: базова інформація та управління об'єктами
Властивості файлу: базова інформація та управління об'єктами
Будь-який користувач комп'ютера, незалежно від встановленої операційної системи, постійно бачить властивості файлу в найпростішому вираженні. Це