Сокет 1366. Чипсети, материнські плати, процесори. Актуальність, відгуки власників

376 0 Новини високих технологій

Процесорний роз'єм сокет 1366 дебютував в листопаді 2007 року. Спочатку ця платформа забезпечувала безкомпромісно високий рівень продуктивності і дозволяла вирішувати всі актуальні на той момент програмні завдання. Саме її специфікації та можливості будуть розглянуті в цьому матеріалі.

Сокет 1366. Чипсети, материнські плати, процесори. Актуальність, відгуки власників

Коротко про даної обчислювальної платформі

Як було зазначено раніше, розглянута обчислювальна платформа сокет 1366 з'явилася на ринку комп'ютерних технологій близько десяти років назад. Такі системні блоки за замовчуванням ставилися до рішень преміального рівня.


На базі цієї обчислювальної платформи створювалися сервери початкового рівня, ігрові ПК, робочі і графічні станції. У кожному з цих випадків висувалися найбільш жорсткі вимоги до продуктивності, але при цьому вартість ЕОМ в зборі відходила на другий план. Також надійність обчислювальних систем була на дійсно високому рівні. Саме поєднання цих двох чинників і дозволяло створювати ПК преміального рівня за мірками 2007-2010 років. Ключовими нововведеннями розглянутого процесорного роз'єму були збільшену кількість обчислювальних блоків, що тепер могло досягати 6 ядер, і перероблений контролер оперативної пам'яті. Останній був інтегрований до складу ЦПУ, підтримував тип пам'яті DDR3 і здатний працювати в триканальному режимі. Все це в сумі забезпечувало 15-відсотковий приріст швидкодії. У 2011 році на зміну LGA1366 прийшов процесорний роз'єм LGA2011.
Сокет 1366. Чипсети, материнські плати, процесори. Актуальність, відгуки власників

Набір системної логіки. Материнські плати

Будь-яка материнська плата сокет 1366 базується на наборах системної логіки Х585520 і 5550. Перший з них націлений на створення саме високопродуктивних комп'ютерів і підтримує лише однопроцесорні конфігурації. Але при цьому, за запевненням виробника, сокет такої системної плати може бути встановлений серверний чіп лінійки Xeon 55ХХ.


Кількість слотів в таких рішеннях одно 6 штук. У кожному з них може бути встановлена планка на 4 Гб, а в сумі це дозволяє отримати 24 Гб ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті на материнській платі X58. Сокет 1366 в цьому випадку, як було раніше зазначено, дозволяє створювати звичайні комп'ютери з високим рівнем продуктивності. Материнські плати на наборах мікросхем 5520 і 5550 націлені на реалізацію серверних ПК. Вони підтримують багатопроцесорні конфігурації, і в їх сокет можна встановлювати тільки ПРОЦЕСОРИ Xeon серії 55ХХ. При цьому об'єм оперативної пам'яті може істотно збільшитися. Наприклад, при двопроцесорної компонуванні кількість ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті збільшиться з 24 Гб до 68 Гб. В основному системні плати для LGA1366 виготовляються у форм-факторі АТХ. Як правило, це ПК преміального рівня, та комплектація у них відповідна. Остання обставина і вимагає розміру АТХ у материнської плати. Але останнім часом деякі китайські виробники випускають вже рішення у форматі microATX. Як показує досвід, у цьому випадку виникають проблеми з охолодженням і такі плати відносно швидко виходять з ладу. Тому купувати їх не рекомендується.
Сокет 1366. Чипсети, материнські плати, процесори. Актуальність, відгуки власників

Список процесорних пристроїв

Лише дві моделі ЦПУ можна встановити в сокет 1366. Процесори лінійки i7-9XX здатні функціонувати в системних платах з набором мікросхем Х58. Знову-таки, найбільша кількість ОЗУ в цьому випадку може бути дорівнює 24 Гб, а сам чіп розрахований на роботу в однопроцессорном режимі. Кількість обчислювальних блоків може бути дорівнює 4 або 6 а логічних потоків на даній кремнієвій підкладці може бути 8 або 12.
Сокет 1366. Чипсети, материнські плати, процесори. Актуальність, відгуки власників
Другий лінійкою підтримуваних чіпів в рамках LGA1366 є Xeon 55XX. Це серверні мікропроцесори. Їх вже найбільш оптимально використовувати в зв'язці з чіпсетами 5520 або навіть 5550. У цьому випадку допускається створення мультипроцесорних конфігурацій, і за рахунок цього продуктивність обчислювальної системи збільшується в рази.
Сокет 1366. Чипсети, материнські плати, процесори. Актуальність, відгуки власників

Висновок: актуальність та відгуки

З одного боку, сокет 1366 досить давно дебютував у світі комп'ютерних технологій. За минулі десять років вже точно він встиг застаріти і втратити свою актуальність. Але ось ті особливості, які були в нього закладені розробниками в 2007 році, все ще роблять цю обчислювальну платформу актуальною. Вже одне наявність трьохканального контролера ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті дозволяє таким ПК на рівних змагатися з позиції продуктивності з нинішніми флагманами «Інтел» або ж «АМД». Також за кількістю ядер такі ЦПУ все ще актуальні. Тому такі ПК все ще справляються з покладеними на них програмними завданнями і модернізувати такі ЕОМ все ще недоцільно. А ось при складанні нових високопродуктивних комп'ютерів рекомендується вибирати нові сокети LGA2066 або TR4. Саме на це і вказують власники таких системних блоків у своїх відгуках в Інтернеті.

Популярі новини
Загрузка...