Один довгий, два коротких сигнали Bios: що робити?

578 0 Новини високих технологій

Досить поширеною ситуацією можна назвати проблему, коли при включенні комп'ютера користувач чує з системного динаміка один довгий і два короткі сигнали BIOS. При цьому завантаження операційної системи не виробляється взагалі, а користувач бачить перед собою чорний екран (іноді можуть з'являтися і повідомлення із зазначенням на проблему, але, як правило, вони відсутні). Як інтерпретувати таку послідовність сигналів, і що робити для виправлення ситуації, читайте далі.

Один довгий, два коротких сигнали BIOS: про що це говорить?

Почнемо з теоретичних відомостей. При включенні стаціонарного комп'ютера або ноутбука проводиться перевірка всього «залізного» обладнання. За це відповідає саме первинна система BIOS (або її осучаснена версія UEFI). Для кожної такої системи передбачено використання строго певних послідовностей сигналів, які можуть свідчити або про те, що перевірка виконана успішно, або про знайдені неполадки в роботі або ініціалізації обладнання. Взагалі, щоб розібратися, у чому проблема, потрібно звернутися до технічної документації первинної системи або хоча б почитати, що означають різні секвенції і поєднання.


У загальному сенсі, якщо користувач чує один довгий і два короткі сигнали BIOS ASUS або будь-якого іншого розробника первинної системи, відразу ж можна зробити висновок про те, що з встановленим «залізом» щось не в порядку. На жаль, повідомлень щодо збійних компонентів система не видає.
Один довгий, два коротких сигнали Bios: що робити?
Єдина ситуація – повідомлення про відсутність підключеної клавіатури. Але це здебільшого стосується виключно стаціонарних терміналів, оскільки на лептопах таке повідомлення може з'являтися тільки в тому випадку, якщо вбудована клавіатура прийшла в непридатність. Підключіть будь-яку іншу зовнішню клавіатуру, наприклад, через USB і перевірте, як буде відбуватися завантаження системи.

Один довгий, два коротких сигнали BIOS: що робити в першу чергу?

Видача такий послідовності сигналів не завжди може бути пов'язана саме з фізичними поломками встановленого обладнання. Цілком можливо, що десь на материнській платі просто відійшли або засмітилися контакти. Всі компоненти можуть бути в повному порядку, але потрапляння пилу або забруднення нутрощів комп'ютера як раз і може призводити до того, що деякі елементи начинки просто не визначаються.

Один довгий, два коротких сигнали Bios: що робити?
В найпростішому випадку, якщо ви отримуєте від BIOS один довгий і два короткі сигнали, слід негайно вимкнути комп'ютер і повністю його знеструмити, відімкнувши від електромережі. Після цього необхідно витримати паузу для того, щоб зникли залишкові струми (десяти хвилин буде цілком достатньо), потім зняти бічну кришку корпусу стаціонарного ПК з боку доступу до материнської плати і провести елементарне видалення пилу. Для цього підійде звичайний пилосос з виставленої мінімальною потужністю всмоктування. При очищенні потрібно бути дуже обережним, щоб не пошкодити встановлені на материнській платі компоненти і її саму, а потім і вся комп'ютерна система перестане працювати. А заміна материнської плати – задоволення не з дешевих.

