QR-код: як користуватися ним, і що це таке

311 0 Новини високих технологій

Ви, напевно, вже помічали на більшості товарів строкате чорно-білі квадрати. Багато хто з них навіть не звертають свою увагу. Насправді ця цифрова картинка називається QR-кодом і містить корисну інформацію. У цій статті докладно розказано, що таке QR-код, і як користуватися ним.

Що це таке?

QR-код був спочатку використаний в 1994 році в Японії, щоб запровадити облік товарів. Дане нововведення виявилося дуже вдалим проектом і за короткий термін з'явився за межами країни Але, що ж це таке QR-код, і як користуватися ним? За своєю структурою це цифрова картинка, що представляє собою блок зашифрованою текстової інформації. Була створена як двовимірна реалізація штрихкоду, але на відміну від нього, вміщує в собі набагато більше інформації.


QR-код: як користуватися ним, і що це таке

Як користуватися QR-кодом на Android

Для того щоб прочитати його, розроблено дуже багато програм під різні пристрої, в тому числі і "Андроїд". Майже всі ці програми безкоштовні і в вільному доступі для скачування. У технології використовується всім відомий тип шифрування, так що будь-який ресурс може вам допомогти. Сканувати інформацію з QR-коду здатне будь-який пристрій з камерою, все, що вам потрібно - це необхідне програмне забезпечення. Головними під час сканування виступають елементи - пошукові візерунки. Це чорні квадратики по всіх кутках і навколо них. Вони направляють і дають можливість сканера, цифрових шифровок не заплутатись серед усіх цих точок, а також з'ясувати його розташування у видимості зчитування. Усі, хто бажають, здатні створити свій особистий QR-код, зашифрувавши в нім необхідну інформацію. Ви можете внести туди ваші особисті дані в межах розміру цієї шифрування, так як сам код не безрозмірний і вміщує всього до 2953 байт даних.


Пошук генератора також не складе труднощів. Зазвичай це той ресурс, який надає послуги сканування. Щоб створити свій власний код, вам потрібно всього-то дати програмі інформацію, яку ви хочете зашифрувати. Зазвичай в нових пристроях на платформі Android вже є встановлені (вшиті) сканери та генератори. А якщо ж такого немає, ви можете легко завантажити його в "Плей Маркеті". З вибором додатка не повинно виникнути проблем, так як всі вони повністю виконують свої функції.
QR-код: як користуватися ним, і що це таке

Висновок

Сподіваємося, вам була корисна дана стаття, і ви тепер знаєте, як користуватися QR-кодом. Не радимо вам скачувати утиліти для зчитування і генерації на сторонніх ресурсах, ви можете піддати свій пристрій зараження шкідливими програмами.

Популярі новини
Загрузка...