Як користуватися QR-кодом: призначення і необхідні програми

1090 0 Новини високих технологій

Ще пару-трійку років тому лише незначна кількість людей знало про те, що означають і для чого потрібні невеликі чорно-білі квадратики. Це якийсь дивний і незрозумілий штрих-код, розміщений на упаковках різних товарів. Зараз же спостерігається посилений ріст взаємодії QR-кодів і мобільних гаджетів.

Що таке QR-код і його призначення

QR-код (інша назва - «двовимірний штрих») - це вдосконалена версія «молодшого» брата - лінійного штрих-коду. У нього можна помістити набагато більше інформації, ніж у звичний одновимірний. Наприклад, лінійний можна зашифрувати до 30 символів, а в двовимірний - до кількох тисяч.
Як користуватися QR-кодом: призначення і необхідні програми
Як користуватися qr кодом? Насправді, нескладно - достатньо завантажити на смартфон підходяще додаток. Або мати в наявності спеціальний сканер. Зараз QR-коди - це своєрідний місток від мобільного телефону до ресурсів. Це популярне явище, призначене для економії часу: отримав інформацію відразу після сканування.


Зазвичай кодують такі відомості: контакти (візитки, адреси, телефони), гео-розташування, інтернет-адреси, електронну пошту, щомісячні квитанції про оплату.

Види штрихових кодів

Укрупнено виділяють два найбільш популярних формати - лінійний і двовимірний штрих-код. Лінійний розшифровується в одній площині, а двовимірний - у двох (горизонтальної та вертикальної). У свою чергу, серед двовимірних виділяють підтипи:
 • MaxiCode.
 • Datamatrix.
 • Microsoft Tag.
 • QR.
 • Aztec.
 • PDF417.
 • Кожен з них розроблявся окремо, в різних країнах і в різний час. Технології формування двовимірних штрихових кодів поділяються на матричні (інформацію упаковують по вертикалі) і багаторівневі (лінійні коди ставляться один на одного).

  Як зчитати QR-код?

  Відповідь на питання про те, як користуватися QR-кодом, вже озвучувався вище кілька разів. Такі шифри зчитуються сканером. Але зовсім необов'язково для цього купувати спеціальний аналізатор штрих-кодів. Для особистого користування досить завантажити спеціальний додаток на смартфон. На вибір пропонується ряд схожих програм.

  Наприклад, для iPhone це такі софти: QR Scanner, Red Laser, QR App, i-Nigma. Ці програми трохи відрізняються функціоналом, у кого-то він більш розширений (i-Nigma), у кого-то простіше (QR Scanner). Крім того, у iPhone штрих-код можна просканувати камерою. Як користуватися на Android QR-кодом? Для цієї операційної системи також існує цілий ряд програм, що розрізняються функціоналом.
  Як користуватися QR-кодом: призначення і необхідні програми
  Серед найбільш популярних, користувачі відзначають: QR Reader, NeoReader, QuickMark, QR Droid і багато інших. Кожна з них відмінно підійде. Потрібно лише вибрати найбільш підходящу для себе. QuickMark і NeoReader мають більш розширені можливості, а QR Reader - простіше. Поява в житті двовимірних штрих-кодів в деяких випадках значно спрощує життя сучасної людини.

  Популярі новини
  Загрузка...