Новини високих технологій
» » Яке масло краще, 5w30 або 5w40 взимку заливати у різні моделі автомобілів?

Яке масло краще, 5w30 або 5w40 взимку заливати у різні моделі автомобілів?

2-04-2017, 21:16
1 119
Правильно підібрати моторне масло вкрай важливо. Адже від того, наскільки ефективною буде змащення тертьових деталей та їх охолодження, залежить стан ДВЗ. На щастя, виробники автомобілів вказують марку, тип та в'язкість масла для двигуна, що робить завдання істотно простіше. Але нерідко авто з великим пробігом вимагає індивідуального підходу. Давайте поговоримо про те, яке масло краще - 5w30 або 5w40 - взимку і в літній період.

Ключові особливості 5w30 і 5w40

Дане моторне масло є всесезонним і застосовується для змащування як дизельних, так і бензинових моторів. Буква W означає Winter, що свідчить про експлуатації в зимовий період часу. Цифри ж вказують на в'язкість масла при плюсових і мінусових температурах. Отже, 5w30 є всесезонним, так само як і 5w40. Тим не менш діапазон роботи першого дещо менше, ніж у другого.


Яке масло краще, 5w30 або 5w40 взимку залежить від мінімальної температури. У нашому ж випадку різниці немає, так як перша цифра і в першому, і в другому випадку "5", що вказує на роботу при -35 градусів за Цельсієм. Якщо температура буде нижче, то таке масло сильно густіє, що істотно ускладнює запуск мотора. Отже, основна різниця полягає в тому, що 5w40 буде нормально працювати при більш високих температурах, так як є більш в'язким.

Яке масло краще - 5w30 або 5w40 - взимку в автомобіль "Тойота"

Автомобілі японського виробництва мають досить надійні двигуна, які здатні "бігати" не одну сотню тисяч кілометрів. Але вкрай важливо забезпечити двигун якісної мастилом. Виробник рекомендує використовувати всесезонне масло 5w30 для помірного клімату. Якщо ж авто експлуатується в північній частині Росії, де температура може опускатися нижче -35 градусів за Цельсієм, то цілком логічно застосовувати 0w30 або 0w40.


В цілому ж варто дотримуватися рекомендації заводу-виготовлювача і лити тільки те, що написано в мануалі. Це ж стосується і марки мастила. Звичайно мова йде не про конкретний бренд, а необхідних допусках для даного автомобіля. Якщо у олій є потрібні сертифікати по SAE і API, то його можна лити в мотор, якщо ні, то краще не ризикувати.

Яке масло краще - 5w30 або 5w40 - взимку на ВАЗ?

Тут потрібно орієнтуватися на модель автомобіля. Приміром, на "класиці" взагалі не рекомендують використовувати синтетичні масла. Зазвичай має сенс обмежуватися мінеральними або напівсинтетичними. Що ж стосується безпосередньо в'язкості, то вона підбирається в залежності від температури навколишнього повітря. Чим холодніше, тим меншою повинна бути перша цифра. Наприклад, при експлуатації -15 можна заливати 15w, а при -35 рекомендується використовувати 5w. Це ж стосується і верхньої позначки, чим вище температура за бортом, тим більше повинні бути останні цифри.
Куди більш важливо купувати перевірене масло. Вітчизняні мастила "Лукойл" практично не підробляють, чого не можна сказати про такі бренди, як "Шелл" або "Маннол". Саме від якості мастильної рідини залежить тривалість життя мотора. Якщо натрапити на підробку, ресурс якої буде вироблено вже через пару тисяч кілометрів, і вчасно цього не помітити, то легко можна потрапити на капремонт.

Що краще для дизельного двигуна?

Принцип роботи дизеля точно такий же, як і бензинового ДВС, з деякими відмінностями. Приміром, він більш теплонагружен, а в процесі згоряння паливно-повітряної суміші утворюється більша кількість сажі. Отже, і масло необхідно підбирати більш ретельно. Адже видалити нагар здатна не кожна мазка. Саме тому однозначно відповісти на питання про те, яке масло краще - 5w30 або 5w40 - взимку на дизель, вкрай складно. Обумовлено це тим, що представлені типи мають однаковий низькотемпературний показник 5w. Тут також варто керуватися рекомендаціями заводу-виробника. Потрібно розуміти, що 5w30 може бути як мінералкою, так і синтетикою. Сучасні дизелі з сажовим фільтром не експлуатуються на маслах з мінеральною основою. Перевагу варто віддавати в бік високоякісних синтетичних масел від перевіреного виробника. Знову ж таки з поправкою на температурні коливання та умови експлуатації двигуна.

Масло для "Пріори"

Ми вже трохи розібралися з тим, яке масло краще - 5w30 або 5w40. Взимку в "Пріору" наприклад, не рекомендується заливати як перше, так і друге. Для даних двигунів (їх кілька) більш доцільно використовувати напівсинтетичні масла. Відгуки автомобілістів більшою мірою зводяться до застосування ZIC 10w40. Володіє хорошими миючими властивостями і практично не чадить. Спокійно бігає приблизно 100000 кілометрів без втрати експлуатаційних характеристик. Більше, звичайно, не рекомендується.


