Новини високих технологій
» » Яке масло для "Форда Фокуса 2" підходить найкраще?

Яке масло для "Форда Фокуса 2" підходить найкраще?

27-12-2017, 20:16
502
«Форд Фокус» другого покоління – один з найпоширеніших бюджетних авто в Росії. Незважаючи на те, що друге покоління вже давно не проводиться, ці моделі дотепер часто зустрічаються на вулицях міст. Машина зарекомендувала себе з хорошої сторони. Це надійний і економічний автомобіль на кожен день. Але щоб експлуатація його не стала тягарем, потрібно регулярно проводити технічне обслуговування. Одна з таких операцій – це заміна масла на «Форді Фокус 2». Але заміна – це тільки півсправи. Щоб двигун прослужив довго, потрібно знати, яке саме масло підходить для того чи іншого силового агрегату. Що ж, давайте розберемося, яке масло краще для «Форда Фокус» 2-го покоління.

Що ллють з заводу?

На конвеєрі «Фокус» йшов з напівсинтетичним маслом, яке відповідало допуску «Форда» WSS-М2С913-A. Що стосується марки, це був продукт «Формула Ф» з в'язкістю 5w30.
Дане масло володіло цілим комплексом присадок, які так необхідні при обкатці нового силового агрегату. Але час не стоїть на місці, і зараз другі «Фокуси» вже не випускаються. Так яке масло для «Форда Фокус 2» (1.8) буде найкращим? Є маса варіантів.

«Моторкрафт Фулл Синтетик» (США)

Це масло рекомендують заливати вже обкатаний мотор. Причому підходить він для двигунів з різними пробігом. Як відзначають відгуки, мотор відмінно себе почуває на цьому маслі.


Власникам дизельних «Фокусів» на замітку: підходить «Моторкрафт Фулл Синтетик» тільки для бензинових двигунів.
Що стосується в'язкості, вона така ж – 5w30. З такими характеристиками продукт не густіє сильно в мороз і відмінно відчуває себе в літній час. Це масло підходить як для південних, так і для середніх регіонів. А ось для тих, у кого зима триває більше чотирьох місяців, рекомендується перейти на 0w30. Це більш рідке масло, з яким холодний запуск буде менш складним.

«Кастрол»

Це вже європейська марка. На цьому маслі їздять всі французькі автомобілі, так і для «Фокуса» воно не протипоказано. Судячи з відгуків, продукція від «Кастрол» відрізняється високою якістю та миючими властивостями. Особливо це помітно на двигунах з пробігом за 200 тисяч. Продукт відмінно вимиває весь бруд і накопичилися відклади. Серед недоліків відгуки відзначають більш високу вартість. Ціна продукту становить 55 тисячі за п'ять літрів. Американський «Моторкрафт» коштує на 30 відсотків дешевше. Також на «Моторкрафт» роблять менше підробок.
А ось контрафактного «Кастрола» на вітчизняному ринку вистачає з головою – кажуть автомобілісти. При покупці потрібно уважно дивитися на написи і не купувати каністри з некоректним шрифтом і кривими мірними лініями. Яке масло для «Форда Фокус» 2-го покоління лити? Якщо розглядати лінійку «Кастрол», то фахівці рекомендують використовувати лінійку «Едж» з в'язкістю 5w40. Це чиста синтетика, але також є і полусинтетика. Це «Кастрол Магнатек» 5w30. Як показує практика, воно не гірше попереднього, так само вимиває бруд і не густіє взимку.

Інші варіанти

Чи є якісь аналоги? Їх маса, але більшість використовує наступні продукти: «Мотюль» 913с. Це напівсинтетичний продукт з в'язкістю 5w30. Один з найдешевших у списку. Вартість п'ятилітрової каністри становить 25 тисячі рублів. «Шелл». Один з плюсів його в тому, що придатна для будь-якого сезону. З ним машина відмінно відчуває себе як взимку, так і влітку. «JB Джерман Ойл ЛЛ Спешл». Це синтетичне масло. Продається в четырехлитровых каністрах. Вартість – від 25 до 3 тисяч рублів. Є варіанти як для бензинових, так і дизельних моторів.

Скільки заливати?

