Legacy USB Support - що це за параметр в BIOS і за що він відповідає?

257 0 Новини високих технологій

Багато користувачів, особливо не обізнані у налаштуваннях первинних систем введення/виводу, досить часто зустрічають серед величезної кількості всіляких параметрів пункт Legacy USB Support. Що це в Біосі, навіщо потрібна ця опція, особливо ніхто не розбирається, оскільки її значення за замовчуванням звичайно виставлено на Auto. Однак іноді змінювати цей параметр потрібно. Саме тому розглянути його слід особливо.

Legacy USB Support - що це таке?

Якщо говорити про функції виходячи з її назви, неважко здогадатися про її призначення. Досить просто перекласти цей термін з англійської мови. Трактування цієї опції передбачає підтримку пристроїв, які підключаються до комп'ютера або ноутбука за допомогою відповідних інтерфейсів і портів, як раз на рівні первинної системи, як це спочатку передбачено для всього іншого «заліза», підключеного до материнської плати.


Legacy USB Support - що це за параметр в BIOS і за що він відповідає?
Але якщо говорити про те, що це - Legacy USB Support, в даному конкретному випадку мова йде виключно про периферійних пристроях (миші, клавіатури тощо). Іноді цей параметр може ставитися і до знімних накопичувачів інформації. І хоча прямо це не заявлено, досить часто проблеми, пов'язані з тим, що деякі типи флешок при установці їх в якості першого завантажувального пристрою не визначаються, усуваються як раз активацією цієї опції. Втім, як показує практика, це одиничні випадки, і пов'язані вони переважно з девайсами маловідомих виробників або специфічного обладнання, яке підтримки в BIOS не має початку.

Як включити Legacy USB Support?

Тепер кілька слів про те, які дії можна виконати з такими параметрами. Для початку просто подивіться на його початкове значення, виставлене за замовчуванням. Зазвичай це опція автоматичного вибору підтримки (Auto).


Legacy USB Support - що це за параметр в BIOS і за що він відповідає?
Але що це? В Legacy USB Support, якщо розгорнути список всіх можливих варіантів встановлюваних значень, можна побачити і активацію (Enabled), і відключення (Disabled). Для чого це потрібно? Тільки для того, щоб користувач міг сам вибирати, чи потрібна йому така підтримка. Звичайно, у випадку з флешками, якщо вони не визначаються навіть у разі попередньої вставки в порт, після чого виробляється включення комп'ютера з подальшим входом в параметри BIOS, активація цього параметра є обов'язковою. Грубо кажучи, вам потрібно вставити флешку в порт USB, а тільки потім включити живлення, щоб почалося завантаження.

Наскільки доцільно активувати цей параметр?

Але, оскільки включення опції здебільшого пов'язано саме з периферією (найчастіше, як вже говорилося, з мишками і клавіатурами), у багатьох користувачів виникають законні сумніви з приводу її активації. Невже система сама не в змозі визначити такі компоненти? Само собою зрозуміло, що якщо мова йде саме про операційну систему, в якій за роботу таких пристроїв відповідають встановлені драйвери, питань бути не повинно. Але мало хто звертає увагу на той момент, що при відключеній підтримки такі девайси в момент включення комп'ютера або ноутбука (ще до завантаження основної операційної системи) стають недоступними.
Іншими словами, зовнішню USB-клавіатуру неможливо буде використовувати навіть для входу в налаштування BIOS. Саме тому повністю вимкнути цей параметр не рекомендується ні під яким приводом. За великим рахунком, автоматичне значення вибору включення або відключення підтримки краще не міняти взагалі! А от якщо ви працюєте з застарілими модифікаціями Windows начебто мережевої версії NT, ця опція повинна бути включена в обов'язковому порядку.
Legacy USB Support - що це за параметр в BIOS і за що він відповідає?
При її деактивації досить часто можна спостерігати втрату периферійними пристроями працездатності, про що буде сказано у властивостях обладнання в «Диспетчері пристроїв» (пристрій вимкнено, його треба включити і т. д.). Що найсумніше, активувати відключені пристрою в диспетчері в такій ситуації не вийде ніяк.

Підсумки

Що це - Legacy USB Support, по всій видимості, багато хто вже розібралися. Що ж стосується головного висновку, який можна зробити з усього вищесказаного, слід зазначити, що за умовчанням значення автоматичного залучення або вимкнути у разі необхідності підтримки заданої краще не міняти, а потім і в первинну систему увійти не зможете. Доведеться додатково підключати старі клавіатури і миші стандарту PS/2. А що робити, якщо на ноутбуці таких гнізд немає, основна клавіатура вийшла з ладу, а USB-порти при відключеній підтримки теж не працюють? Ось вам і відповідь!

Популярі новини
Загрузка...