Серверний процесор Xeon E3 - 1270 ревізії V2. Характеристики, особливості використання, актуальність на поточний момент

235 0 Новини високих технологій

Процесорне рішення Xeon E3-1270 у виконанні V2 від компанії-розробника "Інтел" націлене на створення комп'ютерних серверів економ-класу. Кількість ЦПУ при його використанні не може бути більше одного. Саме про це чіпі, його параметри і характеристики, піде надалі мова.

Ніша процесора

Центральне процесорний пристрій моделі Xeon E3-1270 ревізії V2 як було зазначено раніше, здатне функціонувати лише в однопроцесорній конфігурації. Вже одне це обставина вказує на те, що найбільш оптимально його використовувати у складі серверів початкового класу. Саме на цю сферу він націлений. Також теоретично його можна застосувати в ігровому комп'ютері преміального рівня. Чотирьох вбудованих ядер для вирішення таких завдань цілком достатньо. У всіх інших випадках такий чіп нераціонально використовувати, або з причини високої вартості, або у зв'язку з неможливістю створення багатопроцесорних конфігурацій.


Серверний процесор Xeon E3 - 1270 ревізії V2. Характеристики, особливості використання, актуальність на поточний момент

Основні характеристики

Відмінними і все ще актуальними параметрами технічного плану може похвалитися Xeon E3-1270 V2. Це ЦПУ призначене для установки в роз'єм LGA1155. Належить чіп до сімейства IviBridge (3-е покоління мікропроцесорної архітектури Core), а проводився він по 22 нм техпроцесу. Частота цього ЦПУ може перебувати в діапазоні 35 (номінальний режим) - 39 ГГц (режим автоматичного розгону). Додатково зазначимо, що даний напівпровідниковий кристал включає чотири модулі обробки коду, які за рахунок технології від "Інтел" НТ перетворюються на вісім логічних ядер.


Кожен фізичний модуль за 1 такт своєї роботи може обробляти до 4 програмних інструкцій у найбільш інтенсивному режимі, а в сумі це дозволяє отримати вже 16 інструкцій за 1 цикл роботи. Але таку продуктивність можна отримати, при вирішенні добре распаралелленных завдань. Intel Xeon E3-1270 оснащений потужною системою кеш-пам'яті, яка включає 3 рівня. Перший з них може зберігати до 64 КБАЙТ даних і рівно стільки ж інструкцій.
Серверний процесор Xeon E3 - 1270 ревізії V2. Характеристики, особливості використання, актуальність на поточний момент
Сумарний обсяг другого - 2 Мб, а третього - 8 Мб. Ще один елемент обчислювальної системи, який входить до складу напівпровідникового кристала розглянутого чіпа - це контролер ОЗП. По специфікаціям він здатний працювати в 2-х канальному режимі і адресувати до 32Гб оперативної пам'яті. Тип останній повинен бути DDR3 а частоти мікросхем - 1333 або 1600МГц. Тепловий пакет даного чіпа заявлений на рівні 69 Вт.

Ціна, відгуки

Технічні характеристики процесорного пристрою серії Xeon E3 - 1270 у виконанні V2 продовжують бути актуальними донині, дозволяють вирішувати завдання будь-якого рівня складності. Єдине, в чому цей чіп програє сучасним аналогам - це енергоефективність. Це процесорний пристрій виготовляється за нормами 22-нм, а зараз аналоги виробляються по 14 нм. Як результат, тепловий пакет у нього незначно завищений. Саме так характеризують його власники у відгуках на сьогоднішній день. До мінусів такого рішення можна віднести досить високу вартість, яка на поточний момент становить 328 (комплектація Trail) - 339 (варіант поставки Вох) доларів. Для багатьох - це велика сума.
Серверний процесор Xeon E3 - 1270 ревізії V2. Характеристики, особливості використання, актуальність на поточний момент

Актуальність

У будь-якому випадку, топовим процесорним пристроєм в рамках високопродуктивної комп'ютерної платформи LGA1155 довгий час був Xeon E3-1270. Бездоганні технічні специфікації забезпечували високу швидкість роботи, навіть сьогодні вони дозволяють вирішувати будь-які завдання. Комп'ютери на базі цього чіпа все ще чудово справляються з програмним забезпеченням, реалізація якого на них покладено. Тому замислюватися про їх модернізації вже точно не доводиться. Принаймні, в найближчі 2-3 роки. Ну, а після цього, корінні зміни комп'ютерної обчислювальної платформи будуть точно неминучі, без її своєчасного оновлення росто не обійтися.

Популярі новини
Загрузка...