Новини високих технологій
» » Як користуватися QR-кодом: призначення і необхідні програми

Як користуватися QR-кодом: призначення і необхідні програми

15-12-2017, 11:59
1 327
Ще пару-трійку років тому лише незначна кількість людей знало про те, що означають і для чого потрібні невеликі чорно-білі квадратики. Це якийсь дивний і незрозумілий штрих-код, розміщений на упаковках різних товарів. Зараз же спостерігається посилений ріст взаємодії QR-кодів і мобільних гаджетів.

Що таке QR-код і його призначення

QR-код (інша назва - «двовимірний штрих») - це вдосконалена версія «молодшого» брата - лінійного штрих-коду. У нього можна помістити набагато більше інформації, ніж у звичний одновимірний. Наприклад, лінійний можна зашифрувати до 30 символів, а в двовимірний - до кількох тисяч.
Як користуватися qr кодом? Насправді, нескладно - достатньо завантажити на смартфон підходяще додаток. Або мати в наявності спеціальний сканер. Зараз QR-коди - це своєрідний місток від мобільного телефону до ресурсів. Це популярне явище, призначене для економії часу: отримав інформацію відразу після сканування.


Зазвичай кодують такі відомості: контакти (візитки, адреси, телефони), гео-розташування, інтернет-адреси, електронну пошту, щомісячні квитанції про оплату.

Види штрихових кодів

Укрупнено виділяють два найбільш популярних формати - лінійний і двовимірний штрих-код. Лінійний розшифровується в одній площині, а двовимірний - у двох (горизонтальної та вертикальної). У свою чергу, серед двовимірних виділяють підтипи: MaxiCode. Datamatrix. Microsoft Tag. QR. Aztec. PDF417. Кожен з них розроблявся окремо, в різних країнах і в різний час. Технології формування двовимірних штрихових кодів поділяються на матричні (інформацію упаковують по вертикалі) і багаторівневі (лінійні коди ставляться один на одного).

Як зчитати QR-код?

Відповідь на питання про те, як користуватися QR-кодом, вже озвучувався вище кілька разів. Такі шифри зчитуються сканером. Але зовсім необов'язково для цього купувати спеціальний аналізатор штрих-кодів. Для особистого користування досить завантажити спеціальний додаток на смартфон. На вибір пропонується ряд схожих програм.

Наприклад, для iPhone це такі софти: QR Scanner, Red Laser, QR App, i-Nigma. Ці програми трохи відрізняються функціоналом, у кого-то він більш розширений (i-Nigma), у кого-то простіше (QR Scanner). Крім того, у iPhone штрих-код можна просканувати камерою. Як користуватися на Android QR-кодом? Для цієї операційної системи також існує цілий ряд програм, що розрізняються функціоналом.
Серед найбільш популярних, користувачі відзначають: QR Reader, NeoReader, QuickMark, QR Droid і багато інших. Кожна з них відмінно підійде. Потрібно лише вибрати найбільш підходящу для себе. QuickMark і NeoReader мають більш розширені можливості, а QR Reader - простіше. Поява в житті двовимірних штрих-кодів в деяких випадках значно спрощує життя сучасної людини.
Цікаво по темі
Баркод - це що таке?
Баркод - це що таке?
Баркод — це невелике зображення ліній (барів) і прогалин, яке прикріплюється до предметів роздрібного магазину, ідентифікаційним картками та поштової
Як дізнатися про країну-виробника за IMEI телефону iPhone, "Самсунг", "Нокіа"?
Як дізнатися про країну-виробника за IMEI телефону iPhone, "Самсунг", "Нокіа"?
Що приховує IMEI-номер, де його знайти. Що означає "май" старого і нового зразка. Таблиця з елементами IMEI, шифруючими країну збірки. Альтернативні
Що в комп'ютері за що відповідає? Опис основних компонентів ПК
Що в комп'ютері за що відповідає? Опис основних компонентів ПК
Що в комп'ютері за що відповідає? Для чого потрібні всі його основні компоненти - ось головна тема сьогоднішньої статті. Комп'ютери глибоко проникли
Як підключити сканер штрих-коду для комп'ютера. Види сканерів штрих-кодів. Програми для штрих-кодів
Як підключити сканер штрих-коду для комп'ютера. Види сканерів штрих-кодів. Програми для штрих-кодів
Як вибрати сканер штрих - коду для комп'ютера. Принцип дії і пристрій різних типів пристроїв. Як підключити і використовувати сканер в своїй