Новини високих технологій
» » В Біосі не працює клавіатура: причини несправностей і їх усунення

В Біосі не працює клавіатура: причини несправностей і їх усунення

19-03-2017, 20:35
785
Проблему того, що в Біосі не працює клавіатура, користувачі зазвичай помічають при перевстановлення операційної системи, коли потрібно виставити пріоритет завантаження, або в разі зміни додаткових налаштувань первинної системи вводу/виводу. У чому причина такого явища і як з цим боротися, зараз і буде розглянуто. Відразу хочеться відзначити, що не все так погано. Є кілька основних методів, що дозволяють вирішити проблему протягом кількох хвилин. Розглянемо їх.

В Біосі не працює клавіатура: причини

Більшість користувачів звертають увагу на те, що в нормально функціонуючої операційній системі такі ситуації хоч і спостерігаються, але досить нечасто. Здебільшого це стосується як раз BIOS.


Серед основних причин появи такої ситуації більшість фахівців виділяють наступні: фізичні пошкодження штекерів і проводів; неправильне підключення; старий комп'ютер без підтримки підключається пристрою; некоректна настройка параметрів BIOS. Проблеми, пов'язані з фізичними дефектами або ушкодженнями, зараз розглядатися не будуть. В крайньому випадку, якщо в Біосі не працює клавіатура, перевірити працездатність пристрою зовнішнього типу стандарту PS/2 або USB можна зовсім просто, підключивши його до іншого комп'ютерного терміналу. Якщо на ньому все буде в порядку, причину треба шукати у своєму системному блоці (точніше, в гніздах і портах, до яких проводиться підключення).

Що робити в першу чергу?

Що стосується усунення несправності, в першу чергу слід перевірити правильність підключення.
В Біосі не працює клавіатура: причини несправностей і їх усунення
У випадку з USB-клавіатурами зробити з'єднання через відповідний порт неправильно досить складно (хоча інколи мова може йти про те, що клавіатура відноситься до стандарту USB 3.0 а підключається до порту USB 2.0).


Але найчастіше поява такої ситуації більше характерно для клавіатур старого зразка стандарту PS/2. Робити підключення потрібно з урахуванням того, що кольори штекера клавіатури і відповідного гнізда повинні збігатися (вони мають фіолетовий колір). Втім, і в цьому випадку помилитися досить складно.

Як зайти в БІОС (не працює клавіатура)?

При спробі налаштування параметрів первинної системи, що дуже часто може бути причиною збоїв, попутно виникає питання доступу до них, адже для виклику Біоса або переміщення по розділах налаштування без клавіатури в більшості випадків не обійтися ніяк.
Але рішення є. Наприклад, маємо ситуацію, коли в Біосі не працює клавіатура на ноутбуці. Вхід в систему налаштувань можна здійснити кількома методами. Деякі моделі лептопів спочатку обладнані спеціальними кнопками на панелі, за допомогою яких і викликається розділ настройки Біоса. Зокрема, це стосується продукції Lenovo, Sony VAIO (кнопка ASSIST) і т. д. Другим варіантом доступу в тому випадку, коли в Біосі не працює клавіатура, стане підключення зовнішнього її аналога через USB-порт. Але тут потрібно пам'ятати, що зовнішню клавіатуру бажано підключати без харчування, а тільки потім включати пристрій на завантаження.

Скидання налаштувань

Попередні рішення в певному сенсі можна назвати універсальними, тим не менше, і вони можуть не дати бажаного результату. Це можна спостерігати, коли в Біосі не працює клавіатура USB. Така проблема пов'язана лише з тим, що в самій системі стався збій.
У цьому випадку слід провести повне скидання встановлених параметрів. Будь-який, навіть старий комп'ютер стаціонарного типу дозволяє дістатися до материнської плати, на якій встановлена батарея CMOS. Її потрібно просто витягти із гнізда на кілька хвилин, вставити назад і спробувати увійти в налаштування, включивши термінал на завантаження.

