Новини високих технологій
» » Як перемкнути відеокарту в Біосі: стандартні та альтернативні методи

Як перемкнути відеокарту в Біосі: стандартні та альтернативні методи

14-01-2018, 19:01
1 095
Сучасні комп'ютерні системи (стаціонарні ПК або ноутбуки) можуть мати графічні системи, що передбачають встановлення та використання декількох відеоадаптерів. Але в певний момент часу може працювати тільки один з них. І тут іноді доводиться вирішувати досить серйозну проблему, пов'язану з тим, як через БІОС переключити відеокарту, оскільки в стандартному «Диспетчері пристроїв» така процедура може виявитися недоступною. Особливих складнощів тут немає, але ось врахувати деякі важливі моменти все ж доведеться.


Для чого установлюється кілька відеокарт?

Перш ніж займатися вирішенням основного питання, слід дати трохи інформації з приводу того, для чого в комп'ютерну систему вбудовується кілька графічних прискорювачів і якими вони бувають. В подальшому це допоможе при визначенні необхідного для роботи пристрою.
У стандартному варіанті на борту можуть бути інтегровані і дискретні чіпи. Перший являє собою мікросхему, впаяний безпосередньо в материнську плату. Другий є знімним пристроєм, що підключається шляхом вставки в спеціальні слоти. Рідше можна зустріти конфігурації, в яких встановлюються спеціальні здвоєні моделі дискретних прискорювачів. А от якраз вони можуть працювати в парі, забезпечуючи таку високу продуктивність графічної системи на ігрових комп'ютерах, що у випадку з бюджетними ПК або ноутбуками, про це залишається тільки мріяти. Здавалося б, чого простіше викликати стандартний Диспетчер пристроїв», відключити один чіп і активувати інший. Так, дійсно, такі дії в Windows передбачені, проте первинні системи UEFI BIOS і мають більш високий пріоритет, тому вироблені дії належного ефекту не дають. Ось тут і доводиться шукати рішення з приводу того, як на ноутбуці або на комп'ютері переключити відеокарту в Біосі. Зробити це можна досить просто. І для початку варто звернути увагу на вхід у саму первинну систему введення/виведення.


Як в Біосі переключити відеокарту: початковий вхід в налаштування на стаціонарному ПК

Практично на всіх стаціонарних терміналах, не рахуючи кількох нестандартних модифікацій, вхід в первинну систему при включенні комп'ютера або його перезавантаження виконується стандартним методом – натисканням клавіші Del на підключеної клавіатурі стандарту PS/2.
Втім, при вирішенні питання того, як перемкнути відеокарту в Біосі, для визначення способу доступу до налаштувань можна просто подивитися на екран монітора. При включенні комп'ютера і початкової ініціалізації пристроїв знизу або по центру буде показана спеціальна рядок з підказкою, яку клавішу натиснути для входу в первинну систему.

Як перемкнути відеокарту через БІОС на ноутбуці: варіанти доступу до параметрів

З ноутбуками не все так просто. У розгляді питання з приводу того, як перемкнути відеокарту в Біосі, спочатку, знову ж таки, слід визначитися зі способом доступу до початкових функцій. І тут все буде залежати від моделі лептопа, оскільки кожен виробник встановлює власні клавіші або їх поєднання, а на деяких пристроях кнопки винесені навіть на головну клавіатурну панель.
Проте найпоширенішими рішеннями слід визнати використання функціональних клавіш (F2 F12 F8 тощо), а також комбінації з кнопкою Fn (рідше – Alt або Esc).

Вибір графічного адаптера

Нарешті, переходимо до розгляду питання про те, як перемкнути відеокарту в Біосі на ноутбуці або стаціонарному терміналі, безпосередньо. Перш за все слід визначитися, де шукати ці налаштування. Вони можуть розташовуватися в головному меню (вкладка Main) або в інший локації, в залежності від розробника і версії первинної системи. Тут повинна бути рядок переходу до потрібних параметрів зразок Init Display First, Primary Display, Primary Video або чогось схожого.
Що ж стосується визначення типу використовуваного пристрою, варіантів може бути досить багато (PCI, Onboard, PCI-E, AGP і т. д.). Зверніть увагу, що всі пристрої, що відносяться до категорії Onboard, як раз і є інтегрованими безпосередньо в материнську плату.
Після входу у відповідний розділ залишиться тільки вибрати потрібний прискорювач, зберегти зміни при виході (F10 + Y), а потім дочекатися повного перезавантаження системи, щоб встановлені опції набрали чинності (рестарт буде проведений автоматично).

Альтернативні дії

У принципі, питання про те, як перемкнути відеокарту в Біосі, можна вважати вичерпаним. Однак для повного розуміння суті ситуації, слід додати ще одне пояснення. Справа в тому, що виклик первинної системи для зміни використовуваного за замовчуванням графічного адаптера не завжди потрібен. При наявності встановлених на комп'ютері утиліт начебто Catalyst або спеціальної панелі управління NVIDIA аналогічні дії можна здійснити прямо в цих програмах, а при цьому перезавантаження системи не потрібно взагалі. Іншими словами, їх застосування спрощує завдання ще більше.

Короткі підсумки

Якщо підводити короткі підсумки, варто сказати, що втручання в параметри первинних систем введення/виводу слід проводити тільки в тому випадку, якщо з роботою пристроїв виникають проблеми або стандартні дії ефекту не дають. Тим не менше навіть при такій постановці питання виконувані дії особливо складними назвати не можна, і виконати їх зможе будь-який користувач. Тут головне – визначити, яке саме пристрій необхідно активувати в даний момент. Варіантів, власне, не так вже і багато, проте слід чітко розуміти, яке саме обладнання ви збираєтеся активувати в параметрах первинних систем.
Цікаво по темі
Як відключити вбудовану відеокарту на ноутбуці чи комп'ютері?
Як відключити вбудовану відеокарту на ноутбуці чи комп'ютері?
У деяких випадках виникає потреба вирішити питання про те, як відключити вбудовану відеокарту на комп'ютері або ноутбуці. Про причини виникнення цієї
Де і як включити відеокарту в Біосі?
Де і як включити відеокарту в Біосі?
Як правило, питання про те, як включити відеокарту в Біосі, найчастіше задають власники ноутбуків, на яких передбачена установка двох незалежних
Як подивитися відеокарту на Windows 10 і нижче: основні методи
Як подивитися відеокарту на Windows 10 і нижче: основні методи
Зрозуміло, що багато користувачі досить часто стикаються з проблемою того, як подивитися відеокарту на Windows 10 яка встановлена на стаціонарному
В Біосі не працює клавіатура: причини несправностей і їх усунення
В Біосі не працює клавіатура: причини несправностей і їх усунення
Проблему того, що в Біосі не працює клавіатура, користувачі зазвичай помічають при перевстановлення операційної системи, коли потрібно виставити
Як включити в Біосі дисковод будь-якого типу?
Як включити в Біосі дисковод будь-якого типу?
Дуже багато користувачів стикаються з проблемою покупки нових дисководів, будь то зовнішні жорсткі диски, або приводи для оптичних носіїв. Здавалося