Мікропроцесор Xeon E5 - 2620. Характеристики і специфікації

135 0 Новини високих технологій

Мікропроцесор Xeon E5-2620 для серверних обчислювальних систем вперше побачив світ на самому початку 2012 року. Він виготовлявся з найбільш передовому на той момент технологічному процесу з нормами допуску до 32 нм і забезпечував безкомпромісно високий рівень швидкодії за рахунок наявності 6-ти ядер і збільшеного обсягу кешу. Саме його параметри і специфікації будуть розглянуті в статті, також будуть приведені варіанти комплектації та можливі варіанти використання.

Мікропроцесор Xeon E5 - 2620. Характеристики і специфікації

Призначення чіпа. Комплектація

Досить давно (за мірками сучасної комп'ютерної індустрії) процесор Intel Xeon E5-2620 дебютував у сегменті серверів середнього рівня. Звичайно, ПК на його основі все ще мають достатній рівень швидкодії, але все ж їх власники змушені будуть в найближчому майбутньому виконати їх комплексну модернізацію з двох причин. Одна з них - це застарілий техпроцес і високий рівень енергоспоживання. Друга ж причина криється в тому, що нові програми вимагають 8 і більше фізичних ядер, а Xeon E5-2620 оснащений всього лише 6-ма блоками обробки коду. Тобто в софті, який оптимізовано під 8 обчислювальних модулів, його продуктивність буде істотно знижуватися.


Цей ЦПУ можна зустріти у двох варіантах поставки. Перший з них називається TRAIL. У цьому випадку покупець набував ЦПУ в транспортному пластиковому боксі, керівництво по експлуатації, етикетку і сертифікат відповідності. Другий можливий варіант поставки носив назву ВОХ. У цій ситуації зазначений раніше перелік доповнювався картонною коробкою, кулером і тюбиком термопасти.
Мікропроцесор Xeon E5 - 2620. Характеристики і специфікації

Параметри ЦПУ

Як було раніше зазначено, мікропроцесор Xeon E5-2620 оснащений 6-ю фізичними ядрами. Також підтримка фірмової технології HT дозволяє цьому чіпу обробляти програмний код в 12 потоків. Початкова номінальна частота ЦПУ дорівнює 20 ГГц. Але також цей чіп може підвищувати її значення до 25 ГГц в залежності від навантаження. Динамічне регулювання частоти забезпечується такою технологією, як TurboBust від «Інтел».


Об'єм кешу 1-го рівня дорівнює 64 кб, 2-го – 15 Мб і 3-го – 15 Мб. Мікропроцесор може функціонувати з ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті стандарту DDR3. Рекомендована частота моделей – 1333 МГц. Максимальний розмір ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті обмежений 384 Гб. Також потрібно відзначити ще й той момент, що чотирьохканальний контролер оперативної пам'яті і здатний забезпечити пропускну здатність на рівні 426 Гбіт/с. В характеристиках Xeon E5-2620 позначено те, що його тепловий пакет не перевищує 95 Вт. Сам же напівпровідниковий кристал, як раніше було вже зазначено, що виготовлявся за технологічними нормами 32 нм і мав поверхневої компонування.
Мікропроцесор Xeon E5 - 2620. Характеристики і специфікації

Висновок

На момент початку продажів Xeon E5-2620 забезпечував високий рівень продуктивності, але зараз це мікропроцесорний пристрій морально і фізично застаріло. Тому використовувати дану модель чіпа при складанні нового сервера недоцільно. Також старі високопродуктивні комп'ютери на базі цього чіпа потрібно оновлювати. Сучасний серверний софт висуває більш високі вимоги до апаратного забезпечення і тому такий процесор в деяких випадках вже не буде справлятися покладеними на нього завданнями.

Популярі новини
Загрузка...