Процесор Xeon E3-1220 від "Інтел". Огляд, характеристики

190 0 Новини високих технологій

Процесорне рішення для реалізації високопродуктивних робочих станцій і серверів бюджетного класу - це E3-1220 ревізії v5. Технічні специфікації даного чіпа актуальні на поточний момент, а сам він зроблений по самому передовому техпроцесу і має низьке значення споживаної потужності. Саме про це високопродуктивному мікропроцесорному рішенні і його можливості і піде далі мова.

Процесор Xeon E3-1220 від "Інтел". Огляд, характеристики

На використання в складі яких серверів націлений цей чіп?

Процесорна продукція для серверів компанії "Інтел" на сьогоднішній день розподіляється наступним чином:
 • Ультрабюджетные сервери і робочі станції з високою швидкодією базуються на одному багатоядерний миккроцессорном пристрої. Саме до цієї групи і належить розглянутий в рамках даного матеріалу чіп E3-1220 у виконанні v5.


 • Серверна продукція середнього класу базується на конфігураціях, які включають від 2 до 4 ЦПУ.
 • Ну а до рішень преміального рівня належать пристрої, що включають понад 4 чіпів.
 • Комплект поставки

  Основний варіант поставки, у якому можна зустріти Intel Xeon E3-1220 - це ВОХ. Вона включає наступне:
 • Фірмову коробку з картону.
 • Чіп.
 • Пластиковий бокс для безпечного транспортування мікропроцесорного рішення.
 • Сертифікат про повну відповідність даного продукту нормам і стандартам.
 • Фірмовий кулер.
 • Керівництво користувача в урізаному варіанті.
 • Термопасту.
 • Талон з гарантійними зобов'язаннями.
 • Резервний варіант поставки - TRAIL. Вартість в цьому випадку була нижче по тій причині, що в неї виробник не включав систему охолодження з вентилятора і термопасти.


  Процесор Xeon E3-1220 від "Інтел". Огляд, характеристики

  Сокет, архітектурні особливості, значення частоти

  Основний сокет для E3-1220 модифікації v5 - це LGA1151. Знову-таки, цей чіп може повноцінно функціонувати лише в системних платах з набором мікросхем С2ХХ, які призначені для складання робочих станцій або серверів. У звичайних же рішеннях такого класу серій 1ХХ і 2ХХ такі ЦПУ взагалі функціонувати не будуть. Кодова назва даної мікропроцесорної архітектури - Skylake. Компоновка даного мікропроцесорного рішення виконана так, що воно включає 4 фізичних кластера обробки даних. При цьому підтримка технології НТ в цьому чіпі відсутня. Тому кількість ядер дорівнює кількості потоків, тобто 4. А ось технологія TurboBust у зв'язці з таким ЦПУ успішно функціонує. Як результат, частота мікропроцесора змінюється динамічно. Її мінімальне значення - 30 ГГц, а найбільша - 35 ГГц.

  Процесор Xeon E3-1220 від "Інтел". Огляд, характеристики

  Техпроцес виготовлення кристала, споживана потужність і температури

  Ключовий "фішкою" при виробництві Intel E3-1220 саме ревізії v5 є технологія виробництва кремнієвого кристала. В даному випадку вона передова і відповідає нормам 14 нм. Саме за рахунок використання такого просунутого процесу цей чіп може похвалитися номінальним значенням теплового пакету 80 Вт. Також розміри кристала рівні 375 мм Х 375 мм. Найбільша температура цього процесорного пристрої встановлена виробником на позначці 67 про С. В реальності ж цей параметр не перевищує 60 про С.
  Напруга, яка подається на чіп, повинно знаходитися в межах від 055 До - 152 Ст. Останнє значення, як правило, визначається рівнем складності розв'язуваної задачі і поточною температурою напівпровідникової основи ЦПУ.

  Кеш, підсистема ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті

  Вбудованою підсистемою швидкої пам'яті з 3-х рівнів може похвалитися Xeon E3-1220 . Найбільший обсяг в цьому випадку має останній третій рівень, в якому можна розмістити 8 Гб даних та інструкцій. Ця частина кеша є загальним для всіх компонентів процесора і адресний простір у нього загальне. Тобто всі комірки пам'яті можуть зберігати як дані, так і інструкції. Другий рівень дозволяє розмістити 1 Мб даних та інструкцій. Він уже розділений на 4 частини по 256 Кб. Кожна з цих частин безпосередньо прив'язана до певного ядра і може зберігати лише його інструкції і дані. Ємність першого рівня становить 256 Кб. Вони розділені на 4 сегменти по 64 Кб. Кожен з них, як і кеш другого рівня, закріплений за певним обчислювальним блоком. У цьому випадку пам'ять ділиться на 2 рівні частини по 32 Кб. Одна з них зберігає лише дані, а друга - інструкції ЦПУ. Контролер оперативного запам'ятовуючого пристрою включений виробником до складу ЦПУ. Він є двоканальним і націлений на роботу в зв'язці з модулями DDR4. Частоти мікросхем в цьому разі повинні відповідати 1866 МГц або 2133 МГц. Можна також використовувати і більш швидкісні рішення, але працювати вони будуть все одно на максимально можливу частоті 2133 МГц. Максимальна кількість ОЗУ встановлено розробниками на позначці 64 Гб. Пропускна здатність підсистеми ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті відповідає 341 Гб/с.
  Процесор Xeon E3-1220 від "Інтел". Огляд, характеристики

  Вартість. Відгуки

  Як і будь-яке інше процесорне рішення компанії "Інтел", E3-1220 v5 має високу вартість. У варіанті комплектації BOX він оцінений виробником в 203 долара, а більш доступний TRAIL - 193 долара. Саме вельми і вельми завищена вартість і є основним недоліком розглянутого рішення. Причому ця модель на поточний момент є актуальною, і її ще можна знайти в продажу в новому стані.
  А от плюси у цього серверного чіпа такі:
 • Висока енергоефективність.
 • Бездоганне взаємодія.
 • Гнучка функціональність, яка дозволяє його використовувати як у складі серверних комп'ютерів бюджетного рівня, так і робочих станцій.


 • Процесор Xeon E3-1220 від "Інтел". Огляд, характеристики

  Підсумки

  На сьогоднішній день дійсно відмінним процесорним пристроєм є E3-1220 . Він відмінно підійде для реалізації сервера бюджетного класу. Ще одне можливе його застосування - це робочі станції з великим рівнем швидкодії. У всіх інших випадках використання цього чіпа невиправдано то з економічних причин, то за недостатнього рівня швидкодії.

  Популярі новини
  Загрузка...