Процесор Intel Xeon E5 - 2660: огляд, характеристики

306 0 Новини високих технологій

Процесорне рішення E5 - 2660 від компанії "Інтел" відмінно підходить для створення серверів початкового рівня і середнього класу. Цей чіп був випущений в 2012 році, і донині рішення на його основі продовжують бути актуальними. Саме цієї моделі ЦПУ і буде присвячений даний матеріал.

Процесор Intel Xeon E5 - 2660: огляд, характеристики

Ніша процесорного рішення

Сервери на базі процесорів компанії "Інтел" поділяються наступним чином:
 • Бюджетні рішення початкового рівня базуються лише на одному чіпі. Як правило, такий напівпровідниковий кристал включає 810 або навіть 12 обчислювальних ядер. Підтримка фірмової технології НТ дозволяє збільшити в 2 рази логічні потоки.
 • Сервери середнього рівня вже базуються на 2-процесорних пристроях з аналогічною кількістю ядер від 8 до 12 ядер.
 • Преміальні сервери, в свою чергу, можуть включати 4 і більше чіпів.
 • З технічних специфікацій Intel E5 - 2660 може функціонувати в одночіпової або двопроцесорною конфігурацією. Як результат, на його основі можна збирати лише сервери початкового або середнього рівня.


  Комплект поставки

  Наступний варіант поставки є типовим для Xeon E5 - 2660:
 • Процесорний пристрій в прозорій транспортувальної упаковці.
 • Наклейка з логотипом моделі ЦПУ.
 • Кулер.
 • Сертифікат відповідності.
 • Гарантійний талон.
 • Термопаста.
 • Картонна коробка.
 • Керівництво користувача.
 • Наведеного раніше переліку цілком достатньо для того, щоб після покупки цього кремнієвого рішення почати його використовувати за прямим призначенням. Інші компоненти серверної системи йдуть в комплекті або з системною платою, або з корпусом комп'ютера. Також можна зустріти вкрай рідко такий чіп у варіанті поставки TRAIL. У цьому випадку раніше наведеного списку виключалися термопаста і кулер.


  Перший варіант поставки представляв найбільший інтерес для малих і середніх збирачів серверних систем, а другий - для великих. За рахунок великого обсягу закуповуваного устаткування в останньому випадку системи охолодження закуповувалися за оптовими цінами. У підсумку варіант поставки ВОХ був дорожчий, ніж TRAIL і система охолодження придбана окремо.
  Процесор Intel Xeon E5 - 2660: огляд, характеристики

  Процесорний роз'єм, архітектура чіпа, частоти

  Процесор E5-2660 призначений для установки в сокет LGA2011. Кодова назва архітектури, яка лежить в основі цього кремнієвого продукту - SandyBridge-EP. До складу процесорного рішення входить 8 реальних 64-бітних ядер, які за допомогою технології HyperTrading на рівні перетворюються в 16 потоків. Цей чіп за рахунок технології TurboBust здатний змінювати свою тактову частоту в залежності від складності оброблюваного програмного забезпечення і температури напівпровідникової основи. Мінімальне номінальне значення частоти в цьому випадку дорівнює 22 ГГц. Максимальна штатна частота - 30 ГГц.

  Технологія, тепловий пакет і значення температури

  ЦПУ моделі E5-2660 виготовляється по технології з допусками 32 нм. Розміри напівпровідникової основи складають 525 мм Х 450 мм Тепловий пакет чіпа дорівнює 95Вт. Найбільше значення температури встановлено компанією-виробником на позначці в 73 0 С. Реально в номінальному режимі цей параметр не перевищує 55 0 С. Подається на процесор напруга може знаходитися в діапазоні від 06 до 135 Ст.
  Процесор Intel Xeon E5 - 2660: огляд, характеристики

  Кеш і оперативна пам'ять

  Процесор Intel Xeon E5-2660 має істотно збільшений розмір кеш-пам'яті на кожному з 3-х рівнів. За рахунок цього у нього збільшується продуктивність і швидкодія і саме цей фактор дозволяє даному процесорного пристрою відмінно справлятися з внутрішніми завданнями. Найбільш складно організований кеш на першому рівні. У цьому випадку він складається з 8-ми сегментів по 64 кб і це в сумі дорівнює 512 кб. Кожен такий сегмент фізично закріплений за певним обчислювальним ресурсом і безпосередньо може лише тільки з ним взаємодіяти. Також додатково необхідно відзначити те, що кожен такий сегмент поділений на 2 частини по 32 кб. Одна з них може зберігати лише дані, а друга - інструкції. Другий рівень кешу теж складається з 8-ми частин по 256 кб. Його загальний розмір: 2 Мб. Як і у випадку першого рівня, кожен такий кластер прив'язаний до певного ядра і може зберігати лише його дані та інструкції. Третій рівень швидкої пам'яті є загальними для всіх обчислювальних компонентів процесора і його загальний розмір дорівнює 20 Мб. Даний чіп може взаємодіяти з ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті стандарту DDR3. Допустимі тактові частоти мікросхем - 80010661333 і навіть 1600МГц. Контролер розробниками внесений до складу ЦПУ і він може функціонувати в 4-канальному режимі. Максимальна кількість адресуемого ОЗП дорівнює 384 Гб. Пропускна здатність підсистеми пам'яті задекларована виробником на рівні 512 Гб/с. Для успішного функціонування серверної системи цього значення більш ніж достатньо.
  Процесор Intel Xeon E5 - 2660: огляд, характеристики

  Ціна і думку користувачів

  Спочатку ціна для E5-2660 була встановлена виробником на позначці в 1329 доларів для варіанту поставки TRAIL і 1333 долара для ВОХ. З моменту початку продажів цього чіпа в 2012 році пройшло досить багато часу за мірками комп'ютерних технологій і неодноразово змінювалися покоління процесорних пристроїв та обчислювальні платформи. Як результат, даний чіп на поточний момент не є вже актуальним і при складанні нового сервера вже краще використовувати сокет LGA2011 - v3 і відповідні моделі ЦПУ. Цей процесор можна використовувати лише в тих випадках, коли необхідно відремонтувати сервер на базі обчислювальної платформи LGA2011. На сьогоднішній день його можна купити в інтернеті, і вартість на нього опустилася до 50-70 доларів. Всього лише один суттєвий недолік властивий даній модифікації ЦПУ - це висока ціна. А от плюсів у цьому випадку значно більше:
 • Висока продуктивність.
 • Відмінна енергоефективність.
 • Можливість масштабування сервера до 2-чіпової конфігурації.
 • Процесор Intel Xeon E5 - 2660: огляд, характеристики

  Підсумки

  Достатніми рівнями продуктивності і швидкодії має E5-2660. Але зараз його замінили більш свіжі чіпи нового покоління. Його ж купувати можна лише для ремонту застарілих серверів. В інших випадках покупка такого чіпа не виправдана.

  Популярі новини
  Загрузка...