Проблеми з графічним чіпом

В основному, більшість ситуацій, коли користувач чує один довгий і два короткі сигнали BIOS, прийнято відносити до проблем з графічним адаптером, оскільки саме він відповідає за виведення зображення на екран, а в разі збоїв у його функціонуванні і з'являються проблеми неможливість старту операційної системи.
Один довгий, два коротких сигнали Bios: що робити?
У різних версіях BIOS (і від різних розробників) така послідовність сигналів може свідчити і про різних збоях. Наприклад, IBM BIOS видає такі сигнали тільки в разі оснащення комп'ютера відеокартами Mono/CGA. Але оскільки такі чіпи сьогодні практично не зустрічаються, такі ситуації – велика рідкість. У випадку з AST BIOS така послідовність видається тільки в тому випадку, якщо спостерігаються проблеми з кадрової розгорткою. Compaq BIOS один довгий і два коротких сигналу видає за умови, що ініціалізація графічного адаптера неможлива взагалі. Така ж ситуація спостерігається і з первинними системами Award і Quadtel. Вирішити проблему можна тільки фізичним способом. Для цього необхідно отримати відеокарту з відповідного слота на материнській платі і для початку перевірити її працездатність на іншому комп'ютері. Якщо вона працює, як належить, можливо, слід почистити сам слот. Також можна спробувати вставити її в інший роз'єм. Якщо ж карта не працює, її доведеться замінити.

Можливі неполадки в роботі оперативної пам'яті

Але не завжди проблеми пов'язані саме з графічними адаптерами. Приміром, AMI BIOS один довгий і два коротких сигналу генерує у разі виявлення неполадок з оперативною пам'яттю (для відеокарти використовується секвенція імпульсів в поєднанні 1-3).
Один довгий, два коротких сигнали Bios: що робити?
У цьому випадку планки пам'яті при вимкненому живленні слід вилучати по одній, включаючи після кожного вилучення комп'ютер і перевірити працездатність системи. Коли пошкоджена планка буде знайдена, а система завантажиться в штатному режимі, її доведеться просто замінити, встановивши замість неї аналогічне обладнання. При цьому слід врахувати, до якого саме поколінню належить RAM, а також звернути увагу на характеристики самої материнської плати в плані того, щоб вона підтримувала встановлюються планки і за стандартом, і за максимальним обсягом. В іншому випадку ви не зможете використовувати максимальний об'єм, оскільки визначається материнською платою може виявитися набагато менше.

Що робити, якщо проблема не усувається?

Але, припустимо, що такими найпростішими методами від несправностей позбутися не вдалося. Візьмемо ситуацію, коли подібну комбінацію видає ноутбук Samsung. Одного довгого і двох коротких сигналів BIOS достатньо для визначення неполадок з обладнанням, але ось розбирати пристрій самостійно не завжди доцільно.
Один довгий, два коротких сигнали Bios: що робити?
В деяких випадках можна поступити набагато простіше, оскільки проблема може полягати в некоректних налаштуваннях первинної системи. Для початку скористайтеся скидання параметрів відповідного розділу, збережіть зміни і перевірте, як буде відбуватися завантаження. Якщо такі дії результату не дадуть, дуже може бути, що допоможе оновлення BIOS. Правда, виконувати такі дії необхідно зі знанням справи, щоб не призвести і саму первинну систему введення/виводу в непридатність. Схоже рішення можна застосувати і до стаціонарних комп'ютерних терміналів. Але така ситуація в основному може бути пов'язана з заміною обладнання або з установкою нових компонентів, коли застаріла версія BIOS виявляється нездатною розпізнавати сучасні пристрої. В даному випадку оновлення прошивки є оптимальним варіантом вирішення проблеми.

Замість післямови

Залишається додати, що ситуацію, коли через системний динамік видається послідовність у вигляді одного довгого і двох коротких сигналів BIOS, виправити, в принципі, можна. Оскільки справжня причина такої поведінки системи явно не вказується, доведеться провести описані дії саме в тому порядку, в якому вони були приведені у вищевикладеному матеріалі. Скидання налаштувань і оновлення бажано відразу не використовувати, а залишити їх на крайній випадок, якщо методи фізичного втручання виявляться безсилі. Однак для початку проведіть очищення стаціонарного блоку від пилу. Це найперше засіб. З ноутбуками справа йде складніше, особливо, якщо пристрій знаходиться на гарантії. Якщо нічого з вище запропонованого не допоможе, доведеться звернутися в авторизований сервісний центр. І уникайте звернення до приватників, які не мають відповідного досвіду по ремонту комп'ютерної техніки. Потім проблем може з'явитися набагато більше.

Популярі новини
Загрузка...