Поряд з вибором марки, автомобілісти задаються питанням кількості мастила. Оскільки на «Фокус» встановлювалися різні двигуна, обсяг заливається продукту буде відрізнятися. Почнемо з самих малих моторів. Це 16-клапанні агрегати з бензиновим 14 уприскуванням. Для них рекомендується використовувати 375 літра олії. Та ж цифра і 16-літрових дизельних моторів. А ось бензинові 16-літрові агрегати «Дюратек» потребують більшої кількості олії. Для заміни потрібно 41 літра продукту. Двигун 18 розрахований на 425 літра. Для дволітрових моторів з бензиновим харчуванням рекомендується використовувати 43 літра олії. А ось в турбодизельний двигун 20 варто лити вже 55 літра.

Що робити, якщо немає можливості виміряти обсяг?

Якщо заливається масло прямо з бочки, визначити норму можна за щупа.
Фахівці кажуть, що рівень повинен бути середнім або вище такого. Але варто пам'ятати, що багато масла так само шкодить двигуну, як і його відсутність. Потрібно дотримуватися певних норм.

Про трансмісії

Поряд з двигуном, не варто забувати і про трансмісії. Це не менш важливий агрегат після ДВС. На «Форд Фокус» другого покоління встановлювалися як механічні, так і автоматичні трансмісії. Почнемо з перших. На МКПП заміна масла у «Форда Фокус 2» повинна проводитися кожні 75-90 тисяч кілометрів. У коробку заливається не більше 22 літра олії (хоча повний обсяг, зазначений виробником, – 28 літра). Що стосується в'язкості, зазвичай вибирають продукт 75w90. Виробники можуть бути різними. Найбільш популярний – «Мобіл Мобилюб 1». Незважаючи на високу в'язкість, цей продукт відмінно показав себе в північних регіонах. Власники у відгуках не скаржаться на роботу трансмісії – в додатковому прогріві вона не потребує. Вартість продукту – 800 рублів за літр, що дуже прийнятно. Також автомобілісти використовують «Кастрол». Проте коштує він дорожче – від 12 тисячі рублів за один літр. За якістю ці дві марки ідентичні, тому немає ніякого сенсу переплачувати за бренд.
Яке ще можна масло в коробку «Форда Фокус 2» заливати? Для тих, хто хоче заощадити ще, не на шкоду якості, фахівці радять розглянути «Энеос Геар» 75w90. Однак відгуки кажуть, що продукт боїться морозів. Використовувати його слід тільки в помірному кліматі, інакше можна зіпсувати коробку. Граничний поріг експлуатації для «Эниос Геар» - мінус 20 градусів. За що люблять це масло, так це за його ціну. Один літр коштує 375 рублів.

Заміна масла в АКПП на «Форді Фокус 2»

Автоматична трансмісія має зовсім інший принцип роботи, тому масло тут відрізняється і по в'язкості, і за технічними характеристиками. Замість нього тут використовується АТФ-рідина. Її можна розпізнати за характерним червоним кольором. Який продукт слід вибирати? Фахівці радять використовувати оригінальне масло «Меркон V». Скільки літрів потрібно? Все залежить від способу заміни:

При частковому методі заміни масла в АКПП «Форда Фокус 2» піде близько п'яти літрів рідини. Зазвичай цей спосіб використовують ті, хто обслуговує авто своїми руками. Якщо використовується апаратна (тобто повна заміна), необхідно мати не менше десяти літрів. Вартість процедури з урахуванням робіт і матеріалів становить 12 тисяч рублів. При апаратній заміні фахівці проводять демонтаж піддону, чищення фільтрів і магніту, а також змащування штуцерів. Назад піддон встановлюється на герметик (старий попередньо видаляється ножем).
По завершенні операції можливий стрибок на холостих обертів. Але через дві-три хвилини все стабілізується – це нормальне явище. З часу апаратна заміна займає не більше півгодини. А з частковою заміною можна промучився близько трьох годин. Плюс до всього через тисячу кілометрів знову доведеться розбивати піддон і зливати масло. При апаратній заміні наступне обслуговування буде потрібно тільки через 60 тисяч кілометрів. Саме ця цифра є регламентом заміни АТФ-рідини в АКПП «Фокусу». Отже, ми з'ясували, яке вибрати масло для «Форда Фокус 2» в двигун і коробку передач.