Хоча зустрічаються любителі і синтетики на вітчизняні автомобілі. Але потрібно розуміти, що це більш дорогий варіант. Наприклад, часто використовують всесезонний "Кастрол" 5w40. Якщо масло якісне, то воно піде тільки на користь мотору і ніякої шкоди від нього не буде. Але якщо лити якісну напівсинтетику, то результат буде таким же, тому навряд чи має сенс переплачувати.

Правильний вибір для дизельного "БМВ"

Якщо мотор оснащується сажовим фільтром, то обов'язковий допуск "ЛонгЛайф-04". Це масла з малозольным допуском. Один з кращих варіантів при експлуатації в північних регіонах - Castrol EDGE Turbo Diesel 0W-30. Дане масло володіє необхідними допусками і сертифікатами, також воно спеціально розроблено для дизелів, що є великим плюсом. Ще один досить непоганий вибір - Valvoline Synpower Xtreme XL-III C3 5W-30. Зольність даного продукту - 08 одиниці, що є межею для малозольних масел. Пакет присадок досить хороший, хоча його і можна назвати стандартним.
Можна також звернути увагу на Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30 або "Мобіл 1". Достатньо високої якості і відмінно підходять для дизельних моторів німецьких автомобілів. В цілому ж 5w40 заливати не має сенсу, так як більш важлива перша цифра, вона повинна бути або "0w" або "5w". Виходячи з цього зрозуміло, яке масло краще - 5w30 або 5w40 - взимку для "БМВ". Дизель важко запускається при низьких температурах, тому і так важливо це враховувати і правильно підбирати масло в залежності від регіону.

Для вітчизняних авто

Один з найпопулярніших автомобілів в Росії - ВАЗ-2110 - оснащується мотором 1616 клапанів. Двигун вже давно вивчений і дуже надійний. Занапастити його можна, якщо не дотримувати інтервалів заміни і застосовувати неякісне масло. Рекомендується використовувати синтетику або напівсинтетику. Щоб уникнути постукування гідрокомпенсаторів на холодному ДВС, варто лити 5w, якщо клімат помірний, то можна і 10w.
Єдиний недолік того ж "Лікві молі" 5w30 полягає в вартості. Зазвичай претензій до якості і терміну служби не виникає. Якщо зима холодна, а літо жарке, то оптимальним варіантом можна вважати 5w40 так як робочий діапазон температур більш широкий. Взагалі, досить складно сказати, яке масло краще - 5w30 або 5w40. Взимку на ВАЗ-2110 вони будуть працювати однаково, а влітку краще 40-е, особливо якщо дуже жарко.

Підведемо підсумки

Світ сучасних масел пропонує споживачеві величезний вибір, чим і заплутує покупця. Але досить скористатися рекомендаціями заводу-виробника, як все відразу стане на свої місця. Масла в'язкістю 5w30 і 5w40 в зимовий період часу за своїми характеристиками практично не відрізняються. Все залежить від температури навколишнього середовища в літній період. Якщо вона перевалює за +30-35 то краще віддати перевагу 5w40.
В окремих випадках має сенс використовувати літні і зимові олії. Варто зауважити, що деякі виробники рекомендують змінювати в'язкість масла в залежності від пробігу ДВС. Пов'язано це з тим, що з часом зазори в циліндропоршневої групи збільшуються, і надто плинне масло може йти в камеру згоряння. Підвищена в'язкість дозволяє не стільки вирішити проблему, скільки на невизначений термін відкласти капітальний ремонт мотора. Необхідно вміти зробити правильний вибір і при цьому бажано керуватися будь-якої документацією. Інженери, які розробляють мотор, мабуть, краще знають, що туди потрібно заливати і з яким інтервалом. Тому краще їм довіритися і не експериментувати зі своїм двигуном.
Цікаво по темі
Скільки масла потрібно заливати в двигун різних моделей автомобілів?
Скільки масла потрібно заливати в двигун різних моделей автомобілів?
Двигун внутрішнього згоряння потребує якісної змащення тертьових поверхонь. Це зменшує знос двигуна ...
Моторне масло GM: характеристики, переваги, відгуки
Моторне масло GM: характеристики, переваги, відгуки
Моторні масла використовуються для змащування тертьових деталей двигуна і підтримання її в чистоті...
Моторне масло "Лукойл Генезис": характеристики, відгуки
Моторне масло "Лукойл Генезис": характеристики, відгуки
Брендові моторні масла сьогодні настільки часто підробляють, що стає страшно їх купувати. Зазвичай ...
Totachi (олія): відгуки автомобілістів, характеристики і склад
Totachi (олія): відгуки автомобілістів, характеристики і склад
Японський бренд Totachi виробляє мастильні матеріали для транспортних засобів з 1998 року. За час свого ...
Масло "Лукойл Генезис": відгуки
Масло "Лукойл Генезис": відгуки
Шукаєте недороге моторне масло? Придивіться до популярних продуктів «Лукойл Генезис», відгуки про яких ...
Синтетичне моторне масло "Лікві Молі 5W30": огляд, виробник, відгуки
Синтетичне моторне масло "Лікві Молі 5W30": огляд, виробник, відгуки
У лінійці автомасел преміум-класу продукція концерну "Лікві Молі" займає провідні позиції. З німецькою ...