Як працює QR-код: програма, призначення, принцип роботи та застосування

449 0 Новини високих технологій

Багато користувачів при вигляді напису з проханням просканувати QR-код на телефон починають судорожно намагатися його відшукати, навіть не розібравшись, що це таке. Дана стаття розповість про те, що таке, для чого потрібен і як працює QR-код, де його використовують і чи можна створити його самостійно.

Що таке QR-код: опис, призначення

Як працює QR-код: програма, призначення, принцип роботи та застосування
QR розшифровується як Quick Response. Це картинка, в якій міститься яка-небудь інформація, найчастіше ненав'язлива реклама. Принцип роботи QR-код дуже простий. Просканувавши його зі свого пристрою, користувач автоматичний перейде на закладену в ньому посилання. Крім посилань код може містити в собі телефонний номер, адресу електронної пошти, координати або назви компаній. QR-код не завжди може бути помітний, однак, насправді, його можна зустріти практично скрізь: на упаковках з-під їжі, візитних картках, сайтах або оголошеннях.


Щоб зрозуміти, як працює QR-код, потрібно розуміти принцип його розробки. Це аналог всім звичного штрих-коду, який використовують світові гіганти індустрії. В Японії понад 95 % товарів виробляють з таким малюнком. Він може бути не в звичній нам квадратної форми. Варіанти більш високого рівня мають химерні форми. Сьогодні налічується понад 40 версій продукту. Серед користувачів мобільних систем код знайшов загальне визнання. Якщо в гаджеті встановлена програма-розпізнавач, абонент легко заносить текстову інформацію, переходить за посиланнями, відправляє повідомлення. Необхідно знати, як працює QR-код тим, хто пов'язаний з торгівлею. У ньому зберігається інформація про товари, акції, знижки. На упаковці в нього вкладають відомості про склад продукту і його виробника.


Як зчитати QR-код: алгоритм

Як працює QR-код: програма, призначення, принцип роботи та застосування
Особливість даного коду полягає в тому, що прочитати його можуть тільки мобільні пристрої за допомогою вбудованої в камеру утиліти. Якщо вона відсутня в девайсі, то на заміну їй приходить мобільний додаток, яке можна завантажити в магазині Play Market або AppStore. У приклад можна навести дві найбільш прості у використанні програми QR Droid Code Scanner для "Андроїда" або iMatrix для "Айфона". Спеціальну програму завантажують і встановлюють на телефон. Є різні варіанти безкоштовного софта. Вибирають додаток, яке підходить для певної версії пристрою. Після запуску програми камеру смартфона підносять до коду. З'являється посилання, в якій зашифровано зображення. Якщо в апараті вже встановлена програма, спрацює автосканування коду.

Як працює QR-сканер: правильне використання шифру

Як працює QR-код: програма, призначення, принцип роботи та застосування
Для того щоб зчитати QR-код, необхідно запустити камеру або скачаний раннє сканер QR-кодів на телефоні. Далі потрібно навести камеру на код таким чином, щоб він виявився у виділеній на екрані зоні. Після цього почекати кілька секунд, поки утиліта вважає код і покаже на екрані телефону інформацію, приховану в ньому. Крім того, мобільні додатки можуть зчитувати вже заздалегідь сфотографовані коди. Головне, щоб вони були чітко видні. Незалежно від обраної програми, принцип роботи не відрізняється. Не залежить цей момент і від гаджета, за допомогою якої відбувається зчитування.

Як створити QR-код самостійно

Якщо користувач хоче створити свій власний QR-код, він може скористатися одним з онлайн-шифрувальників, які в лічені секунди перетворять посилання або будь-який інший текст в зображення. Зазвичай на таких сайтах присутні спеціальні вікна, що користувачу необхідно ввести інформацію про код, наприклад, його розмір та тип інформації, яка в ньому міститься. Найменша картинка має розмір 21 х 21 в той час як більша – 370 х 370. Відповідне програмне забезпечення є в Інтернеті. Можна згенерувати код, вказавши посилання на джерело інформації. Програма автоматично створить картинку, яку потрібно зберегти для подальшого застосування. Кодуванні піддається текст, посилання на сайт візитка, SMS-повідомлення. Для тексту є обмеження у вигляді 2953 байт або букв кирилицею, якщо кодування роблять у Windows - до 1251 букв, в UTF-8 до 1450 букв.

Де використовувати QR-код

Як працює QR-код: програма, призначення, принцип роботи та застосування
Найпростіший варіант використання QR-коду – роздрукувати його на аркуші А4. Якщо у вас є сайт, який він хоче прорекламувати, то потрібно нанести в фоторедакторі код на лист, потім роздрукувати його і розвісити на вулиці. Код можна обробити, аби він не просто був на аркуші, а гармонійно вписувався в оточення. Для реклами кафе, наприклад, можна накласти код на чашку з кавою і додати красиву напис. Так збільшується ймовірність того, що на зображення звернуть увагу. У сучасному світі QR-код використовується досить часто. Існує навіть компанія, що займається створенням принтів з кодами на одязі.
Знаючи, як працює QR-код, можна використовувати його в соціальних мережах, блогах, на аватарах. Код допомагає захиститися від спам-ботів. Щоб прорекламувати компанію з допомогою нього публікують посилання на свій сайт, вказавши координати. У Новий рік відправляють привітання друзям у вигляді готових листівок з допомогою MMS, електронної пошти.

Програма на "Андроїд": як працює

Як працює QR-код: програма, призначення, принцип роботи та застосування
Важливо знати, як працює сканер QR-код, щоб правильно використовувати його на різних пристроях. Для багатьох користувачів перевагою є використання шифру на смартфоні. Перед установкою програми рекомендується ознайомитися з правилами, щоб зрозуміти, як працювати з QR-кодом на Android. Для софта розроблено велику кількість додатків. Quick Mark відрізняється можливістю розпізнавання і розрізнення штрих-кодів декількох форматів. Для повноцінної роботи потрібно покупка програми. Сканувати коди продуктів і їх ціни можна за допомогою Barcode Scanner. Принцип такий же: помістити зображення в фокус і отримаєте інформацію на екран. Софт безкоштовний, не має реклами, що робить його популярним. Правила використання програми для сканування QR-кодів на Android:
 • Відкрити "Плей Маркет".
 • Знайти QR-код.
 • Вибрати QR Code Reader.
 • Встановити.
 • Відкрити програму.
 • Направити камеру.
 • Підтвердити.
 • Як працює QR-код: програма, призначення, принцип роботи та застосування
  В деяких смартфонах функція вже вбудована. При використанні на екрані з'являється значок, на який потрібно натиснути один раз і отримати шифровані дані. Використовувати код може будь-який користувач, у якого на смартфоні є камера. З його допомогою переходять за посиланнями, читають про товар, його вартості та характеристики.

  Популярі новини
  Загрузка...