Установка коректних параметрів

Але і тут є свої підводні камені. У випадку з клавіатурами USB проблема може полягати в деактивованою підтримки таких пристроїв в самій первинної системі.
В цьому випадку доведеться підключити клавіатуру PS/2 або, якщо є така можливість, увійти в БІОС на ноутбуці через натиснення спеціальної кнопки, після чого знайти параметри начебто Legacy USB Support або USB Keyboard Support і подивитися на встановлене значення. Якщо причина дійсно в цьому, воно буде встановлено на Disabled. Його потрібно змінити на Enabled і зберегти зміни при виході (F10 Y). Далі буде перезавантаження. Можливо, саме таким способом вдасться усунути проблему.

Що може бути ще?

Як свідчать відгуки, іноді відмова роботи клавіатури може бути пов'язаний з ушкодженнями планок оперативної пам'яті, порушеннями в роботі блоку живлення, закороченні будь-яких контактів безпосередньо на материнській платі, несправністю портів і т. д Тут без повної діагностики всієї системи не обійтися.
Нарешті, може зустрічатися ще і проблема з самою системою БІОС, яка полягає в порушенні її роботи або старіння. В цьому випадку доведеться зробити повну перепрошивку, але процес цей небезпечний, а без спеціальних знань рядовий користувач може завдати комп'ютера непоправної шкоди, внаслідок чого ПК перестане працювати взагалі.

Замість підсумку

Виходячи з усього вищевикладеного, можна зробити висновок, що, незалежно від ситуації, що склалася, не рахуючи фізичних пошкоджень або дефектів, проблема непрацездатності клавіатури і доступу до первинної системі вирішується досить просто.
Але причин такого явища може бути дуже багато. І не завжди вони пов'язані виключно з дефектами фізичного характеру. У більшості випадків для тих же USB-пристроїв досить просто включити підтримку або зробити загальний скид. Це допомагає в 99 випадках з 100. Нарешті, якщо говорити про проблему глобального характеру, коли клавіатура не працює взагалі, визначити її можна відразу ж на вітальному екрані при включенні комп'ютерного терміналу (буде повідомлено, що клавіатура відсутня). В цьому випадку доведеться або перевірити правильність підключення, або використовувати запропоновані вище методи аж до заміни вийшов з ладу приладу новим.
Цікаво по темі
Як відкрити панель завдань? Де знаходиться панель задач і як її відкрити з допомогою клавіатури
Як відкрити панель завдань? Де знаходиться панель задач і як її відкрити з допомогою клавіатури
Будь-який користувач операційних систем сімейства Windows постійно стикається з таким поняттям, як ...
Курсор миші не рухається, але миша працює: причини та способи усунення проблеми
Курсор миші не рухається, але миша працює: причини та способи усунення проблеми
Незалежно від того, якого типу використовується маніпулятор, іноді можуть виникати проблеми, пов'язані з тим, що курсор миші не рухається, а мишка
Що робити, якщо комп'ютер не вимикається після завершення роботи
Що робити, якщо комп'ютер не вимикається після завершення роботи
Ситуація, пов'язана з тим, що комп'ютер не вимикається після завершення роботи програмним або фізичним способом, є досить поширеною. Причин такого
Як включити в Біосі дисковод будь-якого типу?
Як включити в Біосі дисковод будь-якого типу?
Дуже багато користувачів стикаються з проблемою покупки нових дисководів, будь то зовнішні жорсткі диски, або приводи для оптичних носіїв. Здавалося
Як на «Андроїд» збільшити швидкість Інтернету: три простих методи
Як на «Андроїд» збільшити швидкість Інтернету: три простих методи
Хоча "Андроїд-системи", що встановлюються на смартфонах і планшетах, і вважаються досить стабільними і в деякому роді навіть «просунутими», на них